YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...
04 Ekim 2018
Başkan Şengül, 2019 yerel seçimleri için 2014’ten örnek verirken, “Binali Bey’e verilen desteğin hala durduğuna inanıyorum. İnşallah Binali Bey’den aldığımız birikimin üstüne koyarak, İzmirlinin karşısına onu aratmayacak iyi bir adayla çıkacağız. Projelerimizle İzmir’in gözlerini açacağız” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İl Başkanı Şengül, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler özelinde hazırladıkları yol haritasına dair detaylı bilgilendirme yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 1 Ekim’de yaptığı açıklamayla yeni dönemde aday olmayacağını ilan etmesini değerlendiren Başkan Şengül konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) büyük ölçüde hakim olduğu yerel iktidarı da eleştirdi.

İsminin AK Parti kulislerinde Büyükşehir Belediyesi Adaylığı noktasında dillendirilmesi üzerinden net ifadeler kullanan Şengül, geçmiş seçimlerden örnekler verirken 2019 yerel seçimlerine dair iddialı açıklamalar yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ın 2014 yılındaki adaylığını hatırlatan Şengül, “Binali Bey İzmir’e değil bize de çok ciddi dersler verdi. Binali Bey’den geçen dönemde aldığım ciddi birikimler var. Ben geçen yerel seçimlerde Binali Bey’e verilen desteğin hala durduğuna inanıyorum. İnşallah Binali Bey’den aldığımız birikimin üstüne koyarak, İzmirlinin karşısına onu aratmayacak iyi bir adayla çıkacağız” dedi.

Kentte gördükleri eksiklik, sorun ve problemler hakkında konuşan Şengül, yerel iktidarı kazandıkları takdirde çok ciddi projeleri hayata geçireceklerini ifade ederken, “Avrupa’ya gittiğinizde çok sayıda şehir alt yapı sorunlarını çözmüştür. Yeşil alanları, yürüyüş yolları, ciddi spor alanları vardır. Kent sizin gözünüzün içine bakar. Ne istiyorsunuz? Dile benden ne dilersen diyecek. Ama İzmir tam tersi gözlerini kapatıyor. ‘Benden bir şey isteme! Çünkü yok’ diyor. Çağdaş bir şehirle İzmir arasındaki fark bu… Biz İzmir’in gözlerini açacağız. ‘Dile benden ne dilersen’ dedirteceğiz” açıklamasını yaptı.

İZMİRLİNİN KARŞISINA HAZIRLIKSIZ ÇIKMAK İSTEMİYORUZ

2019 süreci start almış durumda. Masanızda neler var? Nasıl bir yol haritası izleyeceksiniz?
Şu anda hazırlıklarımızı yapıyoruz ve dersimize iyi çalışıyoruz. İzmirlinin karşısına hazırlıksız, boş, nereye gideceğini bilmeyen şekilde çıkmak istemiyoruz. Gerçekten İzmir’i çok iyi bilen, sıkıntıları tespit etmiş ve sorunlara da projeleriyle birlikte çözüm üretebilmiş adaylarla, 30 ilçemizde sahaya çıkacağız. Adaylarımızın ilçelerinde sayılan, geçmişinde herhangi bir sıkıntısı olmayan, sorunları da çözebilecek yetenekte olmasına dikkat edeceğiz. Söylem konusunda da arka planda çalışmalarımız mevcut. Genel merkezimizin Türkiye genelinde, bizim ise İzmir özelinde söylemimiz olacak. Profesyonel bir ekibimiz ve teşkilatımızda da birikimli insanlar var.

BİZDE EKİP ÇALIŞMASI VARDIR, TEK ADAMLIK YOKTUR, CHP’DE KAOS VE KARMAŞA VAR!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Kocaoğlu’nun olması ve olmaması halinde iki farklı planınız var mıydı?
Bu iş ekip işidir, kişilere bağlı değildir. Yani bir kişi tek başına kentin geleceğini belirleyemez. Aziz Kocaoğlu kendine göre bir yol çizmişti. Kendine göre de yoğurt yeme tarzı vardı. Kente dair bir şeyler yapmaya çalıştı ama her şeyden önce İzmir’de CHP’li ilçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesi arasında uyum yoktu. Kendi aralarında inanılmaz bir çatışma var. Belki AK Partili belediyelerle bile o kadar olmadı. CHP’de siyaset biraz daha bencil yapılıyor ve kişiler ön planda. Parti disiplini çok fazla yok, orada adamcılık var. Mesela AK Parti’nin prensipleri vardır. Bizde kurallarına göre siyaset yapılır. Onlar kendi belediyeleriyle iktidara gelirler ve daha sonra her şeyi unuturlar. Biz ise unutmayız. Onlarda partinin denetlenmesi, sorgulanması gibi bir şey olamaz. Biz ise kendi belediyelerimizi sorgularız. “Siz belediye başkan adayı olurken vatandaşa ne söz verdiniz ve bunların ne kadarını yerine getirdiniz?” diye sorarız. İşte bizim başarımızın temel sebebi de budur. Belediye başkanlarını değiştirmemizin arkasında da bu gerekçe vardır. Başarıda kişilerden ziyade yönetimin işleyiş şekli çok önemlidir. Partinin kuralları dışında verilen sözlerin yerine getirilememesi, halkın hoşnutsuzluğu gibi durumlar da birer etken. Türkiye genelinde bizim Büyükşehir Belediye Başkanlarımız 2 ayda bir buluşurlar. Kendi sorunlarını konuşurlar. Daha önce o sorunu yaşamış bir şehir varsa, çözüm getiren şehrin tecrübelerinden faydalanırlar. Bizim başarımızın temelinde ekip çalışması vardır. Tek adamlık yoktur. CHP’de ise ekip çalışması yok. Kaos ve karmaşa var. Kaos ve karmaşanın olduğu yerde de zaten başarı olmaz. Hiçbir belediye başkanını şahsi olarak eleştirmem, Aziz Kocaoğlu şudur budur demem. Ancak geçtiğimiz dönemlerde ekip çalışmasını oluşturamadılar. Bundan sonra Aziz Bey’in değişmesiyle birlikte bu ekip çalışması oluşacak, sorun çözülecek diye bir şey de yok. Aynı şekilde devam eder.

KOCAOĞLU ŞAHSINDA SÖYLEMİYORUM, CHP’Lİ BELEDİYELER BAŞARISIZDIR!

Siz İzmir’in 15 yılına hakim bir siyasetçisiniz. Aziz Bey bu sürede sizce başarısız mıydı?
Tekrar ediyorum, sözlerim Kocaoğlu’nun şahsında değildir. CHP’li belediyeler başarısızdır. Çünkü ekip olamadılar ve kadroyu kuramadılar. Uzun süre iktidarda oldukları ilçelerde de CHP’li belediyelerin hepsi başarısızdı. Bunu CHP’ye oy veren seçmen de biliyor. Onlar aslında bugüne kadar CHP’li belediyelerden çok memnun oldukları için oy vermediler, kendi ideolojilerine yakın gördükleri için bu yönde tercih kullandılar. İzmir’deki yerel seçimlerde hep genel seçim mantığıyla oy veriliyordu. Ama artık yerel ve genel seçim ayrışmaya başladı. Önceki dönemler gibi genel seçimdeki refleksin benzeri, bu yerel seçimde olmayabiliyor. İnsanlar belki genel seçimde kendi yaşam tarzına yakın partiye oy veriyor ama yerel seçimde herkes herkese oy verebilir. Bu noktada şahıslar ve projeler ön plana çıkıyor. Ortaya konulan vizyon, karşı tarafa yönelik inandırıcılığınız da çok önemli. Bir AK Partili de CHP’liye oy verebilir, CHP’li de AK Parti’ye oy verebilir. Artık o geçişkenlik biraz daha oluştu.

ŞU AN HİÇBİR BELEDİYEMİZ SEÇİLİRKEN ALDIĞI OYUN ALTINDA DEĞİL!

İzmirli AK Partili ilçe belediye başkanlarının performansını nasıl buluyorsunuz?
Şu anda hiçbir belediyemiz, seçilirken aldığı oyun altında değil. Sürekli kamuoyu yoklamaları ve araştırmalar yapıyoruz. Bazı yerlerde bireysel sıkıntılar ve hoşnutsuzluklar varken bazı yerlerde memnuniyet var. Sürekli takip ediyoruz ve gerektiğinde de uyarıyoruz. Bu kişilerin halkla ilişkileri nasıl, sokakta nasıl bir algısı var diye bakıyoruz. Çünkü her şey proje yapmak değil. AK Partili ilçe belediyelerimiz, Büyükşehir Belediyesi’nin yapamayacağı projeleri yaptı. Kemalpaşa, Menderes, Torbalı’da örnekleri var. Kemalpaşa’nın Gölet projesi bunlardan biridir. Kusura bakmasın da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir projesi yok. Menderes’in de sahil düzenlemesi var. Yani belediyelerimiz kendi bütçeleri ve güçlerinin ötesinde işler yaptılar. Projeleri yaparken de halkla temas önemli ve bunu da başardılar. Her zaman ulaşılabilir olmanız lazım. İnsanlar sizin dokunabilir olmanızı istiyor. Birkaç yerde dokunulabilinirlikte ufak tefek sıkıntılarımız var. Onlarla görüşüyoruz, telafi etmeye çalışıyoruz.

BÜLENT BEY’İ UYARDIM, O SÖYLEMDEN RAHATSIZ OLDUM!

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, 2019’da aday olmayacağını ilan eden Başkan Kocaoğlu’nun 1 Ekim’de yaptığı açıklamayı kast ederek ‘İzmir’in ikinci kurtuluş günü olsun’ şeklinde bir yorum yaptı. Bununla ilgili ne söylersiniz?
Çok doğru bir söylem değil. Hatta ben belediye başkanımız Bülent Bey’i de uyardım. Bizim üslubumuz ve tarzımız değil. Sonuçta beğenirsin, beğenmezsin, ama o ya da bu şekilde halk seçmiş, 15 yıldır bu kentte büyükşehir belediye başkanlığı yapmış. Açıkçası bu söylemden biraz rahatsız oldum.

HİÇBİR GÖREVE TALEP EDEREK GELMEDİM!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında isminiz kulislerde konuşuluyor. Şartlar oluşursa bu duruma nasıl bakarsınız?
Biz hangi göreve gelirsek gelelim talep ederek gelmedik.  2007-2009 yılları arasındaki il başkanlığım sürecinde de bana görev verildi ve yerine getirdik. Sadece milletvekilliği sürecinde aday olmuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili herhangi bir adaylık düşüncem de yok. Öyle bir plan içinde değilim. Teşkilatlarda uzun süre görev almam, İzmir’i tanıyor olmam nedeniyle insanlar bu görevi bana yakıştırıyor. Kimseye bu konuda bir şey söylemeyin deme şansımız da yok. Ancak benim tek hedef ve amacım, AK Partili bir kişinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıdır. Birçoğu kamuoyunda konuşuluyor, değerlendiriliyor. Bizim kafamızda aday adayları var. Bu konudaki en güzel kararı teşkilatımız, kamuoyu, genel merkezimizle ortak istişareyi yaparak vereceğiz.

Cumhurbaşkanı'ndan bir teklif gelmesi adaylık kararınızı nasıl etkiler?
Klasik bir görüş vardır. ‘Ben istemiyorum ama teklif gelirse değerlendireceğim’ denir. Ancak ben öyle demeyeceğim. Ben aday olmayacağımı söylüyorum. Biz şu anda kazanabilmek için en iyi adayı belirlemeye çalışıyoruz. Şahsımla ilgili durumları, bir gelişme olursa o zaman görüşürüz. Şu anda onu konuşmanın ve gündeme getirmenin bir anlamı yok.

ANKARA’DAN BURASI FARKLI GÖRÜNÜYOR

Bu süreçte genel merkez ve İzmir arasında il başkanı olarak tavsiye ve öneri niteliğinde bir inisiyatif almayı düşünüyor musunuz?
Zaten sürekli konuşuyoruz. Genel seçimlerde, genel merkezin listeleri belirlemede biraz daha fazla ağırlığı olabilir ama yerel seçimlerde il ve ilçe teşkilatlarının düşüncesi daha ön plana çıkıyor. Biz de bu süreçte yönlendirici oluruz. Siz objektif değil duygusal karar verirseniz genel merkez sizi dinlemez. Ama doğru kararlar alırsanız, süreci yerel olarak yönlendirirsiniz. Bizimki sen yaptın, ben yaptım, güç sende ya da bende kavgası değil. Ortak akıl ve istişare ile değerlendirmeler yapılır. Genel merkez de biz de ciddi çalışmalar yapıyoruz. Genel merkez yereli bizim gibi bilemez. Uzaktan çok ölçemezsiniz. İzmir’i bizim tanıdığımız gibi genel merkezin tanıdığını söyleyemem. Ankara’dan burası farklı görünüyor ama İzmir’e girdiğinizde buradan da Ankara farklı görünebiliyor.

2009’DA AK PARTİ’NİN OYU DÜŞMEDİ, MUHALEFET CHP’DE BİRLEŞTİ

2009 seçimlerinde sizin il başkanlığınızda partiniz tek ilçe kazanmıştı. Bu durumu sizin başarısızlığınız olarak değerlendirenler oldu. Şimdi iddialı bir AK Parti İzmir İl Teşkilatı görüyoruz. İzlenecek çalışma programı çerçevesinde nasıl bir sonuç elde edilecek?
2009’da çok farklı bir konjonktür vardı. 2009’da bizim Türkiye genelinde oyumuz düşmüştü. Ekonomik krizden çıkmıştık. Ancak İzmir’de 2009 seçimlerinde ise, daha önce aldığımız oy oranlarını düşürmedik. Hatta biz birçok yerde oyumuz artmasına rağmen seçimi kaybettik. Çok enteresan bir şey söylüyorum. 2009’da AK Parti’nin oyu düşmedi, belediyeleri de oy kaybetmedi. Ancak o zaman karşı taraftaki diğer partilerin CHP’de birleşmesiyle aradaki fark açıldı. O yüzden böyle bir sonuç oldu. İktidara karşı muhalefetin birlikte hareket etme güdüsü vardır. Bunları 2004 yerel seçimlerine göre söylüyorum. Ayrıca yerel seçimlerin kazanılmasında ya da kaybedilmesinde teşkilatın etkisi olur ama yüzde 100 belirleyici değildir. Konjonktür, partinin durumu, ekonomi, adayların doğru belirlenmesi gibi birçok etken vardır. 10 kriter varsa siz ancak 3-4’üne müdahale edebilirsiniz. Gerisi sizin elinizde değil. Onun da günahının size mal edilmesi doğru değil. Kazanmanın da hepsinin size mal edilmesi doğru değil. Sizin etkiniz olur. Doğru aday belirlemek, sinerjiyi yakalamak önemlidir. 2009’a göre aradan 10 yıl geçti. Bu sürede her şey değişti. Dünya değişti, doğal olarak biz de değişiyoruz. Hayata bakışımız farklılaşıyor. Derin görmeye başlıyoruz. Daha önce bakıp duvarı görüyorken, şimdi duvarın arkasını görebiliyoruz. Birikim, tecrübe kazanıyoruz. O süreçte yaşadıklarımız önemli. O kadar çok insanla birlikte oluyorsunuz ki, siz gelişiminizin farkına bile varmıyorsunuz. Bizim de bir sürü deneyimimiz olmuştur. Geçmişte yaptığımız hatalarımızdan ciddi ders almışızdır. Bu süreçte daha az hatalar yaparak, tecrübemizi ön plana alarak, ortak akılla ve paylaşarak çalışmalarımızı yürüteceğiz.

ÖZGÜRÜM, RAHATIM, BEKLENTİM VE EYVALLAHIM YOK!

Teşkilata ve geçmiş dönemlere yönelik öz eleştiri niteliğinde açıklamalarınız zaman zaman basına yansıyor. AK Parti’de küslük ve dargınlık mı oluyor?
Bazı insanlar geçmişte yapılanlardan dolayı kırılmış. Partiye ayağıyla gelmiş ama yüreğiyle gelmemiş. Fiziki olarak burada ama ruhen burada değil. Biz insanların sadece teşkilata gelmesini istemiyoruz. Kalbiyle, ruhuyla burada olmasını istiyoruz. Bir şekilde kalbi kırılmış, incinmiş, haksızlık yapılmış insanlar olabilir. Her yerde olabileceği gibi adaletsizlik olmuş. Bu nedenle o kişi inancını da kaybedebiliyor. İşte bu noktada biz o inancı şimdi yeniden tesis ediyoruz. Benim onlara verdiğim mesaj şu; “Yaşadıklarınızı ve size yapılan haksızlıkları biliyorum. Ancak bunu dışarıda kalarak çözemeyiz. Bir sorun varsa bunu beraber çözeceğiz. Sizin yaşadıklarınızı bir başkası yaşamasın. Önce adaleti, samimiyeti kendi içimizde sağlayalım” diyorum. Bu sözlerimin karşılığını da almaya başladım. İnsanlarda umut doğmaya başladı ve bu çok önemli. Siz kendiniz inanmazsanız, ekibiniz inanmazsa bunu başaramazsınız. Ben onu sağlamaya çalışıyorum. Bunu da büyük ölçüde dalga dalga sağladık. O sinerji kar topu gibi büyüyor. Bunu hissediyorum. Bu bize sorumluluk da katıyor. İnsanlar sizden adalet bekliyor. İnsanız, beşer şaşarız ama ben minimum hata yapmak için özenle davranıyorum. Şimdiden birçok şeyi netleştirmeye çalışıyoruz. Aday adaylıklarıyla ilgili kafamızda jimnastik yapıyoruz, sorguluyoruz. Kimler meclis üyesi olabilir diye bakıyoruz ve kriterleri ortaya koyuyoruz. Özgürüm, rahatım, beklentim ve eyvallahım yok! Vicdanımın inandığı şeyin arkasından sonuna kadar gidiyorum. Adam kayırmak istemiyorum. Öyle bir şeyin içinde olmak istemiyorum. Önce ben kendime dürüst olmalıyım ki sonra dışarıya karşı dürüst olabileyim. Kendi içimizde de bunun kavgasını veriyoruz.

İZMİRLİNİN KARŞISINA BİNALİ BEY’İ ARATMAYACAK İYİ BİR ADAYLA ÇIKACAĞIZ!

İzmir İl Teşkilatı, 2014 seçimlerindeki Binali Yıldırım faktörünü 2019 yılında arar mı? TBMM Başkanı Yıldırım’ın bu seçimde olmaması eksiklik hissettirir mi?
Binali Yıldırım inanılmaz birikimi olan, ciddi bir proje adamıdır. Türkiye’de kendisini ispatlamış, siyasetin içinde yer alan bir kişi ama siyaset dışı bir üslupla da herkesi kucaklayabilen bir yapısı var. İzmir onu çok sevdi. Proje üretmesinin, çözüm odaklı olmasının yanı sıra herkesi kucaklamasının, yumuşak yapısının da bunda çok etkisi oldu. Ondan da inanılmaz dersler çıkardık. Binali Bey İzmir’e değil, bize de çok ciddi dersler verdi. Binali Bey’den geçen dönemde aldığım ciddi birikimler var. Ben geçen yerel seçimlerde Binali Bey’e verilen desteğin hala durduğuna inanıyorum. İnşallah Binali Bey’den aldığımız birikimin üstüne koyarak, onu aratmayacak iyi bir adayla İzmirlinin karşısına çıkacağız.

2007’DEKİ CUMHURİYET MİTİNGLERİ ALGI YARATMA PROJESİYDİ!

Türkiye’de 16 yıllık güçlü bir iktidar varken AK Parti İzmir’de niye seçim kazanamıyor?
İnsanlar oy verirken kendinden bir şeyler arar. Yaşam tarzına yakın yere oy vermeye çalışırlar. İzmir’in hepsinde değil ama belli bir kitlede bir algı var. Genellememek lazım, çünkü biz İzmir’de 1 milyona yakın oy aldık. CHP’nin aldığı oy da 1 milyon 250 bin-300 bin arası. Belli bir kitle bize karşı olan algının devam etmesini sağlıyor. CHP’nin burada sarıldığı 3-4 tane argüman var. Halkın karşısına çıktığı zaman 5 yıldaki belediyecilik hizmetleriyle ilgili sağlıklı bir süreç geçirmediği için hesap da veremiyor. Bu nedenle hizmet ve belediyecilikten uzak açıklamalar yapıyorlar. Hassasiyetleri kaşıyarak siyaset yapıyorlar. Bunda da 3 dönem başarılı oldular. Bu hassasiyetlerden bir tanesi yaşam tarzıydı. Halkın böyle bir endişesi yok ama CHP bunu kullanıyor. ‘AK Parti iktidara gelirse sizin giyiminize, kuşamınıza, içmenize, yemenize, her şeyinize karışacak. AK Parti Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı’ diyorlar. 4-5 yıl yatıyorlar, sonra bunları kullanıyorlar. İzmir de bu konuda gerçekten çok hassas. İzmirli özgürlüklerine ve yaşam tarzına asla müdahale edilmesini istemez. Aslında bunları kimse istemez ama İzmir’de bu durum biraz daha belirgin. Yani Anadolu’ya gitseniz, orada da insanlar kendi yaşam tarzına müdahale edilmesini istemez. İzmir cumhuriyete, temel ilkelerine bağlıdır. Böyle bir sevdası vardır. Atatürk’e karşı ciddi bir sevgisi vardır. Aslında bu duygular da her şehrimizde var. Sadece İzmir’de biraz daha çok öndeymiş gibi bir algı var. Atatürk’e o sevgi İç Anadolu’da, Karadeniz’de kesinlikle daha az değil. O benimsenmiştir, çok ön plana çıkarılmaz.  İzmir’de ortaya çıkmasının temel sebebi, cumhuriyet mitingleridir. 2007-2009’da İzmir’in demografik yapısından faydalanarak bu duygular biraz da kaşındı. İnsanların kafasına özellikle proje olarak yerleştirildi. Oluşan algı da azalmadan kaldı ve bugüne kadar geldi. İnsanlar şimdi onun öyle olmadığını, bir proje olduğunu yavaş yavaş görüyor. Bu algı kırılmaya başladı. Aslında AK Parti’nin Atatürk ile bir derdinin olmadığını insanlar görüyor. Öyle olsa İzmir’i alsa ne olur almasa ne olur! Zaten iktidarda. İstese yasayla, kanunla her şekilde müdahale edebilir. İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa’da insanlar rahat yiyip içemiyor mu? Yaşam tarzına müdahale mi var? Belediye neyi yasaklamış? İnsanlar bunu görmeye başladı. Bu duygularının kullanıldığını da hissediyorlar. İçten içe bir öfke var.

O ALGIDA, İKTİDARIN DEĞİŞİMİNE YOL AÇACAK KADAR BİR KIRILMA OLABİLİR

2019’da bu değişir mi peki?
Birden bire kökten bir değişiklik olmayabilir ama bir kırılma var. Bu kırılma 2014’e göre çok daha fazla olacak 2019’da. İktidarın değişimine yol açacak kadar bir kırılma olabilir. Tamamen kırıldı demiyorum ama çatlak açılmaya başladı. İnsanlar artık o algıların doğru olmadığını anlamaya başladı.

HİÇBİR YER KİMSENİN KALESİ DEĞİL!

İzmir’de CHP için kale söylemi var. Diğer bölgelerdeki çok sayıda ilde de AK Parti’nin çok güçlü olduğu görülüyor. Bazı noktalarda AK Parti ezici bir farkla seçim kazanıyor. Oralar da AK Parti’nin mi kalesi?
Hiçbir yer, kimsenin kalesi değil. Ben bu kale söylemlerini doğru bulmuyorum. Şurası AK Parti’nin kalesi, burası CHP’nin kalesi diye bir şey yok. Sana karşı bir saldırı mı var, kendini savunmak için zırh, duvarlar mı örüyorsun? Fethedilen bir şey mi var? Böyle bir şey yok. İzmir’in kale olduğunu düşünmüyorum. Bugün İzmir’de CHP var, yarın AK Parti olur, öbür gün başka parti olur. İzmir başkaldırının, demokrasinin, değişimin kalesi olmuştur. İzmir sol ve CHP’nin çok güçlü olduğu bir yer de değil. Sadece 3-4 dönemdir böyle. Tarihine bakın Demokrat Parti (DP), Anavatan Partisi (ANAP), Doğru Yol Partisi (DYP) vardır. Yani tercihini değiştirebilir.

TRAMVAYI KALDIRACAĞIZ, SÖZÜMÜZDEYİZ!

İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin kazanırsanız aklınızdaki ilk proje nedir? İzmir’deki en büyük ve ilk çözülmesi gereken sorun hangisi?
İzmir’in şu an en büyük sorunu ulaşımdır. Bu acil bir şekilde çözülmelidir.

‘Tramvayı kaldıracağız’ söyleminiz çok tartışıldı…
Onu kaldıracağız. Sözümüzdeyiz. Bazen çözüm üretmek için yeni sorunlar yarattılar. Tramvay çözüm üretmedi, iyice trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. Tramvay nostaljidir. İşi olmayan kişi binsin, sahilde denizi gezerek gitsin, kafeteryada otursun. Şimdi çok hızlı bir çağda yaşıyoruz. Zaman çok önemli. İnsanlar hızlı bir şekilde işlerini çözmek istiyor.

BİZ İZMİR’İN GÖZLERİNİ AÇACAĞIZ!
Bunun yanı sıra hava kirliliği problemi var, doğalgaz her tarafa tam anlamıyla ulaşmadı. En son yaşadığımız koku problemini de unutmayalım. Bu sıkıntılar, büyük bir şehre yakışmaz. Bir yabancı kente geldiğinde bunu izah edemezsiniz.  3 sağırı oynayamazsınız. Bilmiyorum, duymadım, görmüyorum diyemezsiniz. İzmir’in inanılmaz bir çarpık yapılaşması da var. Bazı mahalleler kanser hücreleri gibi kentin etrafını sarmış.  Bu güzelim şehri içinden çıkılmaz hale getirmiş. Onlarla ilgili ciddi projelerimiz olacak. Sanatın, sporun olduğu, hava kirliliğinin olmadığı şehirler, gelişmiş kentlerdir. Bugün Avrupa’ya gittiğinizde çok sayıda şehir altyapı sorunlarını çözmüştür. Yeşil alanları, yürüyüş yolları, ciddi spor alanları vardır. Kent sizin gözünüzün içine bakar. “Ne istiyorsunuz? Dile benden ne dilersen” der. Ama İzmir, tam tersi gözlerini kapatıyor. ‘Benden bir şey isteme! Çünkü yok’ diyor. Çağdaş bir şehirle İzmir arasındaki fark bu... Biz İzmir’in gözlerini açacağız. ‘Dile benden ne dilersen’ dedirteceğiz. Bu kentte beklentisi olan herkese yönelik ciddi projelerimiz var.

BUNLAR AZİZ KOCAOĞLU’NDAN ÇOK DAHA FAZLA MI YETENEKLİ, BİRİKİMLİ, BİLGİLİ?

Kocaoğlu’nun ‘yokum’ kararı sonrasında CHP’de bazı isimler öne çıktı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, eski Milletvekili Erdal Aksünger, eski Genel Sekreter ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır bu isimlerden sadece birkaçı. Karşınızda kimi rakip olarak görmek istersiniz? Ayrıca adayınızı açıklamak için CHP’nin öne süreceği ismi mi bekleyeceksiniz?
Biz CHP’yi ya da başka bir partiyi beklemiyoruz. Biz yol haritamızı belirledik, adım adım yürüyoruz. Bu isimler ya da başka birinin olması, bizim için hiç anlam ifade etmiyor. Bunlar Aziz Kocaoğlu’ndan çok daha fazla mı yetenekli, birikimli, bilgili? Çok şey mi değiştirecekler? Bu isimler sayıldığında, heybesinde ne var diye bakarım. Artısı, katkısı ne olacak diye düşünürüm. Üstünde gerçekten durmuyoruz. Biz sadece önümüze bakıyoruz. 

 CANIMIZ SIKILDI  GÖREVDEN ALALIM DEMİYORUZ, BAŞKA SIKINTILAR VAR

Geçmiş süreçte bazı büyükşehirlerde AK Partili belediye başkanları görevden alındı. CHP’nin partinizi en çok eleştirdiği noktalardan biri de olan bu durum 2019’da İzmir’de size dezavantaj yaratır mı?
O insanların büyük çoğunluğu kişiye değil, partiye oy verdiler. Tabanda inanılmaz karşılığı vardır, bağımsız aday olur seçilir, o zaman alamazsın. Bazıları çıkıyor, şu kadar oy aldım diyor. Hadi ya! Çık bir bağımsız aday ol bakalım ne kadar oy alıyorsun? Farklı özelliğin ne? Partimize, kurallarına, yapısına, disiplinine uymayan, verdiği sözleri tutmayan olursa gereğini yaparız. Canımız sıkıldı da görevden alalım demiyoruz. Arka planda başka sıkıntılar var. Orada da gereğini yaptık, gerekli müdahalelerde bulunduk.

egedesonsoz.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
GENÇ ADAY ADAYI EMİR CÖMERT'TEN VİZYON ÇIKIŞI21 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
EMİR CÖMERT ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI19 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018
Sengel'den Tepki 10 Haziran 2018
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk, Torbalı ve Gaziemir'i Ziyaret Etti.10 Haziran 2018
CHP Meclis Üyelerine Önemli Görev08 Haziran 2018
Kocaoğlu Selçuk'ta Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı.07 Haziran 2018
Kocaoğlu:"Siyaseti bunun için yapma kardeşim!"06 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Selçuk'u Ziyaret Etti.06 Haziran 2018
SELÇUK'TAN İNCE'YE BÜYÜK DESTEK05 Haziran 2018
CHP Adayları Av.Nilay Kökkılınç Ve Şener Akdemir Selçuk'ta Vatandaşlarla Buluştu.03 Haziran 2018
CHP’li Çam Selçuk'ta ‘Nasıl oy verileceğini’ anlattı01 Haziran 2018
CHP'li Kadınlardan Muharrem İnceye Destek29 Mayıs 2018
BERGAMA’DAN İNCE’YE DESTEK23 Mayıs 2018
Selçuklu Kurucu genç başkan adaylıktan istifa etti!22 Mayıs 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayları belli Oldu.21 Mayıs 2018
İYİ Parti İzmir adayları belli oldu!21 Mayıs 2018
CHP’de kritik gün: İşte İzmir’in kesin milletvekili aday listesi!21 Mayıs 2018
Desteğimiz Aydın Özcan’a18 Mayıs 2018
Aydın Özcan dur durak bilmiyor13 Mayıs 2018
Şener Akdemir ‘ben de varım’ dedi11 Mayıs 2018
Kani Beko: "Emekliye ikramiye, açlık sınırındaki maaşları iyileştirmiyor"10 Mayıs 2018
CHP İzmir'de rota 24 Haziran: Öncelik 8 ilçe!04 Mayıs 2018
Sema Yeşilçimen AK Parti İzmir İl Yönetimine Girdi.30 Nisan 2018
MYK ve PM toplandı... CHP'de Ön seçim Yok24 Nisan 2018
AK Parti İzmir’de Selçuk Teşkilatı İçin belirsizliğe nokta koyan açıklama!24 Nisan 2018
CHP Selçuk Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel “ÇOCUKLARIMIZA EN GÜZEL HEDİYE: LAFTA DEĞİL; ‘ÖZDE DEMOKRASİ”23 Nisan 2018
Erdoğan ilan etti: Seçimler 24 Haziran'da18 Nisan 2018
“KİŞİLERE DEĞİL PARTİMİZE KARŞI AİDİYET DUYGUSU TAŞIMALIYIZ”17 Nisan 2018
Başkanlara 'kavga' uyarısı... 16 Nisan 2018
Şengül’den Selçuk İçin kritik açıklama10 Nisan 2018
CHP yerel seçimler için harekete geçti29 Mart 2018
CHP'de aday belirleme işlemi başlıyor! İşte izlenecek yol25 Mart 2018
Genel Merkezin talimatına rağmen aday olmuştu! O başkan istifa etti24 Mart 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi Kongresini Osman Başterzi Kazandı.23 Mart 2018
AK Parti Selçuk’ta sürpriz listeye divandan onay: Başterzi resmen aday!23 Mart 2018
AK Parti İL Başkanlığından Yapılan Açıklamada:" Selçuk'ta adayımız Sema Yeşilçimen "21 Mart 2018
CHP'nin Kaybettiği 8 İlçede Kimler Aday Gösterilecek?19 Mart 2018
Yücel 'şahsi ikbalini düşünenlerle yol alamayız'19 Mart 2018
Sema Yeşilçimenle Devam Kararı Alındı08 Mart 2018
Selçuk CHP Bıraktığı Emaneti Geri Almaya Kararlı05 Mart 2018
AK Parti İzmir'de Teşkilatta Değişim25 Şubat 2018
CHP’DE FLAŞ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ20 Şubat 2018
AK Parti'de kongre takvimi başlıyor19 Şubat 2018
AK Parti İzmir'in yeni İl Başkanı belli oldu!15 Şubat 2018
İzmir’in o iki ilçesinde kadın adaylar mı gösterilecek?14 Şubat 2018
CHP’nin yeni MYK’sı belli oldu12 Şubat 2018
İYİ Parti Selçuk'ta İlçe Kongresini Yaptı11 Şubat 2018
İYİ Parti İzmir'de son başkan da belli oldu... Tam liste: Hangi ilçe/kime emanet?02 Şubat 2018
Sertel PM üyeliğine adaylığını açıkladı31 Ocak 2018
Nilay KÖKKILINÇ PM'ye Aday30 Ocak 2018
BAYIR, PARTİ MECLİSİ’NE ADAYLIĞINI AÇIKLADI30 Ocak 2018
MHP İzmir Selçuk’ta buluştu: Tanrıkulu ve Karataş’tan önemli mesajlar15 Ocak 2018
CHP İlçe Örgütü Ataya Çelenk Sundu11 Ocak 2018
CHP İzmir İl Başkanı Delli Oldu İlçeler Kime Oy Verdi08 Ocak 2018
CHP İzmir’de ilçe başkanları kararını verdi... O ismi destekleyecekler!06 Ocak 2018
CHP İzmir'de ilk resmi adaylık ilanı... Yücel: Uzlaşı adayıyım!29 Aralık 2017
CHP İlçe Başkanından Belediye Başkanına Sorular var.29 Aralık 2017
Aksünger açık konuştu: Örgüt kimi işaret ediyorsa arkasında dururum'29 Aralık 2017
Selçuklu Genç İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Oldu.29 Aralık 2017
Asansör Zirvesi’ne katılmayan Bayır ve Çam’dan sert çıkış25 Aralık 2017
CHP Selçuk Gençlik Kolarından ihtiyacı olan çocuklara ayakkabı Yardımı.25 Aralık 2017
CHP Selçuk, Kadın Kolları Başkanını Seçti.22 Aralık 2017
BÜTÇEDE TOPLUMUN EMEKÇİ KESİMİ YOK 21 Aralık 2017
ADAY OLMAYACAĞIM.19 Aralık 2017
CHP'li Aksünger: "Artık Trump sonrasını düşünmemiz lazım" 18 Aralık 2017
SENGEL:" CHP DİRENİYOR HER ÜYESİYLE VE DİRENMEYE DEVAM EDECEK."16 Aralık 2017
CHP GENÇLİK KOLLARI YENİ BAŞKANI YAKUP ÇANBAZ OLDU15 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu'ndan Ege'de zirve... Belediyelere 'kırsal kalkınma' için talimat!14 Aralık 2017
Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı13 Aralık 2017
" BU PARTİNİN KAYBEDENİ YOK"13 Aralık 2017
CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanlığına Yakup ÇANBAZ Aday Oldu13 Aralık 2017
Efe ADIGÜZEL CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanlığına Aday.13 Aralık 2017
Selçuk Belediyesi eski Başkanı Ülgür: New York valisi gibi…12 Aralık 2017
Engin GÜLMÜŞ Yazdı: "KONGRENİN ARDINDAN"11 Aralık 2017
CHP Selçuk İlçe Kongresini Sarı Liste Kazandı11 Aralık 2017
Merve ÇALIŞKAN Adaylığını Açıkladı08 Aralık 2017
Hasan UYSAL:" Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi"06 Aralık 2017
CHP Selçuk'ta Adaylar Belli Olmaya Başladı.05 Aralık 2017
Zuhal GÜLÜMSER UYGUR Adaylığını Açıkladı.26 Kasım 2017
ATATÜRKSÜZ MÜFREDATA HAYIR!25 Kasım 2017
İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanlığına Levent Görür Atandı24 Kasım 2017
30 ilçenin kongre tarihi ve yeri kesinleşti14 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Açıklama Yaptı10 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe Sekreteri Osman Yelken Kamu oyuna bir açıklama yaptı.02 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.01 Kasım 2017
Genel Sekreterden Bayındır ve Yücel Özen Olayına Açıklama 30 Ekim 2017
“İl Başkanlığına adaylığım söz konusu değil…”26 Ekim 2017
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ'nin Öngörüleri Doğrumu Çıkıyor?26 Ekim 2017
CHP İzmir’de kongre mesaisi: İlçelerin takvimi belli oldu!25 Ekim 2017
CHP izmirde yeni dizayn girişimlerine Gazeteci Ahmet Çipli'den tepki25 Ekim 2017
Güven, "Bu tür olayların basın üzerinden tartışılması partiye hiçbir yarar sağlamamaktadır"23 Ekim 2017
AHMET ÇİPLİ CHP CAMİASI VE ADAY ADAYLARINI UYARDI.21 Ekim 2017
Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'ta çay molası20 Ekim 2017
İşte CHP İzmir’in kongre takvimi!20 Ekim 2017
CHP Selçuk ilçe Örgütü Müftüler resmi nikah kıymasın imza kampanyası düzenledi...18 Ekim 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL'dan Kamu Oyuna Duyurulur.16 Ekim 2017
Başkan BAKICI'dan Gündem Yaratacak Sözler.16 Ekim 2017
CHP Selçuk Atatürk Mahallesi Delege Seçimleri İptal mi Oldu.10 Ekim 2017
SENGEL:"Cumhuriyet Halk Partisinin yegane amacı başta yerelde olmak üzere tüm Türkiye'de iktidar olmaktır. "10 Ekim 2017
SARI LİSTE KAZANDI09 Ekim 2017
CHP İlçe Örgütünden Kamu Oyuna Duyurulur.07 Ekim 2017
Selçuk MHP İlçe Başkanlığına İbrahim Ali atandı29 Eylül 2017
Akparti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN İzban Açılışıyla İlgili Basın Açıklaması Yayınladı.15 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü 94.Kuruluş Yılını Kutladı.11 Eylül 2017
MHP Selçuk'ta istifa rüzgarı10 Eylül 2017
CHP, İZBAN Açılışında Yaşananları Kınadı09 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı15 Ağustos 2017
CHP İzmir Milletvekilleri Selçuk Ve Köylerini Ziyaret Etti.15 Ağustos 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yürüyüşe ve Mitinge Katılarak Destek Veren Tüm Partililere Teşekküretti12 Temmuz 2017
CHP İL' DEN SELÇUK ÖRGÜTÜNE BAŞARI PLAKETİ16 Mayıs 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL 16 Nisan İle İlgili Basın Açıklaması Yayınladı20 Nisan 2017
İzmirde sandıklarından gelen ilk sonuçlar açıklandı.16 Nisan 2017
Yarın oy kullanacaklar dikkat!15 Nisan 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı01 Nisan 2017
Balbay 'Hayır'ı bu kez türküyle anlattı29 Mart 2017
Selçuk Ak Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu29 Mart 2017
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Selin Sayek BÖKE, Selçuk’u ziyaret etti.19 Mart 2017
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2017
Nerede oy kullanacağım? - YSK seçmen yeri sorgulama sayfası18 Şubat 2017
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay SINDIR Selçuk'u Ziyaret Etti.17 Şubat 2017
AK Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Basın Açıklmasında Bulundu10 Şubat 2017
Kocaoğlu ve Güven Selçuk’u Ziyaret Etti.10 Şubat 2017
AK Partili başkanlardan Ankara mesaisi: Projeleri anlattılar10 Şubat 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü Basın Açıklaması Yayınladı09 Şubat 2017
CHP Milletvekili Musa ÇAM Selçuk Ve Torbalıyı Ziyaret Etti.06 Şubat 2017
AK Partili Kaya: "Atatürk'ü CHP'den kurtaracağız"06 Şubat 2017
CHP Selçuk Ayaktaydı18 Ocak 2017
CHP İzmir’de koordinatör rotasyonu: Kim/hangi ilçede görevli?28 Kasım 2016
Kaybedilen 8 ilçeye yakın takip02 Ekim 2016
CHP Selçuk Kuruluş Yılını Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Kutladı.11 Eylül 2016
Selçuk MHP İlçe Teşkilatı Görevden Alındı20 Ağustos 2016
​CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramını Kutladı07 Temmuz 2016
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İZMİR’DE17 Haziran 2016
HALK ARENASI " 22 NISAN CUMA GUNU SAAT 20:30 'DA CITTANTICA' DA20 Nisan 2016
CHP Selçuk,Cumhurbaşkanı,Başbakan için Suç Duyurusu13 Nisan 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Parti Binası Önünde Basın Açıklması17 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısını yaptı.04 Mart 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yayınladı24 Şubat 2016
CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2016
Mecliste Bir İlk Yaşandı03 Şubat 2016
MUHALEFET KONUŞUYOR "CHP'li Kasaboğlu İle Dobra Dobra"03 Şubat 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Dayanışma Yemeğinde Buluştu01 Şubat 2016
Sertel’in ‘ölüm yolu’ isyanı ses getirdi!29 Ocak 2016
Selçuk Ak Partide Üyeler Yenileniyor29 Ocak 2016
Vatan Partisi Selçuk İlçe Örgütü Kongreye Gidiyor19 Ocak 2016
Üç Başkan Selçuk'u Ziyaret Etti08 Ocak 2016
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.07 Ocak 2016

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH