YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

Başkan Kocaoğlu’ndan çarpıcı referandum mesajları: Ülke karpuz gibi…
20 Nisan 2017
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 16 Nisan’da gerçekleşen halk oylamasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kocaoğlu, “Ülke karpuz gibi ikiye bölündü. Referandumun bana göre kazananı da belli. Galip sayılır bu yolda mağlup” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 16 Nisan’da gerçekleşen referandum ve sonuçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 

Habertürk Egeli’den Melis Apaydın İde’ye konuşan Başkan Kocaoğlu 2019’da yapılacak yerel seçimleri İzmir açısından değerlendirdi.

Kocaoğlu’nun açıklamalarından satır başları:
 

GALİP SAYILIR BU YOLDA MAĞLUP
Referandum sonucunda İzmir'de ortaya çıkan tabloyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Ben demiştim" diye çok meşhur bir sözümüz var. Ben başından beri herkes ne söylerse söylesin, İzmir'de sonucun yüzde 67, 68 bandında olacağını söylemiştim. Bunu da 0.80 puan hatayla tutturmuş oldum. Bu referandum bana göre köklü bir rejim değişikliği. Biz bu rejim değişikliğinin olmaması için çok şey konuştuk. Ülkenin geleceğinin -kim olursa olsun-bir kişinin inisiyatifine bırakılmaması gerektiğini, Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, bulunduğu coğrafyada çok büyük sıkıntıların olduğunu anlattık. Seçimlerden yorulduğumuzu, siyasetle uğraşırken ekonomiyi bir yana ittiğimizi, bunun da ülke ekonomisinde ciddi sıkıntılar doğurduğunu her fırsatta söyledik. Aslında Türkiye'de de iyi bir sonuç alındı. Aristo'nun İskender'e söylediği bir laf vardır, "Galip sayılır bu yolda mağlup". Hayır cephesi mağlup ama, galip sayılacak mağluplardan. Aslında mağlup da dememek lazım. Başa baş bir seçim...

EKONOMİYİ YÖNETENLER "HAYIR" DEDİ
Referandum Türkiye için ne gibi sonuçlar doğurdu?

Detaylarına indiğimizde Türkiye'de bu referandumla çok şeyin değiştiğini görüyoruz. İstanbul'da, Ankara'da büyük bir değişim oldu. İzmir'de büyük bir artış söz konusu. Balıkesir, Denizli'de açık ara hayır çıktı. Aydın, Muğla, Çanakkale, Antalya'da da öyle. Bu sisteme, nüfusu kalabalık olan, ekonomiyi yöneten yerler "hayır" dedi. Bu bize çok büyük sinyal veriyor, moral veriyor. Toplum, bir rejim tehlikesi gördüğünde nasıl birleştiğini gösterdi. Bugüne kadar hiçbir araya gelmemiş siyasilerin "hayır" cephesinde birleşmesi, söz konusu ülkeyse herkesin fedakarlık yapabileceğini bize gösterdi.

KEMALPAŞA'DAN KORKUYORDUM!
AK Parti ve MHP'li belediyelerin yönetimde olduğu 8 ilçede "hayır" oyunun yüksek çıkmasının nedeni sizce nedir?

Söz konusu rejim değişikliği, ülkenin riske girmesi, yaşam biçiminin değişmesi ise o zaman herkes birleşiyor. Yaşam kalitesine en çok sahip çıkan İzmir de bu yüzden en fazla tepkiyi gösterdi.

İzmir'de "evet" oyunun yüksek çıkmasından endişe ettiğiniz ilçeler var mıydı?
Korktuğum bir ilçe vardı. O da Kemalpaşa. Ama Kemalpaşa da gereken oyu verdi.

2 YILDA BÜYÜK HATA YAPILMAZSA…
Referandumda ortaya çıkan bu tablo, 2019 yerel seçimleri için bir yol haritası ortaya çıkarmış oldu mu?

Buna bağlamak doğru değil. Hayır cephesinde birçok parti var. Ama tabii AK Parti'nin taban oyu da 31.2 değil daha aşağılarda. Başbakanın burada karargah kurması etkili oldu. AK Parti'nin İzmir'de yüzde 27, 28 oranında oy alması da sürpriz olmazdı. Şunu söyleyebiliriz; önümüzdeki 2 yıllık süreçte çok büyük bir hata yapılmazsa, sağlıklı adaylar tespit edilirse yerel seçimde çok iyi bir sonuç almak mümkün gibi görünüyor. Ama merkez sağda neler olacak, MHP'nin durumu ne olacak, başkanlık sistemi AK Parti içerisinde ne gibi sonuçlar doğuracak, ekonomi ne olacak, dış politika ne olacak? Bunların hepsini izleyip ona göre konuşmak lazım. Yerel seçim için daha erken. Çalışan, başarılı olan belediyeler lokomotif olacaktır.

YEREL SEÇİMLER İÇİN İDDİALI AÇIKLAMA: 30'DA 30 OLABİLİR!
2019'da CHP 30 ilçenin tamamında ipi göğüsler diyebiliyor musunuz?

Potansiyel olarak bu mümkün. Siyaset hata yapmamak ya da minimum hata yapmak üzerine kurgulanmalı. Ama insanoğlu hata yapar. 2019'da 28 ilçeyi almak çok iyidir. Hata olmazsa 30'da 30 da olabilir.

KIRSAL KESİMDEKİ ÇALIŞMALAR ETKİLİ OLDU
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kesimde yaptığı çalışmalar referandum sonuçlarında etkili oldu mu?

Bizim Türkiye'de ilk defa "yerelde kalkınma" olarak başladığımız çalışma çok büyük teveccüh topluyor. Kırsalda şimdiye kadar çok ihmal edilmiş olan tarım ve hayvancılığa can suyu taşımış olduk. Belli katkılarımız oldu, büyük projelerimiz oldu. Sonuç da başarılı oldu. İnsanların ekmeği büyüdü. Gelir düzeyi yükseldi. Bunun hem CHP'ye hem de hayır cephesine katkısı olmuştur.

BİNALİ BEY İZMİRLİNİN HASSASİYETLERİNİ KABULLENECEKTİR
İzmir'den çıkan "hayır" oyları, kente hükümet cephesinden gelen yatırımları sizce etkiler mi?

İzmir'in 15 yılık geçmişine baktığımızda, zaten gereken yatırımları ve payı alamadığını görüyoruz. Şu anda İzmir, diğer illerimizle kıyasladığımızda, hangi kriterden bakarsanız bakın yeterli desteği görmüyor. 42-43 milyar yatırım deniyor. Bu rakamlar gizli saklı değil, Maliye Bakanlığı verilerinde var. Şu ana kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir'e, merkezi hükümetten daha büyük yatırım yaptı. Belediye ile merkezi hükümet kıyaslanır mı? Düşünün Büyükşehir belediyesi sınırlı olanaklarla daha fazla yatırım yapıyor. Ben, merkezi hükümetin, özellikle de Binali beyin, referandum sonuçlarından sonra İzmir'in duruşunu çok sağlıklı okuyacağını, İzmir'in hassasiyetlerini kabullenerek, gerçek anlamda bir sevgi, saygı bağıyla çalışmalarını yapacağına inanıyorum. Bunu da her ortamda paylaşıyorum.

AK PARTİ İLE İZMİR ARASINDA DOKU UYUŞMAZLIĞI VAR
AK Parti sizce nerede yanlış yaptı?

AK Parti'yi eleştirmek bana düşmez. Tespit edilmesi gereken şey şu, ne hikmetse sürekli İzmirliyi rencide edecek söylemler oldu. Bu söylemler, bu kampanyada da vardı. "Soydurmayacağız" diyerek bize yüklendiler. Ben kampanya süresince sadece bu söyleme yanıt verdim. Kanunu parlamento çıkardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerinin adına tahsildarlık yapıyoruz. Bunu yapmazsak kanunen suç. Uygulayınca da soyguncu oluyoruz. Böyle bir şey olur mu? Bu lafın siyaseten sayın başbakanımız tarafından söylenmemesi gerekirdi. "Seçim kulvarında kavgada yumruk aranmaz" denilebilir. Ama işte bu söylemler sevgi ve saygı bağlarının kurulmasını engelliyor. AK Parti ile İzmir arasındaki çelişki, doku uyuşmazlığı bu. Devamlı yerici bir sıfat yüklüyorsunuz. Bu da doğru bir şey değil.DELİCAN’A GÖNDERME: 31.2 İLE BALKONA ÇIKTIYSA KUTLAMAK LAZIM!
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın referandum gecesi yaptığı ‘balkon kutlamasını’ nasıl değerlendiriyorsunuz?

31.2 ile balkona çıktıysa kutlamak lazım. Demek ki öyle uygun bulmuş çıkmış, kutlamak lazım. Esas mesele şu İzmir Türkiye siyasetinde hep öncü olmuştur. Önceden görmüştür. Kendin ileri olmasının, aydınlık olmasının somut verileri var. Burada bu sonuca ulaşılması İzmirlinin başarısı. Bizim başarımız değil. Biz elimizden geleni yaptık. Bütün siyasi partiler elinden geleni yaptı. Sayın Cumhurbaşkanı da yaptı, başbakan da yaptı. Bütün bakanlar geldi, burada karargah kurdu. Tabii ki daha güçlü bir kampanya yaptılar. Ama İzmirli bu kararı verdi. Aslında İzmirliyi yerden göğe kutlamak lazım. İzmirli bu sisteme karşı olduğunu güçlü bir şekilde hem hükümete hem de Türkiye'ye duyurmuş oldu. Keşke Türkiye İzmir gibi olsa.

YANLI BİR KARAR 
Referandum sonrasında başlayan "mühürsüz oy" tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz Ankara'da değildik. Teknik detayları bilmiyoruz. Ama YSK seçim esnasında kural değiştirerek, bize göre yasal olmayan, ayrımcı, yanlı bir karar vermiştir. Bu karar sadece bu referandum için değil, Türkiye'de demokrasinin güvenliği için bir zarardır. Müracaatların seçim sonucunu değiştireceğine inanmıyorum. YSK Başkanını da dinledim. YSK'nın verdiği kararlar bugüne kadar kesin kabul edildi. Yargı yolu açılmadı. Anayasa mahkemesi bakar mı bakmaz mı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bakar mı bakmaz mı, baksa uygulanır mı uygulanmaz mı? Bunların hepsi maalesef, acı da olsa soru işareti.

ÜLKE KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜ
Hayır cephesindeki tepkilerin ikinci bir Gezi olayı yaratacağı iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Böyle şeylerin tekrarı yoktur. Gezi ayrı bir şeydir. Ben CHP'nin de kimsenin de böyle bir şeyi örgütlediğine inanmıyorum. Seçim bitti. Ekmeğe bakalım kardeşim. Bizim kalkınmamız lazım, dış politikamızı düzeltmemiz lazım, terör belasından kurtulmamız lazım. Biz buna bakalım. Bir referandum oldu, bitti. Referandumun bana göre kazananı da belli. Şimdi bırakalım bu işi. Sarılalım birbirimize. Büyük tehlike geliyor. Dış politika ve ekonomide büyük tehlike geliyor. Ona çare bulalım. Ülke karpuz gibi ikiye bölündü. Evetçiler hayırcılar diye. En çok yetkisi olan makamın sorumluluğu en çoktur. Ben de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sürekli birlik beraberlik diyorum. Herkesin de böyle yapması gerektiğini ifade etmek istiyorum.

PAZARTESİ GÜNÜ İTİBARİYLE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
Yoğun bir referandum sürecinin ardından belediye olarak hangi projeler üzerinde çalışmayı planlıyorsunuz?

Biz Pazartesi günü itibariyle çalışmalara başladık. Hem kentteki şantiyeleri denetlemeye devam edeceğiz, hem de projelerimizi gözden geçireceğiz. Önümüzdeki hedefler, opera binasının temelinin atılması, Kültürpark'la ilgili sorunun çözülmesi, Narlıdere metrosunun temelinin atılması, Buca metrosunun ihalesinin yapılması, Konak tramvayının bitmesi, uçan yolun yapılması. Bunlar İzmir'i gerçekten dönüştürecek projeler. Tamamının maliyeti 3 milyar TL'yi geçer.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
KÖY ENSTİTÜLERİ RUHUYLA GIDA EGEMENLİĞİNİ SAVUNACAĞIZ17 Nisan 2021
​Tabip Odası'ndan korkutan 'sahra' çıkışı: Önümüzdeki günlerde kaçınılmaz!15 Nisan 2021
Türkiye'de Şiddet Artıyor.12 Nisan 2021
Öldürülen Gazeteciler İzmir Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde Anıldı07 Nisan 2021
Koronavirüs çok hızlı bulaşıyor! Kendinizi koruyun... 05 Nisan 2021
İlgezdi, uyuşturucu bilançosunu çıkardı04 Nisan 2021
Mehmet Ayaz İçin Tüm Eller Birleşti02 Nisan 2021
Korona aşısında bir kriz daha!29 Mart 2021
Belediye yardımlarına kıskaç!26 Mart 2021
Beko: Esnaf kan ağlıyor25 Mart 2021
İstanbul Sözleşmesi'nin İptaline Karşı Kadınlar Elle Sokaklarda20 Mart 2021
Sertel'den 'Tire-Belevi yolu' tepkisi15 Mart 2021
İlker Pehriz Sesiz Derinden Şarksının Klibini Efes Selçuk'ta Çekti13 Mart 2021
İzmir Tabip Odası'ndan 1 yıl raporu: Pandemi 'ben bilirim' anlayışıyla yönetildi11 Mart 2021
Gelir İdaresi Başkanlığı 87 sözleşmeli tekniker alacak09 Mart 2021
​Eğitim İş Selçuk İlçe Temsilciliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı09 Mart 2021
CHP İzmir'den 8 Mart Mesajı08 Mart 2021
EFES SELÇUK’TA YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI VE EŞİTLİK BİRİMİ KURULACAK06 Mart 2021
Disk Emekli Sen Selçuk Şubesi “Resmi Olarak” Kuruluşunu Kutladı.25 Şubat 2021
Eğitim Sen:" Yüz yüze eğitime başlamak, risk almak demektir."23 Şubat 2021
İzmirli genç müzisyen intihar etti!19 Şubat 2021
DİSK EMEKLİ SEN:"Boğaziçi Öğrencilerinin Yanındayız!"10 Şubat 2021
İzmir'de tarihi gün06 Şubat 2021
Aşı da patent kaldırılsın tüm halka ücretsiz yaygın aşılama sağlansın.!31 Ocak 2021
PAZAR SABAHLARINI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ.....24 Ocak 2021
Dolandırıcılar Selçuk Emniyeti Tarafından Yakalandı.16 Ocak 2021
'Korona sağlıklı çocuklarda da ani ölümlere neden olabiliyor'12 Ocak 2021
TTB açıkladı: İzmir’de kaç sağlık çalışanı korona kurbanı?29 Aralık 2020
Koronavirüs salgınında C vitaminiyle ilgili dikkat çeken araştırma!10 Aralık 2020
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları ‘’Kadına Şiddet Politiktir’’25 Kasım 2020
EĞİTİM İŞ "KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR! "25 Kasım 2020
Sağlıkçılar mutsuz iktidar kör, sağır, dilsiz23 Kasım 2020
Uygulanacak Yasaklar Belli Oldu18 Kasım 2020
Tabip Odası vahim tabloyu ortaya koydu: İzmir’de salgın kontrolden çıktı17 Kasım 2020
Deprem sonrası kırmızı alarm… İzmir'de günlük vaka sayısı 2 bin!09 Kasım 2020
​HALKA HALKA DESTEK, HALK HALKA DESTEK03 Kasım 2020
Alkollü içkide vergiler düşürülmeli!13 Ekim 2020
Ankara'da Katledilen Barış Gönüllüleri Selçuk'ta Anıldı10 Ekim 2020
Maske takmayan tazminatsız işinden olabilir07 Ekim 2020
​Egeli turizmciden Bakan Koca'ya sitem!02 Ekim 2020
ROMAN KÖYÜ İLE İLGİLİ SON KARAR HÜKÜMETİN18 Eylül 2020
İzmir için çarpıcı rapor: Her 1000 kişiden biri koronavirüslü!14 Eylül 2020
Yeni genelge: Maske tüm alanlarda zorunlu oldu!08 Eylül 2020
İzmir'de kamu kurumlarına girişlerde HES kodu istenecek........02 Eylül 2020
Bakan Koca'dan vaka sayısı açıklaması: İzmir'de kısmi artış var!01 Eylül 2020
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?30 Temmuz 2020
Lozan’ın yıldönümünde Anıtkabir’e "dezenfektan" engeli24 Temmuz 2020
Nedir Bu İstanbul Sözleşmesi ?24 Temmuz 2020
İzmir'de kadın cinayetlerine karşı sokağa çıkanlara polis müdahalesi22 Temmuz 2020
DİKKAT!!! YARIN DENETİM VAR.07 Temmuz 2020
EFES SELÇUK’TA SİT ALANLARIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME 27 Haziran 2020
ÇİFTÇİYE KÖTÜ HABER: TARSİM KAPSAMINDA OLMAYAN ÇİFTÇİYE YARDIM YOK!20 Haziran 2020
Bilim Kurulu’ndan hayati bayram uyarıları: Apartman içi bile ziyaret yapmayın22 Mayıs 2020
DİSK’ten İzmir’deki yaklaşık 60 bin üyeye çağrı: AVM’lere gitmiyoruz!08 Mayıs 2020
CHP GENÇLİK KOLLARINDAN ÜÇ FİDAN İÇİN ANLAMLI ANMA08 Mayıs 2020
EFES SELÇUK’TA ERKEN 1 MAYIS KUTLAMASI05 Mayıs 2020
Ceren AKIN ''Bir tek alkışlar eksik’'29 Nisan 2020
İzmir’de 1 Mayıs’ın programı: Basmane’de anma, Gündoğdu’da sembolik tören!28 Nisan 2020
CHP'li 11 belediye başkanından ortak 'sokağa çıkma yasağı' çağrısı!16 Nisan 2020
Bilim Kurulu Üyesi Şenel’den, 15 dakika uyarısı15 Nisan 2020
Koronovirüs Türkiye Haritası14 Nisan 2020
Ege Üniversitesi Kovid-19 PCR testi için yetkilendirildi25 Mart 2020
Koronavirüs teyakkuzu! İzmir'de şüpheli sayısı kaç?18 Mart 2020
Türkan Özilhan Hastanesi Koronavirüs için karantina hastanesi oldu18 Mart 2020
İzmir Bilim Kurulu'ndan virüse karşı 18 yeni önlem!17 Mart 2020
Bakan Koca yeni Corona virüsü vakalarını duyurdu16 Mart 2020
İzmir'de korona virüs testi yapan hastaneler belli oldu13 Mart 2020
Bakanlık duyurdu: Okullardaki tüm etkinlikler iptal12 Mart 2020
81 İLDE 30 STK TEK YÜREK02 Mart 2020
Türkiye yasta: 33 şehit, 32 yaralı!28 Şubat 2020
Acil durumlar için otomatik konum sistemi25 Şubat 2020
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 31 yaşında.21 Şubat 2020
​KALP SAĞLIĞINI KORUMAK BİZİM ELİMİZDE18 Şubat 2020
Halkların Köprüsü: Bu coğrafyanın ortak hikayesi11 Şubat 2020
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ EFES SELÇUK’TA SERGİ VE TİYATRO İLE ANILDI26 Ocak 2020
UĞUR MUMCU EFES SELÇUK’TA ANILACAK 22 Ocak 2020
İSİG İzmir Meclisi İzmir iş cinayetleri raporunu açıkladı20 Ocak 2020
Beko’dan İşçi sağlığı ve iş güvenliği uyarısı!17 Ocak 2020
KESK İzmir’de miting düzenledi13 Ocak 2020
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı10 Ocak 2020
10 Ocak hâlâ ÇalışAmayan Gazeteciler Günü!10 Ocak 2020
Barolardan ortak açıklama: 'Çocuklar cinsel obje değildir!'16 Aralık 2019
BAŞKAN SENGEL: "TURİZMDE AMACIMIZ GELECEĞE KÖPRÜ ATMAKTIR"15 Kasım 2019
​450 ÖĞRENCİDEN MÜKEMMEL KOREOGRAFİ08 Kasım 2019
KENT KONSEYİ SEÇİMLERİNDE BAŞKAN SENGEL'DEN "AÇILIŞ" POLEMİĞİNE NET CEVAP27 Ekim 2019
Resmi bayramlarda resepsiyon yerine kabul töreni24 Ekim 2019
Devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.17 Ekim 2019
Büyük Ozanın Anma Törenine Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.26 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN GAZİLERE ANLAMLI HEDİYE19 Eylül 2019
ZOR BİR KIŞ BİZİ BEKLİYOR03 Eylül 2019
Tüm Yerel Sen Üyeleri Belediye Önünde Basın Açıklaması Yaptı.27 Ağustos 2019
BAŞKAN SENGEL: "BUGÜN; 'ZAFER BİZİMDİR' DİYENLERİN GÜNÜDÜR"27 Ağustos 2019
BÜYÜK ZAFER İKİ ETKİNLİKLE KUTLANACAK22 Ağustos 2019
Kurtuluş Yolu Anıtı önünde tören22 Ağustos 2019
CHP'li Bakan'dan Şirince çağrısı: Biz İzmirliler hazırız02 Ağustos 2019
İzmir Efes Antik Kenti Kazı Başkanlığı vasıflı-vasıfsız 13 işçi alımı yapılacaktır01 Ağustos 2019
SENGEL: ‘SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ’31 Temmuz 2019
Soyer: 'İzmir'in turizm potansiyeli kullanılmıyor'25 Temmuz 2019
CHP’li Sertel'den iktidara EYT çağrısı: Bahane değil çözüm üretin22 Temmuz 2019
SİVAS KATLİAMI SELÇUK’TA ANILDI03 Temmuz 2019
İstanbul seçmeni oy kullanmak için Antalya’dan ayrılıyor21 Haziran 2019
EYT DERNEĞİ BAŞKANINDAN TORBALI'DA FLAŞ AÇIKLAMALAR17 Haziran 2019
EYT'liler Yenikapı'yı Salladı!27 Mayıs 2019
İşsizlik Fonu'ndaki toplam varlıkların azalışı meclis gündeminde!23 Mayıs 2019
DİSK-AR İstihdam Raporu: Kriz işsizliği artırmaya devam ediyor22 Mayıs 2019
Cahit Berkay'ın ödülünü İmamoğlu paylaşımı erteletti16 Mayıs 2019
Milli Eğitim’i işte bunlar yönetiyor...İzmir Marşı'nı söyleyen öğrencinin boğazını sıktı 16 Mayıs 2019
Hasan Tahsin Yunan işgal kuvvetlerine ilk kurşunu attı15 Mayıs 2019
Sengel:"Gökyüzü İle Tanışan İlk Belediye Başkanı Olacak."14 Mayıs 2019
Organik ürün pazarı Ekoloji İzmir Fuarı'nda buluşacak 09 Mayıs 2019
Üç Fidan Alevi Kültür Derneğin Tarafından Anıldı.09 Mayıs 2019
İzmir Barosu Demokrasi Nöbetine Başladı07 Mayıs 2019
EYT'de dernek sayısı hızla artıyor06 Mayıs 2019
​CHP Selçuk Gençlik Kolları Üç Fidanı Andı.06 Mayıs 2019
İzmir'de 10 bin iyilik meleği koşamayanlar için koştu!05 Mayıs 2019
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu01 Mayıs 2019
Açlık sınırı 2 bin 100 lirayı aştı26 Nisan 2019
KENT KONSEYİNDEN ŞİDDETE VE ÇOCUK TECAVÜZLERİNE KINAMA 26 Nisan 2019
Bir taciz iddiası daha! Mahalleli sokağa döküldü26 Nisan 2019
CHP İzmir'den Lider’e saldırıya kitlesel tepki: Dimdik ayaktayız!22 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı Selçuk Belediyesinin hazırladığı Programla kutlanacak.21 Nisan 2019
İzmir'den Kılıçdaroğlu'na saldırıya kınama mesajı yağdı21 Nisan 2019
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na Provokatif saldırı21 Nisan 2019
Ekrem İmamoğlu mazbatasını alıyor!17 Nisan 2019
İzmirli Başkanların Anıtkabir ziyaretine Sengel de katıldı16 Nisan 2019
Krizin henüz başında işsizlik rekoru16 Nisan 2019
“Selçuk’a gelen baharı kimse engelleyemez "10 Nisan 2019
Türkiye Oy Sayımına Kilitlenmişken Yapılan Zamlar Vatandaşın Cebini Yaktı10 Nisan 2019
BAŞTERZİ'YE SALDIRAN ZANLI, TUTUKLANDI21 Mart 2019
Selçuklu Göçmenler Dayanışma Gecesinde Buluştular.19 Mart 2019
“Bu toprakları iyi yöneteceğimizin sözünü veriyoruz”18 Mart 2019
BÜYÜK ZAFER 104 YAŞINDA18 Mart 2019
EYT'liler Maltepe'ye Aktı.18 Mart 2019
BAŞKAN BAKICI’DAN MUHTARLARA PLAKET14 Mart 2019
İSTİKLAL MARŞIMIZ 98 YAŞINDA12 Mart 2019
İzmir için ‘sarı’ alarm!12 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Sengel Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Çeşitli Etkinliklerle Kutladı09 Mart 2019
Ankara’da ‘EYT Buluşması’11 Şubat 2019
ÇYDD Selçuk Olağan Kurulu Yapıldı.08 Şubat 2019
SENGEL, ÇAMLIK SPOR’U ŞAMPİYONLUK MAÇINA UĞURLADI03 Şubat 2019
CHP Selçuk Gençlik Kolları Uğur Mumcu'yu Andı24 Ocak 2019
ÇYDD Selçuk Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirecek22 Ocak 2019
Selçuk protokolü karne gününde öğrencileri yalnız bırakmadı18 Ocak 2019
If Wedding Fashion İzmir'de Özge Ulusoy Ve Şebnem Schaefer Fırtınası Esecek 18 Ocak 2019
10 Ocak Çalış(amay)an Gazeteciler Günü’ne dönüştü!10 Ocak 2019
İzban'da Seferler Başladı08 Ocak 2019
Seçmen listeleri askıya çıktı...04 Ocak 2019
ESNAF POŞET UYGULAMASA NASIL GEÇECEK02 Ocak 2019
BEKO: “İŞÇİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILAMAZ”02 Ocak 2019
Hayko Cepkin, vergi rekortmeni oldu!02 Ocak 2019
CHP Gençlik Kolları:" kardeşlerimizin ayakları üşümesin diye kullanıyoruz."24 Aralık 2018
Tire – Belevi yolu bitmedi!18 Aralık 2018
O sağlık personeli isyan etti.. Yaralarını sardığım eller beni bu hale getirdi!12 Aralık 2018
'Kadına yapılan her saldırı Cumhuriyete yapılan saldırıdır' 05 Aralık 2018
Herkesi ilgilendiriyor: Bugün Resmi Gazete'de yayımland05 Aralık 2018
"CHP İLÇE YÖNETİMLERİNE ÇAĞRIMDIR"04 Aralık 2018
SELÇUK , ÖYKÜ ARİN VE TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN SEFERBER OLDU!04 Aralık 2018
Selçuk Kent Belleğinde İstismar Konulu Panel Düzenlendi.03 Aralık 2018
İzban'da Grev Ne zaman?03 Aralık 2018
Küçük Menderesin Sular Altında Kalacağı İddia Edildi03 Aralık 2018
'CHP Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel Hayatı ve siyaseti yorumladı. '29 Kasım 2018
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ’den Aday Adaylarına Nasihatler28 Kasım 2018
ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI23 Kasım 2018
SEGEMDER ÇOCUKLARI UNUTMADI21 Kasım 2018
Sıcacık destek19 Kasım 2018
Kamu Emekçileri Konfederasyonu KESK SELÇUK platformundan MİTİNG çağrısı. 13 Kasım 2018
Yatırdığı güvence bedelini geri isteyen doğal gaz abonesine şok!13 Kasım 2018
Saat 09:05'te İzmir'de hayat durdu...10 Kasım 2018
ULU ÖNDER SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI10 Kasım 2018
Cumhuriyet Bayramı Selçuk’ta törenle kutlandı29 Ekim 2018
CHP SELÇUK CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunum töreniyle başladı.28 Ekim 2018
CHP'LİLER ATA'NIN HUZURUNDA28 Ekim 2018
​"Bizim Cumhuriyete Olan Sevdamız SELANİK'TE Açılan Bir Çift Mavi Gözle Başladı."27 Ekim 2018
MUHTAR TAPU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜ23 Ekim 2018
İŞ KURMAK İSTEYENLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ22 Ekim 2018
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİNDE SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDU20 Ekim 2018
Muhtarlar Günü Kutlandı.19 Ekim 2018
AHMET ŞAFAK’A SELÇUK’TA COŞKU SELİ15 Ekim 2018
10 Ekim Ankara Katliamı Selçuk'ta Unutulmadı.11 Ekim 2018
Kocaoğlu: "Belediye başkanlığı bir meslek değil"03 Ekim 2018
SELÇUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AŞURE DAĞITILDI25 Eylül 2018
DİSK/Emekli- Sen eylemdeydi: Krizin faturasını çıkaranlar ödesin24 Eylül 2018
Hayko Cepkin, Deneme Atlayışlarına Selçuk'ta devam Ediyor31 Ağustos 2018
Selçuk Disk Emekli Sen Temsilciği Basın açıklaması yaptı.29 Ağustos 2018
Kurtuluş savaşı Kahramanları Selçuk'ta Unutulmadı.26 Ağustos 2018
Benzin, motorin ve LPG'ye ÖTV zammı16 Ağustos 2018
Gizemli Anket!?07 Ağustos 2018
Kredi kartı düzenlemesi nedir? Hangi ürün kaç taksit olacak?03 Ağustos 2018
ADD'nin yeni Genel Başkanı belli oldu30 Temmuz 2018
CHP Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel Basın Bayramını Kutladı24 Temmuz 2018
Basın Bayramı kutlamayı içimize sindiremiyoruz24 Temmuz 2018
ADD SELÇUK'A ZİYARET09 Temmuz 2018
Sivas Katliamı Selçuk'ta Anıldı03 Temmuz 2018
Şengül E Selçuk'ta Gözaltına Alındı.21 Haziran 2018
Oylar hangi halde geçerli/geçersiz sayılacak?19 Haziran 2018
19 Mayıs resmi törenle kutlandı 19 Mayıs 2018
Deniz’i, Yusuf’u, Hüseyin’i ve tüm devrim şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.05 Mayıs 2018
Selçuk’un tacı Ayasuluk onarımda05 Mayıs 2018
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı!04 Mayıs 2018
Korkunç kazadan önce uyarmış: Çok yorgunuz bizi göndermeyin!04 Mayıs 2018
Ulusa Egemenlik için Kurtuluş Anıtı Önünde toplandılar23 Nisan 2018
Segemder Engelli Çocukların Bayramını Kutladı 21 Nisan 2018
İzmir'de bayram havası18 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA10 Nisan 2018
İzmir'de 1 Mayıs, Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak10 Nisan 2018
Beko Kadınları Sahneye Davet Etti.02 Nisan 2018
İzmir’in “yüzen kütüphanesi” açıldı30 Mart 2018
ÇOCUKLARDAN BAŞKAN AMCA’YA KİTAP OKUMA SÖZÜ30 Mart 2018
En başarılı 5 başkandan üçü CHP’li ikisi MHP’li26 Mart 2018
ÇANAKKALE TÜRK MİLLETİ’NİN AYAĞA KALKIŞIDIR19 Mart 2018
Gençler Zaferin Hangi Şartlarda Kazanıldığını Hatırlattılar.18 Mart 2018
Segemder Selçuklulara Muhteşem Bir Gece Yaşattı.11 Mart 2018
EMEKÇİ KADINLARIN KONSERİ BEĞENİ TOPLADI09 Mart 2018
CHP'Lİ KADINLAR MÜCADELE RUHU İLE FARKINDALIK YARATTILAR09 Mart 2018
​Eğitim Sen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı.08 Mart 2018
Kadın cinayetlerinin gölgesinde 8 Mart: 2018 yılının ilk iki ayında...06 Mart 2018
BAŞKAN BAKICI: KADINLAR OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ06 Mart 2018
İzmirli kadınlara özel 8 Mart06 Mart 2018
CHP Selçuk İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde İki Etkinlik Düzenliyor06 Mart 2018
Uğur MUMCU Selçuk'ta Anıldı.24 Ocak 2018
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı Emekliye Ayrıldı13 Ocak 2018
“10 Ocak Gazetecilerin Mücadele günüdür”09 Ocak 2018
Göçmenler Derneği başkanı Ali AKYÜZ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
ADD Başkanı Tuncay KİREÇ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
İZMİR’İN FETHİ SELÇUK’TA KUTLANACAK26 Aralık 2017
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ DEMOKRASİ ŞEHİDİ KUBİLAY'I UNUTMADI23 Aralık 2017
İzban Selçuk Saatleri Değişti12 Aralık 2017
İzmir'de turist sayısı 2015 yılının 400 bin gerisinde27 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.26 Kasım 2017
İzmirli kadınlar "şiddete hayır" dedi25 Kasım 2017
KUTSAL DAĞA ATATÜRK TIRMANIŞI15 Kasım 2017
SELÇUK ADD ATA'YI ANDI 07 Kasım 2017
​Atatürk sevdiği şarkılarla anılacak07 Kasım 2017
Şehidimiz Polis Ahmet Alp Taşdemir toprağa verildi04 Kasım 2017
Resmi törenlere alternatif olarak Bayram İstasyon Meydanında Kutlandı29 Ekim 2017
ADD'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosunda kriz çıktı29 Ekim 2017
"Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım. Yarın çok geç olabilir."27 Ekim 2017
Efes Bisiklet Topluluğundan 29 Ekim Cumhuriyet Bisiklet Turu26 Ekim 2017
SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANACAK25 Ekim 2017
ZİRVE DAĞCILIK KEÇİ KALESİ ATATÜRK'Ü ANMA VE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLİYOR24 Ekim 2017
Tebeşir Hareketinin "Gelecek Biziz" Projesi Büyük İlgi Gördü30 Ağustos 2017
İEF açılış töreni öncesi protokol krizi yaşandı19 Ağustos 2017
" Bizi ya dikkate almıyorlar, yada Ciddiye almıyorlar "17 Ağustos 2017
Deprem Selçuk'tada Hissedildi.21 Temmuz 2017
Selçuk'ta 15 Temmuz gecesi böyle geçti16 Temmuz 2017
Efes'te Drone ve atlar ile asayiş sağlanıyor06 Temmuz 2017
Selçuk Bayrama Yangınlarla Başladı.25 Haziran 2017
Tüm Yerel Sen Adalet Yürüyüşü’nde23 Haziran 2017
Elektrik ve Telefon kabloları yerlerde sürünüyor22 Haziran 2017

                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR

VİDEOLAR
 
 
..


 


 
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH