YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Aziz Kocaoğlu "Hep aday mı Olacağım"
Flaş Haber
01 Ekim 2018
Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konuda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Son örneğim de bu olsun diyorum” diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
2004 yılından bu yana İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Aziz Kocaoğlu, Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi merakla beklenen adaylık açıklamasını yaptı. 150 yıllık İzmir belediyecilik tarihinde "en uzun süreli başkan" olarak yer almanın kendisi ve ailesi için gururların en büyüğü olduğunu ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, 31 Mart 2019 seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konuda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Son örneğim de bu olsun diyorum” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yılının Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçim öncesi aday olup olmayacağına ilişkin kararını Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

2004, 2009, 2014…
Türkiye’nin 3. büyük kentinin belediye başkanı sıfatını taşıyan birisinin yeniden aday olup olmayacağının kamuoyunda merak uyandırması ve hakkında senaryolar üretilmesinin doğal bir durum olduğunu dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, basın toplantısına 2004 yılından bugüne geçen süreci özetleyerek başladı. Ahmet Piriştina’nın ani vefatıyla hiç hazırlıksız geldiği görevde, neredeyse ilk üç yıl boyunca hep “emanetçi” gözüyle bakılan bir başkan olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Birkaç istisna dışında herkes, 2009 seçimlerinde aday gösterilmeyeceğimi konuşuyordu. Benden proje ve yatırım anlamında bir beklentileri de yoktu. Gemiyi en az hasarla limana yanaştırabilmem, onlar için büyük başarıydı. Ama böyle düşünenler, beni hiç tanımamıştı. Yaşamımın en onurlu yılları olarak gördüğüm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimde, üstlendiğim bu büyük sorumluluğun hakkını verebilmek için, çoğu zaman insanüstü bir tempoyla geceli-gündüzlü çalıştım, çok çalıştım. O dönemde çok önemli işler yapmış; en önemlisi de, geleceğin İzmir’i için sağlam temeller atmıştık. Ve süreç beni bir anda Cumhuriyet Halk Partisi’nin doğal adayı haline getirdi. Seçimlerde yüzde 56 gibi kolay kolay kırılamayacak rekor bir oyla kazandım. 30 ilçenin 28’inde CHP bayrağını dikmiştik. 2014 yılında iktidar partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra olabilecek en güçlü ismi, kabinenin 1 numaralı bakanı Binalı Yıldırım’ı aday gösterince, ben de bu açıklamadan hemen 15 dakika sonra CHP İl Başkanlığı’na giderek adaylık dosyamı verdim.  Partimin İzmir’deki başarısını sürdürebilmek için bu kararlılığı göstermek, bu 'meydan okumayı' yapmak zorundaydım. Sonuçta yüzde 50 oyla yine kazanan taraf biz olduk. İlk günkü heyecan ve enerjiyle İzmir için çalışmaya, üretmeye devam ettik."

İzmir Modeli'yle başardık
Başkan Aziz Kocaoğlu İzmir Modeli'nin aklı ve bilimi önde tutan stratejisiyle başarıya ulaştıklarını belirterek şunları kaydetti:
"Katılımcı bir yönetim anlayışıyla, fikir aşamasından itibaren kentlilerle birlikte, konunun uzmanlarıyla, etkilenecek vatandaşlarla her yatırıma beraber karar verdik. Göreve geldiğimiz günden bu yana finans yapısı en sağlam, dünya ölçeğinde ulaşılması çok zor, uluslararası finans kuruluşlarından 3A derecesi alan bir kurum haline geldik. Yatırımlarımızı 28 kat artırdık. Tasarruf yaptık. Kaynak ayırdık. Doğru bir yol haritası ve ihtiyaç listesiyle, öncelik sırasını doğru belirleyerek, kaynakları doğru kullanarak bu noktaya geldik. Popülist proje ve popülist harcamalardan kaçındık. En acil olanı yapmak için çok büyük özen gösterdik. Geleceği düşünerek, kentin alt yapı problemlerini çözerek, yer altında görünmeyen işler yaparak ama geleceğe hizmet ederek bu günlere geldik. Hizmet, kültür sanat, tarım, sanayi ve turizm alt yapısında eksikleri hemen hemen tamamladık. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için doğru bir planlama gerek. Şehircilik ilkelerinden ayrılmadan, sadece bugünü değil geleceği de planlayarak, betonlaşmayı minimuma indirerek çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün kentin çevre yatırımlarında, hizmet sektörü, kültür sanat, sanayi tarım altyapısında eksiklerini hemen hemen tamamladık. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için doğru bir planlama yapmamız gerekiyor. 2010, kısmen 2011 yılına kadar hükümetin yaptığı ranta dayalı planların karşısında yargıya başvurarak kenti korumak mümkün oldu. 2011 yılından sonra ise açtığımız davaları hep kaybettik. Yine de biz mücadelemizi sürdürmek, görevimizi yapıp tarihe not düşmek için hatalı olduğuna, kentin geleceğini riske atacağına inandığımız konularda hukuk sürecini sonuna kadar takip ettik."

Her alanda sürdürülebilirlik
Doğayı ve doğal kaynakları koruyarak kente hizmet etmek için büyük projelere imza attıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Arıtmada Türkiye lideri olarak birçok yatırım yaptık. Yer problemi nedeniyle henüz arıtma yapamadığımız birkaç küçük yerleşim dışında ilçelerde, köylerde, beldelerde arıtma yatırımlarımızı tamamladık. Yüzülebilir körfez hedefine çok az bir zaman kaldı. Büyük Körfez Projesi için ÇED Raporu alındı. Sirkülasyon kanalının proje ihalesine çıkıldı. Proje ihalesi biter bitmez gerekli ekipmanı almak üzere çalışmalara başladık" diye konuştu.
Sürdürülebilir kent olmanın en önemli unsurlarından birinin ulaşım olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Denizcilik işletmesinden alınan 50 yaş ortalamaya sahip gemilerimizi hurdaya çıkararak, 15 modern gemi ve arabalı vapuru İzmirlilerin hizmetine sunduk. Körfeze küsmüş olan İzmirlileri körfezle buluşturmaya, deniz ulaşımını güçlendirmeye çalıştık. İki yeni arabalı vapurun daha alım süreci devam ediyor. 11 km raylı sistem ağını bugün 179 km çalışır hale getirdik. Narlıdere metrosunun çalışmaları başladı. Aliağa-Bergama hattı için bu sene, en geç önümüzdeki senenin başlarında ihaleye çıkacağız. İzinler çıktığında Buca metrosunun temelini 2019 yılında atacağız. 2019'da, 180 km aktif raylı sistemin yanı sıra, 70 km'lik kısmın inşaatı devam ediyor olacak. Raylı sistemde günlük 70 bin yolcudan 800 bin kişiye çıktık. TCDD'nin gerekli yatırımları yapmasıyla bu sayının 1 milyona çıkması mümkün. 20 elektrikli otobüsle Türkiye’de ilk defa elektrikli otobüs filosu kurduk" dedi.

Kentin kalkınması için çalıştık
İzmir modelinin bir diğer farkının da, yerel yönetimin yasayla verilen görevlerin dışında, kentin yerelde kalkınmasından da kendini sorumlu tutması olduğunu belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, şöyle devam etti:
"14.5 yıldır kenti nasıl kalkındırırım, nasıl büyütürüm, kent insanının yaşam kalitesini nasıl geliştiririm, nasıl iş ve aş sahibi yaparım diye düşünüp, bunun gerçekleşmesini sağlamak için projeler ürettik. 14.5 senenin sonuna gelindiğinde kırsaldan sanayi alt yapısına, hizmetten turizme, kültür sanata, tarım ve hayvancılığa önemli gelişmeler sağladık. Fuar İzmir’den, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne, geçtiğimiz salı günü temeli atılan Türkiye’deki tek ve ilk opera binasına kadar kente önemli tesisler kazandırdık. Kırsal kalkınmada neler yaptığımız, tarımı Türkiye ortalamasından 2.4 kat fazla büyüttüğümüz bir gerçek. Göreve gelmeden önce İzmir tarımı yüzde 1 küçülürken, bizim dönemimizde yüzde 7.5 büyüdü. Kooperatiflerle birlikte,  aklın ve bilimin rehberliğinde, Yarımada, Küçükmenderes, Gediz Bakırçay stratejik planlarıyla 'size şunu yapacağım' diyerek değil, 'sizin ekmeğinizi ne büyütür' diye görüşüp kararlaştırarak izlediğimiz yolda başarılı bir noktaya geldik. Bizim diğer sektörlerde yaptıklarımızın yanı sıra kırsal önemli bir yer tutuyor. Kırsala yapılan yatırımlar 2 tramvay yatırımının maliyetine bedel. Neden kırsal bu kadar bizi destekliyor? Kırsala bugüne kadar bir şey yapılmadı, kapısı çalınmadı. Kırsalda yaşayan insanlar, kendilerine yapılan iyiliği, desteği unutmayan, ahde vefası yüksek insanlar. "

Hayal edilmeyenleri yaptık
Sanayide ise OSB’lerin alt yapılarını tamamladıklarını sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Yerelden kalkınmanın sadece bir sektörde değil diğer sektörleri destekleyerek olacağını kanıtladık. Bir ayağı eksik bıraksaydık başarı azalacaktı. Kentin sağlık Turizmin de büyümesi, gelişmesi, kalkınması, bugün turizm tesislerinin kullanım sürelerini uzatmak, bölgelerde turizmin kalkınması için uğraştık. Çeşme’de bir kür merkezinin kurulması için adım attık. Kalkınmak topyekundur, 4 milyon 300 bin nüfuslu İzmir’de hiçbir yerel yönetimin yapmadığı, hayal bile etmediği bir yola çıktık. 14,5 yıl sonunda İzmir Modeli ve yerelden kalkınmanın ete kemiğe bürünmüş şeklini, pratikten doğan şeklini, ekonomik büyümeyi, sürdürülebilir kalkınmanın modeli 5 ciltlik kitap haline getirildi. Bunu incelerseniz göreceksiniz ki, eğer çalışırsanız, üretirseniz, hemşehrilerinize güven tesis ederseniz başarılamayacak hiçbir iş, yürünmeyecek hiçbir yol yoktur" şeklinde konuştu.

Model olan İzmir yarattık
Bugün İzmir'in, Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme yolunda örnek işler yapan ve yaşamak için can atılan 1 numaralı kenti haline gelmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Geçmişine olduğu kadar geleceğine de sahip çıkan, çağdaş değerlere olan inancını her geçen gün daha güçlü hissettiren; katılımcılık, yerel demokrasi ve uzlaşma kültürü konularında çıtayı hayli yukarı taşıyan ve her zaman dik duran 'önder, özel, örnek ve delikanlı bir kent'; modası geçen değil “model olan” bir İzmir yarattık İzmirlilerle birlikte. Bunu başarırken, doğruları korumaktan korkmadık. Adaletten ayrılmadık. İzmir’in hassasiyetinden zerre taviz vermedik.  Dik durduk. Haksızlık önünde eğilmedik. İzmirlilerin başını öne eğdirmedik. Bazıları için acı da olsa, hep doğruları söyledik. Yapamayacağımız şeylerin, yapabileceklerimizi engellemesine izin vermedik. "

Bedel ödedik
Tüm bu başarıların karşılığında çok bedeller ödemek zorunda kaldıklarını da ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti:
"Türkiye belediyecilik tarihinin en büyük operasyonu bize yapıldı. Kelimenin tam anlamıyla “kumpasa” gelmiştik. Koca bir 6 yılımız Emniyet’te, savcılıkta, nezarette, mahkemede, cezaevinde geçti. Izdırapla, gözyaşıyla, kahırla..  Sonunda tüm suçlamalardan yüzümüzün akıyla çıktık çıkmasına da.. Geç kalan adalet, adaletsizlikmiş. Bunu çok iyi anladık. Ama oraya takılıp kalmadık. Yaşadıklarımızdan ders çıkararak ileri, hep daha ileri gittik. Ve geldik bugüne.. Daha doğrusu, yarının aydınlık geleceğine.."

Değişimde ısrarcıyım
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne yönelik bir “değişim” çağrısı yaptığını hatırlatarak şöyle devam etti:
“Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır; demiştim. Üzerinde çok tartışılan, parti yönetiminde fırtınalara yol açan bu açıklamam aslında çok açık ve anlaşılırdı. Bugün sizlerin huzurunda bir kez daha altını çizmek istiyorum ki;
1. O açıklamayı yaptığım gün ne düşünüyorsam, bugün yine aynı noktadayım. Yani değişimde ısrarcıyım.
2. Değişimin tehdit değil fırsat olarak görülmesi gerektiği kanaatindeyim.
3. Kişilerle problemim yok. Sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir.
4. Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım. Sözlerimin arkasına başka şeyler gizlemedim. Ne düşünüyorsam onu söyledim. Ne söylediysem onu yaptım. Ve ne yaptıysam arkasında durdum.
5. Her zaman önce devletim, sonra partim için çalıştım. Böyle geldim, böyle gideceğim.
6. Gizli hesapları olmayan, çıkar peşinde koşmayan,atadan Cumhuriyet Halk Partiliyim. Partimin menfaatlerini, her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutarım. Bunun aksi bir tavır içinde olanlarla, gücümün yettiğince ve sonuna kadar mücadele etmeyi görev bilirim.

Bu noktayı 2014'te koyacaktım
“Yarının aydınlık geleceği” söylemine samimi olarak inandığını ve 14.5 yıldır çok yoğun bir çalışma temposu içinde yer aldığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, şöyle devam etti:
"Tamamıyla İzmir ve İzmirliler için çalışmaya, üretmeye konsantre oldum. Samimiyetle ve her defasında elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Çalışma arkadaşlarımla birlikte, İzmir'in aydınlık geleceği için çok önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. İzmirliler beni 3 dönem boyunca Belediye Başkanı olarak seçti. 150 yıllık İzmir belediyecilik tarihinde "en uzun süreli başkan" olarak yer almak, ben ve ailem için gururların en büyüğü oldu. Ve bugün, 31 Mart 2019 seçimlerinde 'aday olmama kararımı' sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben bu noktayı, geçen seçimlerde koymayı planlamıştım. Ancak Binali Yıldırım faktörü olunca, bu plan askıda kaldı. Bugün için en büyük arzum, 15 yılın sonunda, görevimi Cumhuriyet Halk Partili bir başka arkadaşıma devretmektir.  Adaylıkla ilgili kararımı 6 ay önce açıklamamdaki asıl neden, yeni arkadaşımıza seçime hazırlık için yeterli süreyi verebilmektir. Genel Merkezimizin, aday seçiminde liyakate önem vereceğine;  yeterli birikime sahip, çalışkan ve her kesime eşit yaklaşacak samimiyeti olan; doğruluk, dürüstlük, adalet, hak ve hukuk kavramlarını herşeyin üstünde tutan, evrensel ahlak kurallarını sonuna kadar savunan ve uygulayan, İzmir'in ve İzmirlinin malını gözü gibi koruyacak, İzmir'in parasını harcarken kendi parasından daha çok titizlenecek, İzmir'in hakkını savunurken gözünü budaktan sakınmayacak, İzmir'i İzmir yapan değerlere ve yarattığımız İzmir Modeli'ne sonuna kadar sahip çıkacak bir ismi seçeceğine inanıyorum;  inanmak istiyorum."

En büyük teşekkür İzmirlilere
Konuşmasının son bölümünü ise teşekkürlere ayıran Başkan Kocaoğlu, "15 yıla yaklaşan Başkanlık görevim sürecinde bana desteğini hiç bir zaman esirgemeyen, varlığıyla bana her zaman güç veren sevgili İzmirli hemşehrilerim başta olmak üzere; İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza; Genel Başkan'dan sade üyesine kadar Cumhuriyet Halk Partisi'nin her kademesindeki değerli arkadaşlarıma; İzmir'in saygıdeğer yöneticilerine; her fırsatta birlikte olduğumuz, kentimizin kalkınması için kader birliği yaptığımız iş insanlarımıza, akademisyenlerimize, siz basın mensuplarına, spor ve sanat dünyasına; üreticilerimize, işçilerimize, memurlarımıza, esnafımıza; yarınımızın güvencesi öğrenci ve öğretmenlerimize ve elbette sevgili eşim ve evlatlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Teşekkürler İzmir" diye konuştu.

24 Haziran'la ilgisi yok
Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, 24 Haziran sonrası gelişmelerin kararında hiçbir etkisi olmadığını belirterek, "Ben aday olma iradesini gösterdiğim zaman adaylığımın da tartışılmayacağını adım kadar emin olarak biliyordum. Ben bu kararı 2014 yılı seçimlerine girerken verdim. Bu kararımı Genel Merkez'le paylaştım" diye konuştu.
Bundan sonraki süreçte aday belirlenmesi konusunda fikrinin sorulması halinde geçmişte olduğu gibi bugün de açık yüreklilikle görüşlerini açıklayacağını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Siyasette bir şey var; tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bize bu saatten sonra fikrimiz sorulur mu, sorulmaz mı bir şey diyemiyorum. Doğru bildiğimizi, inandığımızı söylemek isteriz. Ben bu kararı 2014 yılı seçimlerine giderken verdim. Sayın Genel Başkan'a da aday olmayacağımı söylemiştim. Sadece 'Binali Bey'in ismi konuşuluyor, ona göre karar vereceğim' demiştim ve Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım'ın elini kaldırdığı an, ben de adaylık dosyasını verdim " şeklinde konuştu.

Son görevim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra siyaseti bir yere seçilmek anlamında noktalamak gerektiğini dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Ama bu partiye çalışmayacağım, hizmet etmeyeceğim, seçimlerde elimden geleni yapmayacağım anlamına gelmemeli. Eski bir belediye başkanı, bir partili olarak sağlığımız el verdiği müddetçe fikirlerimizi sunacağız. Bu koltuktan daha büyük bir koltuk yok. Bu yüzden son görevim Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevidir. Ben 2019 yerel seçimlerinden yerelde iktidarın artacağını, kaybedilen 8 ilçeden en az 5'inin tekrar kazanılacağını umuyorum. Ben kararımı verdim ve açıkladım, bunu açıklamamın nedeni de birçok kez yazıldı, çizildi. Ben erken açıklamayı Genel Merkezin ve adayların elini kolaylaştırmak için yaptım. '6 ay önce açıklarsan sıkıntı yaşarsın' şeklinde uyarılar oldu ama o zaman haksızlık yapmış olurdum. "

Zirvedeyken bırakmak gerek
Hiç kimseye kırgınlığı olmadığının altını önemle çizen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Benim için, ailem için en ulvi, en onurlu görevi, çok uzun süre yaptım. Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Hep burada kalmak koltuğu işgal etmek bana doğru gelmiyor. Sistem kurduk, oturttuk, kadro oturdu, projeler devam ediyor. Zaten yeni gelecek belediye başkanının 5 yıl ne yapılacağı belli. Bu hizmetler devam edecek. Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konunda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerek. Son örneğim de bu olsun diyorum” şeklinde konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
GENÇLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ14 Aralık 2018
Anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildiği iddiası üzerine soruşturma açıldı13 Aralık 2018
İzmir'deki hurda araçlar kaldırılacak12 Aralık 2018
'Antik kanal' ile Efes'te hedef 10 milyon turist!12 Aralık 2018
İzmir için kendini yak derlerse yakarım!11 Aralık 2018
SELÇUK’UN YARDIM ELİ UZANMAYA DEVAM EDECEK11 Aralık 2018
MÜLTECİLERE SELÇUK ESNAFTANDAN DESTEK11 Aralık 2018
DAĞ ZİRVESİNDE GİZEMLİ BULUNTULAR10 Aralık 2018
Meteoroloji Ege Bölgesi için uyardı10 Aralık 2018
SİVİL HAVACILIK GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI09 Aralık 2018
SELÇUK BİR KEZ DAHA TRAVEL TURKEY’DE YERİNİ ALDI07 Aralık 2018
SELÇUK’TA ÖDÜLLÜ TAVLA TURNUVASI BAŞLIYOR06 Aralık 2018
GÜMÜŞ DAĞINDA DOĞA SAHİPSİZ06 Aralık 2018
Selçuk'ta Bakkal dükkanında korkunç infaz06 Aralık 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Canlı Yayında Açıklamalarda Bulundu05 Aralık 2018
Dilek havuzlu o kilise artık devletin!03 Aralık 2018
Selçuk ve Bergamayı Birbirine Bağlayacak02 Aralık 2018
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR30 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI HALK TOPLANTISINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ30 Kasım 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayı Nihat Zeybekçi27 Kasım 2018
SELÇUK YENİ BİR SOKAK KAZANDI26 Kasım 2018
Selçuk’ta olta balıkçılığı turnuvası düzenlendi26 Kasım 2018
ŞİRİNCE’DE YOLLARA DOKUNUŞ21 Kasım 2018
Polat: Belevi Gölü'ne kıymayın20 Kasım 2018
İYİ Parti'den Kocaoğlu'na övgü: Kadirşinas ağabeyimiz15 Kasım 2018
SELÇUK GARAJINDA SONA GELİNİYOR15 Kasım 2018
Selçuk orman kampına kavuşacak15 Kasım 2018
Belevi Gölü'ne yakın alana taş ocağı izni verildi14 Kasım 2018
Başkan Bakıcı’dan Selçuklular’a doğal gaz çağrısı14 Kasım 2018
Şirince’de Yangın Tatbikatı13 Kasım 2018
YOL VE PARK ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR13 Kasım 2018
Selçuk Alevi Kültür Derneğinin Olağan Genel kurulu yapıldı12 Kasım 2018
Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi11 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!09 Kasım 2018
SELÇUKLU ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİ İLE İLGİLİ ANLAMLI ETKİNLİK09 Kasım 2018
CHP Selçuk Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'den STK'lara ziyaret06 Kasım 2018
Amigurumi ve Keçe kursları açılacak06 Kasım 2018
BELEVİ SOSYAL TESİSİ AÇILDI06 Kasım 2018
"Arkadaşım Ben Geldim" adlı oyunun ilk gösterimi Belevi Mahallesi'nde06 Kasım 2018
ŞEHİT BABASI TAŞDEMİR İSABEY CAMİİ’NDE OĞLUNU ANDI04 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI YEREL YÖNETİM SEMPOZYUMUNDA DEPPO EFES’İ ANLATTI04 Kasım 2018
Selçuk'ta Yangınların Önlenmesi için İmza Kampanyası düzenledi.01 Kasım 2018
14 MAYIS MAHALLESİNE KADIN ADAY01 Kasım 2018
MEHMET KUZU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYI01 Kasım 2018
AK Partili Şengül'den sürpriz çıkış: Büyükşehir için göreve hazırım!31 Ekim 2018
Selçuk’ta Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayı ve konserle devam etti30 Ekim 2018
Kuşadası'nda Hayatını Kaybedenler ile ilgili Son Gelişme30 Ekim 2018
Büyükelçiler, Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'ni gezdi22 Ekim 2018
SELENDER’den DUYURU21 Ekim 2018
CHP'de Adaylık Süreleri Uzatıldı.19 Ekim 2018
LEVENT GÖRÜR ADAYLIK YOLUNDA ADIM ATTI19 Ekim 2018
İklim değişikliği Efes'i tehdit ediyor18 Ekim 2018
VEDA TURUNUN İKİNCİ DURAĞI SELÇUK17 Ekim 2018
Kocaoğlu: "BU BİR BAYRAK YARIŞI"16 Ekim 2018
EFES TİYATRO FESTİVALİ’NDE SELÇUK’UN KÜLTÜREL TARİHİNE YOLCULUK11 Ekim 2018
SÜMER BÜYÜKTOSUN FESTİVALLERİ ANLATACAK09 Ekim 2018
Kocaoğlu'ndan Flaş Açıklamalar.08 Ekim 2018
Göçmenler Derneğinin Aşure Gününe Büyük İlgi06 Ekim 2018
Selçuk'ta intihar girişimi06 Ekim 2018
Selçuk'ta Uyuşturucu Operasyonu04 Ekim 2018
İYİ TARIM UYGULAMALARI SELÇUK’TA GELİŞİYOR04 Ekim 2018
Başkanlardan flaş Açıklamalar Geliyor. "Aday Değilim"04 Ekim 2018
Aziz Kocaoğlu Kararını Açıkladı.01 Ekim 2018
Doğalgaza Zam.01 Ekim 2018
Kasırga, Yağmur, çamur demeden Selçuk’ta hırsızlar çalmaya devam ediyor.30 Eylül 2018
2019’DA AK PARTİ SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM28 Eylül 2018
OKULUMA GERİ DÖNERİM27 Eylül 2018
Meteorolojiden Kritik Açıklama27 Eylül 2018
Türkiye tarihinde bir ilk! Kasırga geliyor! Ege Bölgesi büyük tehlike altında...27 Eylül 2018
Selçuk'ta Tarihi Eser Operasyonu26 Eylül 2018
İLGİSİZLİK TEPKİ TOPLUYOR26 Eylül 2018
İzmir'e uyarı üstüne uyarı! Hava nasıl olacak?25 Eylül 2018
YİKOB’TAN ŞEHİR İÇİ HAMLESİ23 Eylül 2018
TRAFİKTE WHATSAPP DÖNEMİ22 Eylül 2018
ONLAR ÇALIŞACAK; BİZ DESTEKLEYECEĞİZ21 Eylül 2018
GAZİLER GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI20 Eylül 2018
ŞİRİNCE TAŞ MEKTEP’TE ANLAMLI GÜN19 Eylül 2018
Kocaoğlu AK Partili başkanlarla buluştu17 Eylül 2018
Gökçealan Üzüm Festivali gerçekleşti17 Eylül 2018
HEM TARİH HEM ÇEVRE TEMİZLİĞİ17 Eylül 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan kalkınma mesajı:1400 belediyeden farkımız...17 Eylül 2018
Kocaoğlu Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu.... İşte o röportaj15 Eylül 2018
MUHTEŞEM FESTİVAL KURTALAN EKSPRES İLE SONA ERDİ10 Eylül 2018
SELÇUK 8 EYLÜL SEVİNCİNİ PAMELA VE ÜMİT BESEN ŞARKILARIYLA YAŞADI09 Eylül 2018
EFESE GİRİŞ 60 TL OLDU09 Eylül 2018
SELÇUK’UN KURTULUŞUNUN 96. YILI TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2018
SELÇUK EFES FESTİVALİ LEZZETLE, MÜZİKLE DEVAM EDİYOR07 Eylül 2018
BAŞTERZİ’DEN BÜYÜKTOSUN’A VEFA ZİYARETİ06 Eylül 2018
CENGİZ BAYKAL KARELERİ FESTİVALE DAMGASINI VURDU06 Eylül 2018
SELÇUK EFES FESTİVALİ RENKLİ VE EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI05 Eylül 2018
Selçuk’un yeni kaymakamı belli oldu03 Eylül 2018
Zafer coşkusu İstasyon Meydanı’nı sardı31 Ağustos 2018
ÇİNLİ SANATÇILAR EFES VE ŞİRİNCE’YE HAYRAN KALDI31 Ağustos 2018
BÜYÜK ZAFER SELÇUK’TA KUTLANDI30 Ağustos 2018
49. Selçuk Efes Festivali 4- 9 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.29 Ağustos 2018
SELÇUKLULAR ZAFER BAYRAMI’NI ÖZEL BİR PROGRAM İLE KUTLAYACAK28 Ağustos 2018
ARTIK DENİZE DE AKAMIYOR!27 Ağustos 2018
İzmir'de internet devrimi: Milyonlarca kişi...26 Ağustos 2018
Selçuk İZBAN treni raydan çıktı, faciadan dönüldü26 Ağustos 2018
BAŞKAN BAKICI KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI21 Ağustos 2018
İzmir Büyükşehir'den ulaşımda ''Tükenmez kart'' dönemi21 Ağustos 2018
Meryem Ana Evi'nde Ayin17 Ağustos 2018
Antik Kent Sahipsiz Kedilere Yuva Oldu14 Ağustos 2018
Kuşadası'nda 9 kişi böyle can verdi09 Ağustos 2018
​Selçuk imar planı Meclisten Geçti.09 Ağustos 2018
Karaciğer Nakli Olan Selçuklu Genç Kadına Annelik Sürprizi07 Ağustos 2018
1'e 4 verdi07 Ağustos 2018
Darısı Küçük Menderes'in Başına!07 Ağustos 2018
ENGELSİZ KAMP PAMUCAK’TA BAŞLADI07 Ağustos 2018
BAŞKAN BAKICI ZABITALARLA BİRARAYA GELDİ06 Ağustos 2018
Efes 8500 yıllık yolculuğa çıkarıyor04 Ağustos 2018
Kuşadası'nda odunla köpeği döverek bu hale getirdiler04 Ağustos 2018
ERİŞİLEBİLİR KENT TOPLANTISI YAPILDI03 Ağustos 2018
ŞİRİNCE'DE ZEMİNE DÖŞELİ MEZAR TAŞI SÖKÜLDÜ03 Ağustos 2018
KİREÇCİLİ YOLLARI YAPILIYOR02 Ağustos 2018
SELÇUK’UN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ KİM OLDU?02 Ağustos 2018
EFES KAZILARI BAŞLADI02 Ağustos 2018
İzmir Selçuk'ta trafik kazası : Kamyon, traktör ve motosikletli zincirleme kaza01 Ağustos 2018
EĞLENEREK İNGİLİZCE ÖĞRENDİLER01 Ağustos 2018
DERE YATAĞI HUZUR KAÇIRIYOR31 Temmuz 2018
Kuşadası'nda turist otobüsüne molotoflu saldırı!30 Temmuz 2018
Her zaman esnafımızın yanındayız27 Temmuz 2018
Kuşadası'ndaki Deprem Selçuk ve İzmir dede Hissedildi.26 Temmuz 2018
BASIN BAYRAMINI SADECE “O İSİMLER” KUTLADI25 Temmuz 2018
BELEVİ’DE ŞEFTALİ ŞENLİĞİ DÜZENLENİYOR25 Temmuz 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Basın Bayramını Kutladı24 Temmuz 2018
LOKOMOTİF SELÇUK’TAN GİTMEYECEK24 Temmuz 2018
BELEVİ GİŞELERİNDE KAZA23 Temmuz 2018
Yeni haftada Selçuk'ta hava nasıl olacak?23 Temmuz 2018
'Kıyamet Köyü' Şöhretinin Zirvesine Ulaştı22 Temmuz 2018
Hedef koydu: 597 22 Temmuz 2018
Kocaoğlu: Köye mahalle demekle iş bitmiyor20 Temmuz 2018
SELÇUKLULAR DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN İSTASYON MEYDANI’NDA BULUŞTU16 Temmuz 2018
Selçuk-Torbalı yolunda makilik alanda meydana gelen yangın sonrası küller Kuşadası'na yağdı.15 Temmuz 2018
İzmir Selçuk'ta seyir halindeyken bir anda alev aldı!15 Temmuz 2018
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA 15 TEMMUZ KONFERANSI13 Temmuz 2018
İzmir Barosu: İdam ve hadım cezası çözüm değil12 Temmuz 2018
Selçuk-Kuşadası yolu üzerinde Kaza 11 Temmuz 2018
SELÇUKLULAR DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN İSTASYON MEYDANI’NDA BULUŞACAK11 Temmuz 2018
ÇALIŞMALAR TAMAMLANMAK ÜZERE10 Temmuz 2018
İzmir'de bir kavurucu hafta daha!09 Temmuz 2018
Aranan şirketin üst düzey isimlerinden iki kişi Selçuk'ta Yakalandı.09 Temmuz 2018
İMAR BARIŞI OFİSİ’NE YOĞUN İLGİ05 Temmuz 2018
Torbalı ve Ayrancılar–Yazıbaşı arıtmaları büyüyor05 Temmuz 2018
Ege'ye sıcak uyarı! O saatlere dikkat03 Temmuz 2018
Disk Emekli Sen Selçuk Temsilciliği Emekliler Günü Basın Açıklaması02 Temmuz 2018
HAMAM NE ZAMAN AÇILIYOR?02 Temmuz 2018
SELÇUK BELEDİYESİ YAZLIK DÜĞÜN SALONU AÇILDI02 Temmuz 2018
Selçuk ve Kuşadası 'Dünya Hava Oyunları' incelemesi27 Haziran 2018
Kuvvetli yağış geliyor: İzmir için kırmızı alarm!26 Haziran 2018
Selçuk'ta Seçim Sonuçları25 Haziran 2018
EFES’TE KAZILAR BAŞLIYOR MU?22 Haziran 2018
İZBAN'dan yaza özel Selçuk tarifesi22 Haziran 2018
Kocaoğlu: ""Kaliteli gençleri siyasete sokmalıyız".22 Haziran 2018
Torbalı'ya şehit ateşi düştü19 Haziran 2018
Bunun adı "İzmir mucizesi"18 Haziran 2018
Kuşadası'nda Bayram Yoğunluğu Devam Ediyor17 Haziran 2018
SELÇUK’TA RESMİ BAYRAMLAŞMA14 Haziran 2018
Başkan Kocaoğlu: 14 yılda kimse önümüzde duramadı!14 Haziran 2018
SELÇUK’TA RAMAZAN EĞLENCELERİ SONA ERDİ14 Haziran 2018
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE İMAR BARIŞI OFİSİ AÇILACAK13 Haziran 2018
İzmir’de sıcaklara mola: Bayramda yağmur var!13 Haziran 2018
Kuşadası'ndaki kanlı saldırı... Bakanlık'tan ailelere 'parayı iade edin' davası!13 Haziran 2018
Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli12 Haziran 2018
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA RAMAZAN PAKETİ11 Haziran 2018
Kocaoğlu’ndan iktidara salvo: Sizin göz bebeğiniz olmak istemiyoruz!10 Haziran 2018
SELÇUKLULAR KADİR GECESİ’NDE İSABEY CAMİ’NDE BULUŞACAK08 Haziran 2018
YAZLIK DÜĞÜN SALONU 22 HAZİRAN’DA AÇILIYOR06 Haziran 2018
DAHA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN05 Haziran 2018
NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN02 Haziran 2018
İFTAR SOFRASI İSABEY’DE KURULDU02 Haziran 2018
Ayşe Semra Kadaifçioğlu Yazdı:"Tek kişilik bir ordu Şükrü Özkaynak"02 Haziran 2018
SELÇUK’TA ARAZİ YOLLARI YAPILDI31 Mayıs 2018
Eski ramazanları aratmadı31 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN RAMAZAN DENETİMİ30 Mayıs 2018
Yasa çıktı: İzmir'de toplu taşıma tek çatıda toplanıyor!30 Mayıs 2018
İZSU faturalarda yeniliğe gitti28 Mayıs 2018
Kışlalı Parkı’na muhteşem açılış28 Mayıs 2018
Selçuklu Gazilerden Aziz Kocaoğlu'na Atatürk Portresi25 Mayıs 2018
SELÇUKLU GENÇLERDEN TARİHİ PROJE25 Mayıs 2018
Meteorolojiden sağanak uyarısı25 Mayıs 2018
Efes Antik Kenti'nin ziyaretçi sayısı 412 bini aştı24 Mayıs 2018
SELÇUK’TA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR23 Mayıs 2018
Selçuk’ta Ramazan dolu dolu geçecek17 Mayıs 2018
EĞLENİRKEN EĞLENDİRDİLER16 Mayıs 2018
Meclis sonrası Kordon'da yürüyüş: Başkan Kocaoğlu'ndan tavla keyfi16 Mayıs 2018
ÇİFTÇİLER VE İHRACATÇILAR DEPPO EFES’TE BİR ARAYA GELDİ16 Mayıs 2018
Kudüs'le İlgili Uluslararası Hukuk Kuralları Derhal Yerine Getirilmelidir15 Mayıs 2018
Başkan Kocaoğlu Selçuk'ta Anneler Gününü Kutladı13 Mayıs 2018
Selçuk Katı Atık Transfer İstasyonu Açılışını Aziz Kocaoğlu Yaptı.12 Mayıs 2018
ORTODOKSLARIN ÖNEMLİ GÜNÜNDE SELÇUK TİCARET ODASI DOSTLUK YEMEĞİ VERDİ11 Mayıs 2018
Yazlık düğün salonu 1 Haziran tarihinden itibaren hizmete açılacak11 Mayıs 2018
Özel öğrencilerin sergisi açıldı.11 Mayıs 2018
Başkan Kocaoğlu’na 24 Haziran görevi!10 Mayıs 2018
SELÇUK’UN SOKAKLARI TEMİZLENİYOR10 Mayıs 2018
İzmir İskenderiye Patriği Selçuk Efes'te Ayin Yönetti08 Mayıs 2018
Aziz Kocaoğlu Selçuk Katı Atık Transfer İstasyonunu Açacak.08 Mayıs 2018
Sel, Selçuk'u da vurdu. Hayko Cepkin'in işlettiği mekan da zarar gördü07 Mayıs 2018
Kocaoğlu: İzmir’deki yaşam Gavursa yapacak bir şey yok07 Mayıs 2018
HIDIRELLEZ ATEŞİ SELÇUK’TA DA YANDI07 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ03 Mayıs 2018
Motofest Bugün Pamucak'ta Başlıyor03 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYE İŞÇİLERİ 1 MAYIS’I KADRO VE SENDİKA SEVİNCİ İLE KUTLADI02 Mayıs 2018
İzmir'de emeğin bayramı02 Mayıs 2018
SANAYİ GÜZELLEŞTİRME PROJESİ BİTİYOR27 Nisan 2018
"Niyet ettik çiftçiyi kalkındırmaya"27 Nisan 2018
"Mahalle tiyatroları" geliyor27 Nisan 2018
Selçuk Pamucak Kavşağında kaza: 25 yaralı!26 Nisan 2018
SOSYAL MARKET ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR25 Nisan 2018
23 NİSAN COŞKUSU SELÇUK’U SARDI23 Nisan 2018
BAŞKAN BAKICI SELÇUK’UN TURİZMİNİ ANLATTI23 Nisan 2018
Çocuklar eğlenceye doyacak20 Nisan 2018
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ SENATOSU SELÇUK’TA19 Nisan 2018
Kocaoğlu'ndan CHP'nin kaybettiği '8 ilçe' için sert açıklama19 Nisan 2018
SELÇUK’TA İSTİHDAM BULUŞMASI VE KARİYER GÜNLERİ18 Nisan 2018
SOSYAL MARKET ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK18 Nisan 2018
İzmir'de feci kaza: Tren arabayı biçti!18 Nisan 2018
İzmir'de acil çağrılar için tek numaraya geçiliyor17 Nisan 2018
2 oğlu ve eşi tarafından acımasızca öldürüldüğü ortaya çıktı17 Nisan 2018
Selçuk'ta kas erimesi hastalığı olan anne ile kızının çaresiz bekleyişi13 Nisan 2018
YARIŞACAK VARSA, ÇIKARSIN RAKAMLARI12 Nisan 2018
SOKAKTA YAŞAYAN CANLARIMIZ!..09 Nisan 2018
SELÇUKLU YEREL SANATÇI DEVRAN'DAN İDDİALI KLİP ÇALIŞMASI05 Nisan 2018
İSKEÇELİ TÜRKLER’ DEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET04 Nisan 2018
İNPINAR YAYLASI’NDA YÖRÜK ŞENLİĞİ02 Nisan 2018
Başkan Kocaoğlu, 14 yılını anlattı: Güneş İzmir'den doğuyor artık31 Mart 2018
Selçuk'ta 1700 yıllık lahiti satmak isteyen hırsızlar yakalandı30 Mart 2018
Disk/Tüm Emekliler Sendikası Selçuk Temsilciğinin Genel Kurulu Pazar Günü Yapılacak27 Mart 2018
SELÇUK’UN 100 YILLIK ENERJİSİ GARANTİ ALTINDA27 Mart 2018
MFÖ'den Muhteşem Konser26 Mart 2018
Selçuk’ta Segaş Mağdurları Eylemi25 Mart 2018
Toz bulutu geliyor! NASA uydusu böyle görüntüledi23 Mart 2018
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan yerel seçim mesajı: Aday sevilen biriyse…22 Mart 2018
Selçuk Belediyesinden Kamu Oyuna Duyurulur.21 Mart 2018
Atatürk Anıtı önüne kurulan çadıra tepki Geldi.21 Mart 2018
HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN RESİM VE AHŞAP FİGÜRLER SERGİSİ20 Mart 2018
İzmir'de terör operasyonu Selçuk'tada Gözaltılar var.20 Mart 2018
İzmir, 2018 turizmi için iddialı!20 Mart 2018
İzmir'e şehit ateşi düştü!20 Mart 2018
TOKİ Projesi’nin Selçuk’ta hayata geçmesi yolunda önemli bir adım atıldı.19 Mart 2018
Selçuk istasyonu Nisan’da açılıyor15 Mart 2018
İZBAN’DA ORTAK KAZIĞI14 Mart 2018
İl Jandarma Komutanlığı ,Selçuk, Menemen, Aliağa, Seferihisar'da Operasyon Düzenledi.09 Mart 2018
SİVRİSİNEKLE YIL BOYU MÜCADELE09 Mart 2018
SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN ANLAMLI KARAR08 Mart 2018
Yerel Yönetimlerde Kadın Sayısı Artmalı.07 Mart 2018
İzmir'de Kadın Eli07 Mart 2018
SELÇUK’TA KADINLAR GÜNÜ SANATLA KUTLANACAK07 Mart 2018
Belevi yolunda kaza: 1'i ağır 6 yaralı06 Mart 2018
ESNAFIN GÖRÜŞLERİNİ ALDI05 Mart 2018

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH