YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

Başkan BAKICI'dan Gündem Yaratacak Sözler.
16 Ekim 2017
'Akıntıya kürek çekiyorum' Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı gazeteciler Fatih Yapar, Mehmet Karabel, Hanzade Ünuz ve Mehmet İşler’in sorularını yanıtladı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Selçuk tamamen ayrı bir dünya.

Tarihi kucaklayan mistik bir coğrafya.

İlçe sınırlarından içeri girdiğinizde zaman tünelinden geçmiş gibi oluyorsunuz.

Bereketli topraklarıyla dingin bir ferahlık karşılıyor insanı.

Keza Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da çok farklı biri...

Ayrı bir dünya diyebileceğimiz bir insan.

Çok sakin, çok hoşgörülü ve güleryüzlü...

Demokratlık yemini etmiş, dönmüyor.

AK Partili bir Başkan olarak kiliseleri onarıyor...

Selçuk’a neredeyse AB üyesi ilçe standartları getirmeye çalışıyor ...

Rozetsiz bir Başkan.

Ayrı gayrı bilmeden herkesi kucaklıyor ama...

En yakınları bile “Artık masaya elini vur” diyor...

O ise bildiğinden şaşmıyor.

Sosyal demokrat kimliğini hep vurgulayan Zeynel Başkan ile Selçuk’u karış karış gezdik.

Çocukluğunun geçtiği Şirince sokaklarındaki dilek havuzuna para attık.

Özellikle küçük üreticiye hayat öpücüğü olan Deppo Efes soğuk hava deposundaki mucizeyi gördük.

Pamucak sahillerinin bakirliğine hayran olduk.

Tarih fışkıran St. Jean kilisesindeki çalışmaları inceledik.

Başkan Bakıcı AK Parti’den girdiği seçimleri 7 oy gibi az bir farkla, bıçak sırtı kazanmıştı...

İkinci dönemi kafaya koymuş AK Partili Başkan Zeynel Bakıcı’nın, 2019 seçimlerini kazanmak için sadece bir şartı var:

O da eski Başkan Vefa Ülgür’ün CHP’den rakip olarak karşısına çıkması...

Başkan Zeynel Bakıcı,

Vefa’dan başka şansımız yok” diyor.

Bakalım 2019’a geldiğimizde,

Şirince’de dilek havuzuna fısıldadığımız dileklerimiz yerine gelecek mi?

DOĞRU HER ZAMAN KAZANIR

Başkan olmak gönlünüzden geçer. Birileri de sizi uygun görür, adaylık sende cuk diye oturuyor diye anlatırlar. Benim dedem Selçuk’ta DP ilçe Başkanıydı, babam da AP ilçe Başkanıydı. Ben de yıllarca yerel yönetimlerle ilgili akademik çalışma yaptım. Sonra bir gün gelir aday olursunuz ve kazanırsınız. Göreve geldiğimde 256 kişi seçimden önce yeni işe alınmıştı. Personel sayımız çok fazla. 580 personel olmuştuk şu anda 530’a kadar düştük. Göreve geldiğimde benden eskileri atmamı beklediler, ben hiç o konulara girmedim. Tek bir şeye bakarım, işin doğru yapılmasına. İhanet etmeyen herkes benim yanımda çalışacak dedim ve öyle de yaptım. Personel Başkanını her an yanında hissetmeli, bu anlamda bize güvendiklerini biliyorum. Allah herkese akıl fikir vermiş, ben doğru olduğunuz müddetçe her zaman kazanacağınıza inanan bir insanım.

SELÇUK’TAKİ İDEOLOJİK GÖMLEK

Selçuk’ta hiç kimse Başkan bana zarar verdi diyemez. Kimsenin ayağına basmadım, biz kimseyi kırmadık. Herkesle diyalog kurduk, herkesi dinledik. Kimseyi azarlamadık. Selçuk da eksik olan buydu, çok büyük sıkıntı vardı bu konuda. Ya taraf olacaksın, ya bertaraf olacaksın anlayışı yerleşmişti. Ya benim partimdensin ya da yoksun görüşü hakimdi. Müthiş bir ideolojik gömlek giydirilmişti Selçuk’a. Ruhsat alacaksa ya CHP’li birini bulacaktı, ya Başkana ulaşacak ondan olduğunu hissettirecek ya da işi olmayacaktı. Dilekçeler dahi CHP’li Başkan tarafından sevk ediliyordu.
 

AKINTIYA KÜREK ÇEKİYORUZ

Sivil toplum örgütleri belediye başkanının iki dudağına bakardı. Biat isteniyordu. Esnaf Odası, Ticaret Odası Başkanı belediye başkanının dışında bir şey söyleyemezdi. Doğru mu? Asla değil. Oda başkanlarımız da siyasi görüşlerini odaya empoze ediyorlar. Neden? Kültür ve iklim. Ben bunu reddediyorum. Bu yaklaşımın bana kaybettirdiği yanları var. Değişim zor ve maliyetlidir, biz demokrat olmak zorundayız. İdeale doğru yönelmeliyiz. Akıntıya kürek çekiyoruz ama çekmek zorundayız. Hareketlerimizde örnek teşkil etmek zorundayız. Bunun çok yüksek bir maliyeti var. Dar anlamda bunu dürüstlüğün maliyeti yüksektir diye alıyorum. Dürüstlüğün maliyeti yüksektir, kaybetmeyi göze alacaksınız. Bu iş böyledir. Selçuk’a üçbuçuk yılda çok şey kazandırdık. En önemlisi kardeşlik, sosyal barış projesidir. Kimse beni görmemezlikten geldi diyemez. Sokakta yalnız gezerim, koruma ordum yok. Bundan öncesi çok farklıydı. Benim kapım hiç kapanmadı.

SABIR SABIR SABIR...

Şimdi bizde rozet yok, belediye herkesin belediyesi. Bir Allah’ın kulu çıksın Başkan ayrımcılık yaptı desin, diyemez. İlk geldiğimde personele söyledim “Başkana biat etmeyin, kuruma biat edin” dedim. Ben seçimlerde, meydanlarda sosyal demokratım diye kimliğimi açık net ifade ettim. Ben siyaset de yapmadım. Partiyi ilçeyi, yönetimi ele geçirmeye kalkmadım, hiç kimse Başkan benden şunu istedi diyemez. Ben alanımda kalmayı sevdim. Baştan söyledim, Sema Hanım’a (AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen) da söyledim. “Ben belediye Başkanlığı yapacağım, sen siyaset yapacaksın. Alanlarımızı karıştırmayalım” dedim. Ama herkes alan genişletiyor, herkes kendi alanını bırakıp bir başka alanda faaliyet göstermeyi seviyor. Daha fazla güç istiyor. Bunu büyük bir özveriyle ve sabırla göğüslüyorum. Sabır, sabır, sabır... Şu anda sabır ediyoruz.

BECERİKSİZ DİYORLAR
 

Ben tam tersi kendi alanımda kalmayı arzu ediyorum ve bunu başarabiliyorum. Benim zaafım alanımdaki yetkileri fazla paylaşmaktan kaynaklanıyor. Bizim kültürümüzde yetki paylaştığınız zaman beceriksiz olarak adlandırılıyorsunuz. Pısırık diyorlar. “Siz belediye başkanısınız her şeyi yaparsınız”. Hayır yapamam, yapmam. Yasa, hukuk ne diyorsa odur. Ben ortak aklı kullanmayı seviyorum ama bu bazen zafiyet olarak kabul ediliyor, tepki görüyorum. Fakat AK Parti müthiş çalışıyor, çok sistemli. Sizi sizden daha iyi tanıyorlar.

TALİHSİZ KONUŞMA
 

Selçuk’ta İZBAN törenindeki hadisede çok üzüldüm. Olmaması, yaşanmaması gereken bir olay olarak görüyorum. Kimseyi suçlamak istemem. Ben kürsüden inerken Aziz Başkan beni tebrik ederek kürsüye çıktı. Ama törene gelmeden önce CHP ilçeye uğramış. Aziz Kocaoğlu benim Büyükşehir Belediye Başkanımdır, dürüsttür. Kürsüye çıktığında “İzmir Azizdir Aziz kalacak” diye slogan atılınca ön tarafta AK Parti grubu da “Recep Tayyip Erdoğan” diye bağırdı. Aziz Başkan bir iki durdu, konuşamadı. İşte ondan sonra “Adam olacaksınız, dinleyeceksiniz” diye talihsiz bir konuşma oldu. Aziz Bey çok üzüldü ama sayın Başbakan da çok üzüldü. Aziz Bey’in kürsüden indikten sonraki cümleleri de Başbakan’ın önünde hiç kullanılmaması gereken cümlelerdi. Ağır ithamlardı. Gerçekten Başbakan’ın dediği gibi vites attı orada. Hiç kimse böyle olmasını istemezdi.

TOPLU TAVRIMIZ YOK

Aziz Başkan’a karşı asla toplu bir tavrımız yok. Hiçbir belediye başkanımız ne Mahmut Bey, Adnan Başkanım, ne Arif Bey, ne Bülent Bey ya da Kiraz ya da Sadık Bey... Biz hükümet belediye elele Selçuk’ta güzel günlere dedik ve kazandık. Bu müthiş bir beklenti yarattı. Bir şey daha söyledik, biz göreve geldiğimizde herkesle uzlaşı içinde olacağız dedik. Büyükşehir de dahil dedik. Çünkü çok kavgalı bir ortam vardı. Sayın Başbakanımıza da teşekkür ediyorum, talimat vererek 14.550 metrekarelik alan İZSU’ya devredilerek pompa istasyonu kuruldu. Selçuk’un içme suyunun karşılanması için bu güzel bir işbirliğidir.

İKİ KERE BAĞIRDIM

İnsan değişime uğruyor. Hayatınızın ilk dönemlerinde çok daha sert, tahammülsüz olabiliyorsunuz. Kendini dünyanın merkezine koyan, benim dediğim doğru anlayışının yanlışlığını anlamak uzun zaman alabiliyor. Ben de bir Arnavut geni, bir de Giritli geni var. Baba tarafı Arnavut, anne tarafı Giritli, babanne tarafı Selanikli bizde. İlk gençlik yıllarımda bağıran çağıran tahammülsüz Arnavut genim hakimdi. Şimdi daha az sinirleniyorum. Belediyede iki kere bağırmışlığım vardır, “Bu kadar mı olur, neden yaptın bunu” diye... İş yapılmadığı zaman sinirlenirim. Madem ki AK Partiliyim diyorsun, daha çok çalışacaksın. “Güneşte çalışamam, masa başı iş ver” denince deliriyorum. Ama Selçuk’ta bir vatandaş çıksın Başkan bana bağırdı, kovaladı desin... Mümkün değil.

DEMOKRAT OLMAK LAZIM
 

Demokrat tavrımı koruduğum için kendime kızmıyorum. Tavrımı korumakta ısrar ederek doğru adımlar attığımı düşünüyorum. Kendimi bu yolda teşvik ediyorum. Evet çok eleştiri alıyorum ama büyük düşünürlerin çok önemli bir sözü vardır, “Sizi herkes eleştiriyorsa doğru gittiğinizin işaretidir” gibi. Demokrat olmak lazım. 35 yıl kamu hizmeti yaptım ve halkla iletişimi biliyordum. Eleştiri bu işin içinde var. Ben belediyeye personelden önce gelir personelden sonra çıkarım. Kamu kaynağını en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Şunu ver bunu ver, otoparkı ver” mantığı doğru değil. Popülist davranamayız.

VUR MASAYA ARTIK...”
 

Ben stresimi evde atıyorum, evde dinleniyorum. Yengeç burcuyum, huzuru mutluluğu evde bulan bir yapıya sahibim. Eşimle birlikte pazara çıkarım, torbalarımızı kendimiz taşırız. Ben işim bitti mi doğru eve giderim. İki oğlum ve eşim Ayşen hanımla mazbut bir hayatım var ve evimde çok mutluyum. Ama eşim bile bazen kızıyor bana, “Senin o meşhur kızmaların vardı, ne oldu? Vur masaya artık yeter” diyor. Arnavut damarım ancak önüme olmayacak bir iş geldiğinde ortaya çıkıyor. Olmayacak işi asla yapmam, kimse yaptıramaz.

SELÇUK BUTİK BİR İLÇE

Selçuk’un önü açık. Efes’in koruma amaçlı planlarını bitirdik. Şirince’nin imar planını bitiriyoruz, Pamucak’ın planı üzerine çalışıyoruz. Kentsel koruma planlarını yapıyoruz. Yani bu üç yıl planlamaya ağırlık verdik. Altyapı olmadan sağlıklı yürüyemezsiniz, gecekondulaşma içine girersiniz. Bu da kaynak israfına yol açar. Ama artık düzlüğe çıktık. Selçuk butik bir ilçe, merkezde beş toplam 14 mahalleyiz ve sadece 36 bin nüfusumuz var. Biz henüz kendi kendine yetebilen kent kavramını yakalayamadık. Eksiğimiz burada. Her şeyiyle kendine yetebilen kent olduğunuzda göçü önlersiniz. Gelir kalemlerimiz yüzde 65 tarım ve yüzde 35 turizmden oluşuyor. Selçuk’un en önemli özelliği tarım, topraklarımız çok bereketli. Selçuk’un karpuzu çok ünlüydü daha sonra narenciye ayva, mandalin, nar ve şeftali aldı başını gitti. İklimden kaynaklı Türkiye’nin en iyi narenciyesi Selçuk’ta yetişiyor.

TARİH PAMUCAK’TA YAŞAYACAK
 

Selçuk’un denize 11 kilometre kıyısı var. Plaj futbolu şampiyonasında dördüncü olduk ve milli takıma iki oyuncu gönderdik. Pamucak sahilimiz seneye Türkiye plaj futbolu şampiyonasına ev sahipliği yapsın istiyoruz. Pamucak sahilleri engelsiz kampa da ev sahipliği yapıyor. Bugün Pamucak Tatlısu mevkii olarak adlandırdığımız eski Efes Antik Kanalı’nda yapılacak proje 6.2 kilometre karadan içeri girecek. Sandallarla içeri girilecek, antik kente kadar nostaljik olarak gezilecek. Balıkçı barınağı ve yat limanı da yapılacak. Pamucak’ta tarihi yaşatacağız.

BAŞBAKANIMIZIN 35 PROJESİ YÜRÜYOR

 

Biliyorsunuz bu hükümetimizin, sayın Başbakanımızın 35 projesi içinde yer alıyor. Tamamen Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a ait bir proje. Selçuk merkezden Meryem Ana’ya 7 kilometre uzunluğunda çıkacak teleferik projesinde de ÇED raporu bitti, Milli Parklarla birlikte yapacağız. Bu dönemde Efes’in Dünya Kültür Mirası listesine girerek 20 yıllık hasretin son bulduğunu da ekleyelim. Bergama ile ilişkilerimiz de bu doğrultuda çok olumlu ilerliyor. İlişkilerimiz çok iyi. Dünya Mirası Yolunda bisiklet turları düzenliyoruz biliyorsunuz. Efes’ten Bergama’ya, Bergama’dan Efes’e şeklinde turlar düzenleniyor.

ST. JEAN KİLİSESİ 

Bakanlık’tan izin aldığımız Kültür Varlıklarını Koruma Uygulama ve Denetim büromuz aracılığıyla küçük onarım ve restorasyonları eğitimli ekibimizle yapabiliyoruz. Burada da St. Jean Kilisesi restorasyonu yapılıyor. İncil’i yazan dört havariden biri St. Jean, İncil’in bir bölümünü burada yazmış. Mezarı da burada zaten. Burada St. Jean’ın anıt mezarı yapılıyor daha sonra mezar kilisenin içinde kalıyor. Kilise onun adına yapılıyor. Artemis Tapınağı ile neredeyse yarışan bir yapı. Şimdi restore ederek ayağa kaldırıyoruz. Kalenin surlarının bir bölümünü restore ettik. Kazı Başkanlığı’nın sürdürdüğü çalışmalarla birlikte Selçuk Belediyesi ilk defa restorasyona dahil oldu.

GÖBEĞİMİZ ÇATLADI 

Göreve geldiğimizde soğuk hava deposu adına sadece kuru bir bina vardı, işletemez dediler. Ama doğru adamlarla bugünlere geldik. Bu sistemi oturtmak için göbeğimiz çatladı. Ultrasonik nemlendirme tabir edilen bebek odalarındaki soğuk buhar sisteminin çok gelişmişiyle meyvelerin tazeliğini koruyoruz. Biz çifçiyi destekliyoruz, önceliğimiz küçük üretici. Küçük üreticinin güçlendirilmesi, malının değerinin artırılmasını sağlayacağız. Küçük üretici daha fazla kazanacak. Geçen sene mandalinin kilosu tarlada 30 kuruş idi. Çiftçi malını depoya koydu 2.5 ay sonra 180 kuruşa sattı. Bundan sonra tamamını küçük üreticiye kullandırma arzusu içindeyim. Bu depo ilk açıldığında küçük üretici tedirgindi, ben de mal koyabilecek miyim diye. Bizim kapımız 100 kilo ürünü olan üreticiye de açık, geliyor malını koyuyor günlüğü 3.5 lira ödüyor. Şu anda depoda nar, ayva, mandalina var. Şeftali de geliyor.

BÜYÜK ÜRETİCİYE ÇAĞRI
 

Net söylüyorum biz burada üreticiyi koruyan bir liman yaptık. Bu soğuk hava deposu bir üretici limanıdır. Şu anda Selçuk’taki tüm köylü, pazarcı malını gönül rahatlığıyla bize teslim edebileceğini biliyor. Herkese destek veriyoruz, eşit mesafedeyiz. Kimseyi ayırmıyoruz, kayırmıyoruz. Şu anda 6 bin ton kapasiteli olan bu merkezi, yapacağımız ek tesis ile 3 bin ton daha artırarak kapasiteyi toplam 9 bin tona çıkacağız. Ayrıca Büyükşehir’in yüzde 70 desteğiyle kasa imalat tesisi de yapacağız ardından paketleme tesisi de yapmayı planlıyoruz. Aziz Başkan 4 milyon TL bütçeli paketleme tesisine de yüzde 50 destek verdi. Devlet de soğuk hava deposu yapanlara yüzde 50 hibe veriyor. Ben de buradan büyük üreticiye çağrıda bulunuyorum, siz de soğuk hava deposu yapın. Selçuk da zenginleşsin, siz de zenginleşin.

BAŞKAN DEDİĞİN...

Bağımsız olacağım ya da CHP’ye geçeceğim yönündeki dedikodulara gülüp geçiyorum. Herkesi sahiplenen duruşum, sosyal demokrat yapımdan kaynaklanan bir şey bu. Benim partimden bana gelen en büyük eleştiri bize daha çok vakit ayır şeklinde oluyor. Demokrat olmanızın anlaşılması da kolay değil, herkese sahip çıkmak, kimseyi işten çıkarmamak... Adam sen ne biçim Başkansın diye düşünüyor, “Başkan dediğin her şeyi bilen, her şeyi yapandır” diyor. Ben de Başkanın her şeyi bilen ve yapan kişi olmadığını, uzmanlık alanları olduğunu göstermeye çalışıyorum. Belediye Başkanları iyi koordine eden, iyi yönlendiren, uzmanlık alanlarından istifade eden kişilerdir. Ama bunun ucunda kaybetmek de olabilir, maliyet yüksek.

YAKINDAKİ DEDİKODULAR

Ben bu dedikoduların dışarıdan, uzaktan kaynaklanmadığını yakında olduğunu düşünüyorum. Ama halkın sağduyusuna inanıyorum. Yaygara koparan bir kesim varsa da sessiz çoğunluk her şeyi görüyor. Çok büyük bir kesim gözlem yapıyor. Bu adam dürüst mü, dürüst. Erdemli davranıyor mu, davranıyor. Ahlaklı mı, ahlaklı. Hak yiyor mu, yemiyor. Eşit davranıyor mu, evet. Yüksekten bakıyor mu, hayır. Hoşgörüsü nasıl, fevkalede fazla. Sabırlı mı, sabırlı. Halk bunu gördü, bu adam iyi insan ama beceriksiz diyorlardı. Ama son bir yılda bu algı da değişti. Binali Bey’in bir sözüyle Selçuk’a doğalgaz geldi. İçme suyu, İZBAN, hastane, TOKİ ile algı tamamen değişti. Selçuk bugüne dek görmediği yatırımı hem hükümetten, hem de Büyükşehir’den alıyor.

VEFA’DAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK 
 

Vefa Başkan (Ülgür) artık yanıma geliyor, öpüşüyoruz. Her şeyi atlattık, değişiyor. Neden belediyeye gelmiyorsun, gel kahve içelim diyorum. Her şeyi konuşabilecek çağdaş bir yapıyı oluşturmamız lazım. Batı’da bunun örnekleri çok fazla. Zaten daha önceden benim arkadaşımdı Vefa Bey, demokratik hakkımızı kullandık. Aday olarak çıktık kazandık. Belediyeye ruhsat almaya geldi, bana uğramadı. Ama kahve içemedik, henüz o aşamaya gelmedi.

Ben rakip olarak Vefa’yı destekliyorum. CHP Selçuk’ta kimi gösterse seçim alır, hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler. Seçimi benim kazanmamın payı olduğu kadar Vefa’nın kendi gayretleriyle kaybetmesi de etkendir. Ben rakibimin yine Vefa olması gerekir diye düşünüyorum. Başka şansımız yok (gülüyor). Ben CHP’nin göbeğindeki, yönetimindeki adamın oyunu alıyorum. Bu kadar net konuşuyorum. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki, “Her şey bir yana sizi seviyoruz, sizi istiyoruz.”

Egedesonsoz

Yorumlar (1)
  selçuklu:
[16.10.2017 - 19:41]  
Vefayı genel merkez artık aday göstermez ama ekipçi mantıkla hala aday gösterilirse zeynelinde ekmeğine yağ sürülür ve gene Selçukta Seçimleri Akp kazanır.3 dönem beledişye başkanlığı yaptı 4.dönem seçimi kaybetti hale partinin öünü açmıyor bu koltuk sevdası nedir bırakın artık partinin önünü açın yeni adayla selçuk çokkolay CHP tarafından kazanılır.

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
GENÇ ADAY ADAYI EMİR CÖMERT'TEN VİZYON ÇIKIŞI21 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
EMİR CÖMERT ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI19 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018
Sengel'den Tepki 10 Haziran 2018
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk, Torbalı ve Gaziemir'i Ziyaret Etti.10 Haziran 2018
CHP Meclis Üyelerine Önemli Görev08 Haziran 2018
Kocaoğlu Selçuk'ta Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı.07 Haziran 2018
Kocaoğlu:"Siyaseti bunun için yapma kardeşim!"06 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Selçuk'u Ziyaret Etti.06 Haziran 2018
SELÇUK'TAN İNCE'YE BÜYÜK DESTEK05 Haziran 2018
CHP Adayları Av.Nilay Kökkılınç Ve Şener Akdemir Selçuk'ta Vatandaşlarla Buluştu.03 Haziran 2018
CHP’li Çam Selçuk'ta ‘Nasıl oy verileceğini’ anlattı01 Haziran 2018
CHP'li Kadınlardan Muharrem İnceye Destek29 Mayıs 2018
BERGAMA’DAN İNCE’YE DESTEK23 Mayıs 2018
Selçuklu Kurucu genç başkan adaylıktan istifa etti!22 Mayıs 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayları belli Oldu.21 Mayıs 2018
İYİ Parti İzmir adayları belli oldu!21 Mayıs 2018
CHP’de kritik gün: İşte İzmir’in kesin milletvekili aday listesi!21 Mayıs 2018
Desteğimiz Aydın Özcan’a18 Mayıs 2018
Aydın Özcan dur durak bilmiyor13 Mayıs 2018
Şener Akdemir ‘ben de varım’ dedi11 Mayıs 2018
Kani Beko: "Emekliye ikramiye, açlık sınırındaki maaşları iyileştirmiyor"10 Mayıs 2018
CHP İzmir'de rota 24 Haziran: Öncelik 8 ilçe!04 Mayıs 2018
Sema Yeşilçimen AK Parti İzmir İl Yönetimine Girdi.30 Nisan 2018
MYK ve PM toplandı... CHP'de Ön seçim Yok24 Nisan 2018
AK Parti İzmir’de Selçuk Teşkilatı İçin belirsizliğe nokta koyan açıklama!24 Nisan 2018
CHP Selçuk Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel “ÇOCUKLARIMIZA EN GÜZEL HEDİYE: LAFTA DEĞİL; ‘ÖZDE DEMOKRASİ”23 Nisan 2018
Erdoğan ilan etti: Seçimler 24 Haziran'da18 Nisan 2018
“KİŞİLERE DEĞİL PARTİMİZE KARŞI AİDİYET DUYGUSU TAŞIMALIYIZ”17 Nisan 2018
Başkanlara 'kavga' uyarısı... 16 Nisan 2018
Şengül’den Selçuk İçin kritik açıklama10 Nisan 2018
CHP yerel seçimler için harekete geçti29 Mart 2018
CHP'de aday belirleme işlemi başlıyor! İşte izlenecek yol25 Mart 2018
Genel Merkezin talimatına rağmen aday olmuştu! O başkan istifa etti24 Mart 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi Kongresini Osman Başterzi Kazandı.23 Mart 2018
AK Parti Selçuk’ta sürpriz listeye divandan onay: Başterzi resmen aday!23 Mart 2018
AK Parti İL Başkanlığından Yapılan Açıklamada:" Selçuk'ta adayımız Sema Yeşilçimen "21 Mart 2018
CHP'nin Kaybettiği 8 İlçede Kimler Aday Gösterilecek?19 Mart 2018
Yücel 'şahsi ikbalini düşünenlerle yol alamayız'19 Mart 2018
Sema Yeşilçimenle Devam Kararı Alındı08 Mart 2018
Selçuk CHP Bıraktığı Emaneti Geri Almaya Kararlı05 Mart 2018
AK Parti İzmir'de Teşkilatta Değişim25 Şubat 2018
CHP’DE FLAŞ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ20 Şubat 2018
AK Parti'de kongre takvimi başlıyor19 Şubat 2018
AK Parti İzmir'in yeni İl Başkanı belli oldu!15 Şubat 2018
İzmir’in o iki ilçesinde kadın adaylar mı gösterilecek?14 Şubat 2018
CHP’nin yeni MYK’sı belli oldu12 Şubat 2018
İYİ Parti Selçuk'ta İlçe Kongresini Yaptı11 Şubat 2018
İYİ Parti İzmir'de son başkan da belli oldu... Tam liste: Hangi ilçe/kime emanet?02 Şubat 2018
Sertel PM üyeliğine adaylığını açıkladı31 Ocak 2018
Nilay KÖKKILINÇ PM'ye Aday30 Ocak 2018
BAYIR, PARTİ MECLİSİ’NE ADAYLIĞINI AÇIKLADI30 Ocak 2018
MHP İzmir Selçuk’ta buluştu: Tanrıkulu ve Karataş’tan önemli mesajlar15 Ocak 2018
CHP İlçe Örgütü Ataya Çelenk Sundu11 Ocak 2018
CHP İzmir İl Başkanı Delli Oldu İlçeler Kime Oy Verdi08 Ocak 2018
CHP İzmir’de ilçe başkanları kararını verdi... O ismi destekleyecekler!06 Ocak 2018
CHP İzmir'de ilk resmi adaylık ilanı... Yücel: Uzlaşı adayıyım!29 Aralık 2017
CHP İlçe Başkanından Belediye Başkanına Sorular var.29 Aralık 2017
Aksünger açık konuştu: Örgüt kimi işaret ediyorsa arkasında dururum'29 Aralık 2017
Selçuklu Genç İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Oldu.29 Aralık 2017
Asansör Zirvesi’ne katılmayan Bayır ve Çam’dan sert çıkış25 Aralık 2017
CHP Selçuk Gençlik Kolarından ihtiyacı olan çocuklara ayakkabı Yardımı.25 Aralık 2017
CHP Selçuk, Kadın Kolları Başkanını Seçti.22 Aralık 2017
BÜTÇEDE TOPLUMUN EMEKÇİ KESİMİ YOK 21 Aralık 2017
ADAY OLMAYACAĞIM.19 Aralık 2017
CHP'li Aksünger: "Artık Trump sonrasını düşünmemiz lazım" 18 Aralık 2017
SENGEL:" CHP DİRENİYOR HER ÜYESİYLE VE DİRENMEYE DEVAM EDECEK."16 Aralık 2017
CHP GENÇLİK KOLLARI YENİ BAŞKANI YAKUP ÇANBAZ OLDU15 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu'ndan Ege'de zirve... Belediyelere 'kırsal kalkınma' için talimat!14 Aralık 2017
Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı13 Aralık 2017
" BU PARTİNİN KAYBEDENİ YOK"13 Aralık 2017
CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanlığına Yakup ÇANBAZ Aday Oldu13 Aralık 2017
Efe ADIGÜZEL CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanlığına Aday.13 Aralık 2017
Selçuk Belediyesi eski Başkanı Ülgür: New York valisi gibi…12 Aralık 2017
Engin GÜLMÜŞ Yazdı: "KONGRENİN ARDINDAN"11 Aralık 2017
CHP Selçuk İlçe Kongresini Sarı Liste Kazandı11 Aralık 2017
Merve ÇALIŞKAN Adaylığını Açıkladı08 Aralık 2017
Hasan UYSAL:" Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi"06 Aralık 2017
CHP Selçuk'ta Adaylar Belli Olmaya Başladı.05 Aralık 2017
Zuhal GÜLÜMSER UYGUR Adaylığını Açıkladı.26 Kasım 2017
ATATÜRKSÜZ MÜFREDATA HAYIR!25 Kasım 2017
İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanlığına Levent Görür Atandı24 Kasım 2017
30 ilçenin kongre tarihi ve yeri kesinleşti14 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Açıklama Yaptı10 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe Sekreteri Osman Yelken Kamu oyuna bir açıklama yaptı.02 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.01 Kasım 2017
Genel Sekreterden Bayındır ve Yücel Özen Olayına Açıklama 30 Ekim 2017
“İl Başkanlığına adaylığım söz konusu değil…”26 Ekim 2017
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ'nin Öngörüleri Doğrumu Çıkıyor?26 Ekim 2017
CHP İzmir’de kongre mesaisi: İlçelerin takvimi belli oldu!25 Ekim 2017
CHP izmirde yeni dizayn girişimlerine Gazeteci Ahmet Çipli'den tepki25 Ekim 2017
Güven, "Bu tür olayların basın üzerinden tartışılması partiye hiçbir yarar sağlamamaktadır"23 Ekim 2017
AHMET ÇİPLİ CHP CAMİASI VE ADAY ADAYLARINI UYARDI.21 Ekim 2017
Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'ta çay molası20 Ekim 2017
İşte CHP İzmir’in kongre takvimi!20 Ekim 2017
CHP Selçuk ilçe Örgütü Müftüler resmi nikah kıymasın imza kampanyası düzenledi...18 Ekim 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL'dan Kamu Oyuna Duyurulur.16 Ekim 2017
CHP Selçuk Atatürk Mahallesi Delege Seçimleri İptal mi Oldu.10 Ekim 2017
SENGEL:"Cumhuriyet Halk Partisinin yegane amacı başta yerelde olmak üzere tüm Türkiye'de iktidar olmaktır. "10 Ekim 2017
SARI LİSTE KAZANDI09 Ekim 2017
CHP İlçe Örgütünden Kamu Oyuna Duyurulur.07 Ekim 2017
Selçuk MHP İlçe Başkanlığına İbrahim Ali atandı29 Eylül 2017
Akparti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN İzban Açılışıyla İlgili Basın Açıklaması Yayınladı.15 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü 94.Kuruluş Yılını Kutladı.11 Eylül 2017
MHP Selçuk'ta istifa rüzgarı10 Eylül 2017
CHP, İZBAN Açılışında Yaşananları Kınadı09 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı15 Ağustos 2017
CHP İzmir Milletvekilleri Selçuk Ve Köylerini Ziyaret Etti.15 Ağustos 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yürüyüşe ve Mitinge Katılarak Destek Veren Tüm Partililere Teşekküretti12 Temmuz 2017
CHP İL' DEN SELÇUK ÖRGÜTÜNE BAŞARI PLAKETİ16 Mayıs 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL 16 Nisan İle İlgili Basın Açıklaması Yayınladı20 Nisan 2017
İzmirde sandıklarından gelen ilk sonuçlar açıklandı.16 Nisan 2017
Yarın oy kullanacaklar dikkat!15 Nisan 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı01 Nisan 2017
Balbay 'Hayır'ı bu kez türküyle anlattı29 Mart 2017
Selçuk Ak Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu29 Mart 2017
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Selin Sayek BÖKE, Selçuk’u ziyaret etti.19 Mart 2017
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2017
Nerede oy kullanacağım? - YSK seçmen yeri sorgulama sayfası18 Şubat 2017
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay SINDIR Selçuk'u Ziyaret Etti.17 Şubat 2017
AK Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Basın Açıklmasında Bulundu10 Şubat 2017
Kocaoğlu ve Güven Selçuk’u Ziyaret Etti.10 Şubat 2017
AK Partili başkanlardan Ankara mesaisi: Projeleri anlattılar10 Şubat 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü Basın Açıklaması Yayınladı09 Şubat 2017
CHP Milletvekili Musa ÇAM Selçuk Ve Torbalıyı Ziyaret Etti.06 Şubat 2017
AK Partili Kaya: "Atatürk'ü CHP'den kurtaracağız"06 Şubat 2017
CHP Selçuk Ayaktaydı18 Ocak 2017
CHP İzmir’de koordinatör rotasyonu: Kim/hangi ilçede görevli?28 Kasım 2016
Kaybedilen 8 ilçeye yakın takip02 Ekim 2016
CHP Selçuk Kuruluş Yılını Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Kutladı.11 Eylül 2016
Selçuk MHP İlçe Teşkilatı Görevden Alındı20 Ağustos 2016
​CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramını Kutladı07 Temmuz 2016
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İZMİR’DE17 Haziran 2016
HALK ARENASI " 22 NISAN CUMA GUNU SAAT 20:30 'DA CITTANTICA' DA20 Nisan 2016
CHP Selçuk,Cumhurbaşkanı,Başbakan için Suç Duyurusu13 Nisan 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Parti Binası Önünde Basın Açıklması17 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısını yaptı.04 Mart 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yayınladı24 Şubat 2016
CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2016
Mecliste Bir İlk Yaşandı03 Şubat 2016
MUHALEFET KONUŞUYOR "CHP'li Kasaboğlu İle Dobra Dobra"03 Şubat 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Dayanışma Yemeğinde Buluştu01 Şubat 2016
Sertel’in ‘ölüm yolu’ isyanı ses getirdi!29 Ocak 2016
Selçuk Ak Partide Üyeler Yenileniyor29 Ocak 2016
Vatan Partisi Selçuk İlçe Örgütü Kongreye Gidiyor19 Ocak 2016
Üç Başkan Selçuk'u Ziyaret Etti08 Ocak 2016
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.07 Ocak 2016

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH