YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

Gündoğdu'da tarihi gün... Kılıçdaroğlu: Bu memleket bizim!
05 Ağustos 2016
CHP 15 Temmuz darbe girişimin ardından Taksim'den sonra İzmir'de alana indi. Türk Bayrakları'yla donatılan Gündoğdu Meydanı'nda AK Parti'nin desteği birlik ve beraberlik gününe güç kattı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu günü Nazım'ın dizeleriyle özetledi: Bu memleket bizim!
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul’dan sonra İzmir’de alana indi.

'Cumhuriyet ve Demokrasi' mitingi Taksim'in ardından Gündoğdu Meydanı'nda sahne aldı. Katılımıcıların parti bayrağı olmadan Türk Bayrakları'yla alanda aldığı mitinge sendika, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de destek verdi.


BİRLİK VE BERABERLİĞİN RESMİ! 
Birlik ve beraberlik buluşmasına Taksim'de olduğu gibi İzmir'de de AK Parti'den destek geldi. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ile İzmir Milletvekilleri Atilla Kaya, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli ve Necip Kalkan, ayrıca AK Partili ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri de geçtiğimiz günlerde yaptıkları destek açıklamalarını hayata geçirerek de alanda yerlerini aldı. AK Parti Heyeti mitingi CHP yönetimi ve CHP'li başkanlarla birlikte aynı platformda takip etti. 

Mitingde CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın yanı sıra CHP üst yönetimi ve İzmir Milletvekileri ile il yönetimi, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları da tam kadro yerini aldı. 

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu alana saat 19.45 sularında giriş yaptı. Büyük sevgi gösterileriyle karşılanan CHP Lideri alanı, "Meydanlarda el ele, kol kola olmaya geldik. Merhaba İzmir, bütün inancım sizsiniz" sözleriyle selamladı. 

 

Kılıçdaroğlu, “İzmir’in güzel bir marşı var. İzmir’in dağlarında çiçekler açar, İzmir’in ovalarında yaylalarında fabrikalarında her yerde çiçekler açıyor. Sadece buralarda mı? Hayır. İzmir’in meydanlarında da çiçekler açıyor. Gündoğdu her birimizin kalbimde bir çiçek var cumhuriyet ve demokrasi için. İzmir sadece dağlarında çiçek açan bir kent mi? Hayır… 8 bin yıllık tarihi var. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı kadim kentlerinden birisi” dedi. 


 
DİYAP AĞA’YI ANLATTI 
CHP Genel Başkanı şöyle devam etti: 15 Temmuz 2016 demokrasi tarihimizin çok önemli bir tarihidir. Silahlı kuvvetler içinde yuvalanmış bir grup darbe girişiminde bulundu. Bu darbe kime yapıldı? Cumhuriyetimize ve demokrasimize yapıldı. Bu darbe girişimi demokratik parlamenter rejime karşı yapıldı Cumhuriyet tarihinin en kanlı darbesi. Darbe girişimini İstanbul’da havalimanından inerken öğrendim ve arkadaşlarıma şu talimatı verdim. Meclise gidiniz, çalışınız darbeyi püskürtmek için her türlü çabayı göstermelisiniz. Arkadaşlarımız meclise gittiler. Top sesleri arasında kurşunlar yağarken m vekillerimiz meclisi asla terk etmedi. Çünkü bu meclis Mustafa Kemal’in meclisiydi… Buraya top da çalışmaz tüfek de çalışmaz. Hiç kimse unutmasın 7 düvel de duysun Türkiye meclisinin temeli salonlarda atılmadı, cephelerde atıldı. O neden kurtuluş savaşını yöneten meclisimize Gazi Meclis unvanı verilmiştir. Tarih 22 Temmuz 1921 Polatlı’dan Ankara’ya top sesleri gelir. Meclis açıktır mücadele edilir. Bir önerge gelir. Meclisi Kayseri’ye taşıyalım. Dersim Milletvekili kürsüye çıkar biz buraya kaçmaya değil dövüşerek ölmeye geldik. Ben gidemem. Tek başına da kalsam son kurşunuma kadar savaşırım. Bu gün Gündoğdu meydanında milyonlarca Diyap Ağa var. Cumhuriyet kolay kurulmadı... İlk duyduğumuz anda karşı çıktık. Karşı çıkmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet fazilettir, erdemdir. Biz birilerinin kölesi kulu değiliz. Türkiye Cumhuriyeti’nin özgür bireyleriyiz. Caddelerinde sokaklarında düşüncelerimizi özgürce açıkladığımız Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz. Hiç kimse unutmasın eğer o makamlarda oturuyorlarsa onları o makama getiren Mustafa Kemal’in cumhuriyetidir.

“Osmanlı heveslilerine seslenmek istiyorum” diye devam eden Kılıçdaroğlu, “Osmanlı’da vatandaş yoktu, kimse düşüncesini söyleyemezdi. Cumhuriyet böyle yola çıkmadı. Özgürlük anlayışıyla yola çıktı. Elbette Osmanlı’yı kötülemiyoruz. O da bizim tarihimiz. Ama Mustafa Kemal ve arkadaşları Osmanlı’yı da aşarak cumhuriyeti kurduk. Egemenlik birisinin değil, padişahın sultanın değil kayıtsız şartsız milletindir diyoruz o yüzden halkımızı yüceltiyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti aynı örnek olma yolunda kararlı adımlarla yürümek zorunda, bizim mücadelemizin temeli de budur” şeklinde konuştu. 
 
CHP Lideri şunları söyledi: Bugün yüzyıla yaklaşan cumhuriyet kararlı adamlarla yürüyor ve yürümeye devam edecek bunun önderleri bu ülkenin halkıdır. Halkımızla ve önderlerimizle gurur duyuyoruz. Cumhuriyet kurucu ayarlarına dönmelidir. Cumhuriyetin ayarlarıyla oynamak yerine cumhuriyetin kurucu değerlerini takip etmek güçlendirmek zorundayız. Bu darbe parlamenter sistemine yapılmış bir darbedir nereden ve kimden gelirse gelsin tüm darbelere ve dikta anlayışına karşı çıkıyoruz. Karşı çıkmak zorundayız. Bugün darbe girişiminden sonra bir gerçek ortaya çıkmıştır. Laikliğin nasıl önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Çünkü laiklik din ve vicdan özgürlüğü demektir. Laiklik insanın inancına ve insana saygı demektir. Bizi bir arada tutan çimentodur. Bu nedenle dini siyasete alet etmek kışlaya dini siyaseti sokmak asla doğru değildir. Camiye adalete kışlaya siyaset girmeyecek. Buralar adalet dağıtacak. İnsanlar ibadet edecek. Bir gerçek daha ortaya çıktı. Laik bilimsel eğitimin önemi ortaya çıktı. Devlette liyakat önemli olacaksa bilimsel eğitim önemli. Profesör var ama bir kişiye itaat ediyorlar. Onlar akıllarını kiraya vermiş kişilerdir. Biz diyoruz ki aklımızı kullanmalıyız. Bu inancımızın da bir gereğidir. Bakara suresinde aklınızı kullanın diyor yaradan. Elin oğlu marsa uzay aracı gönderiyor biz darbeyi tartışıyoruz. Biz de aklımızı kullanmalıyız. Bizden de bilim insanları çıkmalı. Sadakat körü körüne bir insana sadakat olmaz. Cumhuriyete hukuka sadakat önemlidir. Bunu yapabilirsek Türkiye’yi darbelerden arındırmış oluruz. Bir gerçeği daha bütün siyasetçilerin öğrenmesi lazım... Devlette yükselmenin yolu bir cemaate, siyasi partiye bağlı olmaktan değil, bilgiden tecrübeden geçmelidir. Bu darbe girişimi bu gerçeği önümüze koyduysa başta iktidar partisi olmak üzere herkesin bunu düşünmesi lazım…

6 YIL SONRA TRT’YE KONUK OLDUM
Medya özgürlüğüne vurgu yapan CHP Lideri, “Medya özgürlüğünün önemini de gösterdi. İnsanlar sokağa özgür medya sayesinde çıktı. Medyaya baskı yapıyorlardı ama bugün medya özgürlüğünün ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Ben de 6 yıl sonra TRT’ye konuk oldum” dedi. 

BÜYÜKŞEHİR DAVASINI ÖRNEK GÖSTERDİ 
CHP Genel Başkanı, “FETÖ için bunlar devlete sızmışlar deniliyor. Hayır efendim devlete sızmadılar adım adım bu devlete yerleştirildiler bu gerçeği bilmemiz lazım. O nedenle söylüyorum siyaset kurumunun özeleştiriye ihtiyacı var. Yapmazsa halka doğruyu söylememiş olur. Nasıl oluyor da bunlar üniversiteye, polise askere kim nasıl yerleştirdi? Hükümet edenlerin bu soruyu önce kendi vicdanlarına sorması gerekir. Bekliyoruz TBMM’de araştırma komisyonu mu kuruldu? O komisyonun adam gibi çalışmasını bekliyoruz. Sadece devlete yerleşmediler aynı zamanda halkı bastırmak sindirmek için yargıyı sopa olarak kullandılar. Size sadece İzmir’den örnek vereceğim. Alaçatı, Güzelbahçe ve Büyükşehir... Makamlar basıldı, büyükşehir belediye başkanı 400 yılla yargılanıyor. O yargılamayı yapanlar şimdi hapisteler. Demek ki bana dokunduğu zaman ben müdahale ederim anlayışından çıkıp kim haksızlığa uğruyorsa müdahale ederim anlayışında olmak lazım” ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı: Neden olağanüstü tepki vermiyorsunuz diye belediye başkanlarımıza soruyorlar, devlet kinle, öfkeyle intikamla yönetilmez hukukun üstünlüğüyle yönetilir. Biz böyle kabul ediyoruz. Darbeciler yargılanmalı. Elbette yargılanmalı kim TBMM ye ve Türkiye Cumhuriyeti’ne kastetmeye yelteniyorsa elbette yargılanmalı. Ama hukuk içinde... Bu yeter mi, emir komuta içinde sokağa çıkan er ve erbaşları linç etmeye çalışanların da yargılanması lazım.
 
Demokrasi 4 yılda bir sandığa gidip oy vermek demek değil… Demokrasi halkın sahip çıktığı rejimin adıdır. Demokrasi bir ülkenin bir kişinin, bir ülkenin iki dudağından çıkacak söze teslim edilememesi demektir. O nedenle ne dikta ne darbe diyoruz tam demokrasi istiyoruz.
OHAL yetkisi alındı ama kimse anayasayı çiğneyip OHAL’i kendi çıkarı için kullanmamalıdır. Siz kalkıp Metehan’dan bu yana gelen bir düşünceyi bir gecede ortadan kaldırıyorsanız bu doğru değildir. Kimse ordumuzla bu kadar uğraşmamalıdır. Ordunun saygınlığı korunmalıdır. Bu coğrafya tekin bir coğrafya değil, acı ve gözyaşı var. Ne kadar güçlü olursak o kadar iyi. Kanun hükmünde kararnamelerle devleti inşa edilmemelidir.


TAKSİM MANİFESTOSU'NA GÜNDOĞDU'DAN DA ONAY 
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Gündoğdu Meydanı'nda yaptığı konuşmada Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilen Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi'nde okunan ve alana oylatılan 10 maddelik manifestoyu da okudu. Kılıçdaroğlu'nun madde madde okuduğu manifestoya Gündoğdu'yu dolduran on binler de oy kaldırarak onay verdi. 

İŞTE O MANİFESTO
1. 15 Temmuz darbe girişimi parlamenter demokrasiye karşı yapıldı. TBMM bombalandı ama bombalar altında parlamento görevini yapmış ve darbeyi püskürtmüştür. Bu darbe girişiminin sorumlularının iç ve varsa dış destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz.
2. Bütün siyasal partiler darbe girişimine karşı çıkmış demokrasi konusunda Türkiye'de tartışmasız ortak payda oluştu. Bu ortak tutum ve anlayış siyasette uzlaşma kültürünün güçlenmesine de katkı vermek zorunda.
3. Her türlü darbeye ve parlamenter sistem üzerindeki her türlü vesayete karşı çıkmak tüm demokratların, demokrasiden yana olanların bu ülkeye namus borcudur. Hep birlikte ve her zaman ne darbe ne dikta, yaşasın tam demokrasi, demeliyiz ve söylemeye de devam etmeliyiz.
4. Demokratik parlamenter sistemimize karşı yapılanan darbe girişimi halkın direnme hakkını kullanmasıyla ayrı bir anlam kazanmıştır. Direnme hakkı demokrasiyi korumanın meşru bir yolu olarak ortaya çıkmıştır.
5. Demokrasimizin teminatı olan demokratik laik ve sosyal hukuk devleti ilkesini Türkiye için ne kadar yaşamsal olduğu bir kez daha kanıtlandı. Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti bizi çağdaş uygarlığa taşıyacak olan en temel anahtardır.
6. Bu darbe girişimi anayasada yasama yürütme ve yargı olarak yer alan güçler ayrılığı ilkesinin demokraside denge ve denetleme işleminin güvencesi olduğunu ortaya koymuştur.
7. Balyoz, Ergenekon ve casusluk gibi davalarda mağdur edilen insanların itibar ve haklarının iadesi kaçınılmaz olarak tüm siyasal partilerin gündeminde olmak zorundadır.
8. Bu darbe girişiminin devlet yönetiminin liyakata dayanması gerektiğini çok açık biçimde ortaya koydu. Devletin yapılanmasında siyasal yandaşlık akrabalık cemaatçilik değil bilgi birikim ve deneyim gibi ilkeler esas alınmalıdır. Devleti yönetme yerine devleti ele geçirme anlayışını tarihe gömmeliyiz. Bu bağlamda, devletin yeniden inşası zorunludur.
9. İnancı kimliği yaşam tarzı ne olursa olsun bu ülkenin güzel insanları bu ülkenin caddelerinde meydanların parklarında özgürce gezebilmelidir. Hiç kimse unutmasın 15 Temmuz darbe girişimi üçüncü sınıf demokrasinin ortaya çıkardığı bir tablodur. Bu ülkenin insanları üçüncü sınıf demokrasiye değil özgürlükçü demokrasiye yani tam demokrasiye layıktır. Türkiye tümüyle darbe hukukundan arınmalıdır.
10. Devlet kinle öfkeyle önyargıyla yönetilmez. Darbe girişiminde bulunanlar hukuk içinde hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak yargılanmaldır. İşkence, kötü muamele baskı tehdit devleti darbecilerle aynı duruma düşürür. Buna izin verilmemelidir.


VEDAYI NAZIM'LA YAPTI 
CHP Genel Başkanı, Gündoğdu Meydanı'ndaki konuşmasına noktayı Nazım Hikmet'in 'Bu memleket bizim' şiiriyle noktaladı. Kılıçdaroğlu, "Dört nala buz akasyadan Akdeniz’e kısrak başı gibi uzanan, dört nala gelip Uzak Asya’dan Akdeniz’e kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim… Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim…" dizelerini okudu. 

Gündoğdu Meydanı'ndaki miting sanatçıların seslendirdiği şarkılarla sona erdi. 


GÜNDOĞDU'DA NELER YAŞANDI? 

Büyük buluşmaya 1 saat kala Gündoğdu Meydanı yavaş yavaş dolmaya başladı. İzmirli vatandaşlar Türk Bayrakları'yla alana akın ederken, sendika temsilcileri de meydanda yerini aldı. Kalabalık mitinge destek veren sanatçılar; Selçuk Balcı, Hilmi Yarayıcı, Erdal Erzincan, Tolga Sağ, Yusuf Benli, Faruk Demir, Hüseyin Turan ve Tuğrul Keskin’in şarkıları, Ataol Berhamoğlu'nun seslendirdiği şiirler ve Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın seslendirdiği marşlarla coşkulu anlar yaşadı. 

Sanatçılardan demokrasi bildirisi! 
Kılıçdaroğlu'nun konuşması öncesi DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, alanda bulunan demokratik kitle örgütleri adına konuşma yaptı. Mitinge destek amacıyla sanatçılar ve aydınlar tarafından yayınlanan bildiri de okundu. Bildiriye imza atan sanatçılar ve aydınlar arasında; Tarık Akan, Rutkay Aziz, Edip Akbayram, Orhan Aydın, Arif Sağ, Volkan Konak, Zuhal Olcay, Hayko Cepkin, Mazlum Çimen, Selda Bağcan, Cahit Berkay, Menderes Samancılar da yer alıyor.

CHP İl Yönetimi de miting için bir bildiri hazırladı. 'Neden buradayız' başlıklı bildiri de alanda okundu. Yüksel: 78 milyona umut olalım! 
Kılıçdaroğlu'nun konuşması öncesi CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel de alana seslendi. Yüksel konuşmasında, "Yiğit, cesur İzmirliler hoş geldiniz. Altı gündür İzmir’e çağrıda bulunduk. Gündoğdu Meydanında buluşalım özgürlüklerimizi konuşalım dedik. İzmir yine halkın özgürlük meydanına akın akın geldiler. Şimdi ses vereceğiz. Özgürlük, barış, adalet, hukukun üstünlüğünü, darbelere karşı olduğumuzu faşizme geçit vermeyeceğimizi, cumhuriyeti, laikliği haykıracağız. Taksim’den sonra millet moral buldu. Laiklikten özgürlükten yana umut olsun diye şehit düşenlere umut olsun diye Gündoğdu Meydanı’ndan da ışık salalım. 78 milyona umut olalım" ifadelerini kullandı. GÜNDOĞDU MEYDANI'NDAN NOTLAR 
- CHP'nin çağrısı doğrultusunda vatandaşlar ve diğer katılımcılar mitinge hiçbir parti flaması olmadan sadece Türk Bayrakları'yla katıldı. 

- Alanda katılımcıların sahneyi rahat görebilmesi için kurulan 6 LED ekrana Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözleri yansıtıldı. 

- Büyükşehir Belediyesi miting için gün boyunca tüm toplu taşıma araçlarını ücretsiz yaparken, dönüş için de özel düzenlemeler ve ek seferler yaptı. 

- Katılımcılara alanda çay, kahve ve soğuk içeceklerin yanı sıra 1 milyon şişe su ücretsiz servis edildi. Ayrıca vatandaşlara 100 bin Türk Bayrağı dağıltıldı. Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun röportajının yer aldığı gazetenin de dağıtılması dikkat çekti. - CHP Konak İlçe Örgütü, Gündoğdu Meydanı’na üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı ve “Ezeli ve ebedi Başkomutanımız” yazılı dev bir pankartla giriş yaptı.- Denizden çıkarma
Mitingde deniz araçlarıyla yapılacak katılım da ayrı bir görsellik sundu. Karşıyaka, Güzelbahçe, Balçova, Urla, Karaburun ve Foça gibi bir çok kıyı ilçeden onlarca irili ufaklı deniz aracı Gündoğdu’daki buluşmaya denizden katıldı.

Mehmet İŞLER - Onur DENİZ / EGEDESONSÖZ –  Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
'112 sapıkları' yandı! Aramalar bıçak gibi kesildi14 Aralık 2018
O sağlık personeli isyan etti.. Yaralarını sardığım eller beni bu hale getirdi!12 Aralık 2018
'Kadına yapılan her saldırı Cumhuriyete yapılan saldırıdır' 05 Aralık 2018
Herkesi ilgilendiriyor: Bugün Resmi Gazete'de yayımland05 Aralık 2018
"CHP İLÇE YÖNETİMLERİNE ÇAĞRIMDIR"04 Aralık 2018
SELÇUK , ÖYKÜ ARİN VE TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN SEFERBER OLDU!04 Aralık 2018
Selçuk Kent Belleğinde İstismar Konulu Panel Düzenlendi.03 Aralık 2018
İzban'da Grev Ne zaman?03 Aralık 2018
Küçük Menderesin Sular Altında Kalacağı İddia Edildi03 Aralık 2018
'CHP Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel Hayatı ve siyaseti yorumladı. '29 Kasım 2018
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ’den Aday Adaylarına Nasihatler28 Kasım 2018
ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI23 Kasım 2018
SEGEMDER ÇOCUKLARI UNUTMADI21 Kasım 2018
Sıcacık destek19 Kasım 2018
Kamu Emekçileri Konfederasyonu KESK SELÇUK platformundan MİTİNG çağrısı. 13 Kasım 2018
Yatırdığı güvence bedelini geri isteyen doğal gaz abonesine şok!13 Kasım 2018
Saat 09:05'te İzmir'de hayat durdu...10 Kasım 2018
ULU ÖNDER SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI10 Kasım 2018
Cumhuriyet Bayramı Selçuk’ta törenle kutlandı29 Ekim 2018
CHP SELÇUK CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunum töreniyle başladı.28 Ekim 2018
CHP'LİLER ATA'NIN HUZURUNDA28 Ekim 2018
​"Bizim Cumhuriyete Olan Sevdamız SELANİK'TE Açılan Bir Çift Mavi Gözle Başladı."27 Ekim 2018
MUHTAR TAPU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜ23 Ekim 2018
İŞ KURMAK İSTEYENLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ22 Ekim 2018
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİNDE SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDU20 Ekim 2018
Muhtarlar Günü Kutlandı.19 Ekim 2018
AHMET ŞAFAK’A SELÇUK’TA COŞKU SELİ15 Ekim 2018
10 Ekim Ankara Katliamı Selçuk'ta Unutulmadı.11 Ekim 2018
Kocaoğlu: "Belediye başkanlığı bir meslek değil"03 Ekim 2018
SELÇUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AŞURE DAĞITILDI25 Eylül 2018
DİSK/Emekli- Sen eylemdeydi: Krizin faturasını çıkaranlar ödesin24 Eylül 2018
Hayko Cepkin, Deneme Atlayışlarına Selçuk'ta devam Ediyor31 Ağustos 2018
Selçuk Disk Emekli Sen Temsilciği Basın açıklaması yaptı.29 Ağustos 2018
Kurtuluş savaşı Kahramanları Selçuk'ta Unutulmadı.26 Ağustos 2018
Benzin, motorin ve LPG'ye ÖTV zammı16 Ağustos 2018
Gizemli Anket!?07 Ağustos 2018
Kredi kartı düzenlemesi nedir? Hangi ürün kaç taksit olacak?03 Ağustos 2018
ADD'nin yeni Genel Başkanı belli oldu30 Temmuz 2018
CHP Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel Basın Bayramını Kutladı24 Temmuz 2018
Basın Bayramı kutlamayı içimize sindiremiyoruz24 Temmuz 2018
ADD SELÇUK'A ZİYARET09 Temmuz 2018
Sivas Katliamı Selçuk'ta Anıldı03 Temmuz 2018
Şengül E Selçuk'ta Gözaltına Alındı.21 Haziran 2018
Oylar hangi halde geçerli/geçersiz sayılacak?19 Haziran 2018
19 Mayıs resmi törenle kutlandı 19 Mayıs 2018
Deniz’i, Yusuf’u, Hüseyin’i ve tüm devrim şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.05 Mayıs 2018
Selçuk’un tacı Ayasuluk onarımda05 Mayıs 2018
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı!04 Mayıs 2018
Korkunç kazadan önce uyarmış: Çok yorgunuz bizi göndermeyin!04 Mayıs 2018
Ulusa Egemenlik için Kurtuluş Anıtı Önünde toplandılar23 Nisan 2018
Segemder Engelli Çocukların Bayramını Kutladı 21 Nisan 2018
İzmir'de bayram havası18 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA10 Nisan 2018
İzmir'de 1 Mayıs, Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak10 Nisan 2018
Beko Kadınları Sahneye Davet Etti.02 Nisan 2018
İzmir’in “yüzen kütüphanesi” açıldı30 Mart 2018
ÇOCUKLARDAN BAŞKAN AMCA’YA KİTAP OKUMA SÖZÜ30 Mart 2018
En başarılı 5 başkandan üçü CHP’li ikisi MHP’li26 Mart 2018
2017 yılı işsizlik rakamları açıklandı24 Mart 2018
ÇANAKKALE TÜRK MİLLETİ’NİN AYAĞA KALKIŞIDIR19 Mart 2018
Gençler Zaferin Hangi Şartlarda Kazanıldığını Hatırlattılar.18 Mart 2018
İSTİKLAL MARŞIMIZ 97 YAŞINDA13 Mart 2018
Segemder Selçuklulara Muhteşem Bir Gece Yaşattı.11 Mart 2018
EMEKÇİ KADINLARIN KONSERİ BEĞENİ TOPLADI09 Mart 2018
CHP'Lİ KADINLAR MÜCADELE RUHU İLE FARKINDALIK YARATTILAR09 Mart 2018
​Eğitim Sen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı.08 Mart 2018
Kadın cinayetlerinin gölgesinde 8 Mart: 2018 yılının ilk iki ayında...06 Mart 2018
BAŞKAN BAKICI: KADINLAR OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ06 Mart 2018
İzmirli kadınlara özel 8 Mart06 Mart 2018
CHP Selçuk İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde İki Etkinlik Düzenliyor06 Mart 2018
Uğur MUMCU Selçuk'ta Anıldı.24 Ocak 2018
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı Emekliye Ayrıldı13 Ocak 2018
“10 Ocak Gazetecilerin Mücadele günüdür”09 Ocak 2018
Göçmenler Derneği başkanı Ali AKYÜZ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
ADD Başkanı Tuncay KİREÇ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
İZMİR’İN FETHİ SELÇUK’TA KUTLANACAK26 Aralık 2017
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ DEMOKRASİ ŞEHİDİ KUBİLAY'I UNUTMADI23 Aralık 2017
İzban Selçuk Saatleri Değişti12 Aralık 2017
İzmir'de turist sayısı 2015 yılının 400 bin gerisinde27 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.26 Kasım 2017
İzmirli kadınlar "şiddete hayır" dedi25 Kasım 2017
KUTSAL DAĞA ATATÜRK TIRMANIŞI15 Kasım 2017
SELÇUK ADD ATA'YI ANDI 07 Kasım 2017
​Atatürk sevdiği şarkılarla anılacak07 Kasım 2017
Şehidimiz Polis Ahmet Alp Taşdemir toprağa verildi04 Kasım 2017
Resmi törenlere alternatif olarak Bayram İstasyon Meydanında Kutlandı29 Ekim 2017
ADD'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosunda kriz çıktı29 Ekim 2017
"Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım. Yarın çok geç olabilir."27 Ekim 2017
Efes Bisiklet Topluluğundan 29 Ekim Cumhuriyet Bisiklet Turu26 Ekim 2017
SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANACAK25 Ekim 2017
ZİRVE DAĞCILIK KEÇİ KALESİ ATATÜRK'Ü ANMA VE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLİYOR24 Ekim 2017
Tebeşir Hareketinin "Gelecek Biziz" Projesi Büyük İlgi Gördü30 Ağustos 2017
İEF açılış töreni öncesi protokol krizi yaşandı19 Ağustos 2017
" Bizi ya dikkate almıyorlar, yada Ciddiye almıyorlar "17 Ağustos 2017
Deprem Selçuk'tada Hissedildi.21 Temmuz 2017
Selçuk'ta 15 Temmuz gecesi böyle geçti16 Temmuz 2017
Efes'te Drone ve atlar ile asayiş sağlanıyor06 Temmuz 2017
Selçuk Bayrama Yangınlarla Başladı.25 Haziran 2017
Tüm Yerel Sen Adalet Yürüyüşü’nde23 Haziran 2017
Elektrik ve Telefon kabloları yerlerde sürünüyor22 Haziran 2017
SELÇUK’TA ÖNEMLİ SEMİNER16 Haziran 2017
CHP Selçuk Adalet İçin İstanbul'a Yürüyecek15 Haziran 2017
CHP Selçuk'tan Gezi Mesajı01 Haziran 2017
19 MAYIS SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI19 Mayıs 2017
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL “19 Mayıs Unutturulmaya Çalışılmakta”18 Mayıs 2017
Ekmek fiyatlarında sistem değişiyor18 Mayıs 2017
CHP Kadınlar Pamucak'ta buluştu17 Mayıs 2017
HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR TURİZM16 Mayıs 2017
İzmir’de defterdarlıktan satış yağmuru!03 Mayıs 2017
Gündoğdu'da on binlerle 1 Mayıs coşkusu01 Mayıs 2017
Selçuk’un simgesi “leylekler için restorasyona ara verildi”28 Nisan 2017
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.21 Nisan 2017
Başkan Kocaoğlu’ndan çarpıcı referandum mesajları: Ülke karpuz gibi…20 Nisan 2017
Manisa'daki Deprem İzmir dende Hissedildi.19 Nisan 2017
10 farklı ilçenin merkeze uzak mahallelerinde 3 gün boyunca Çocuklar “3 gün” bayram edecek18 Nisan 2017
500 Suriyeli, İzmir'in Torbalı ilçesini terk etti09 Nisan 2017
16 Nisanda Nerede Oy Kulanacağım08 Nisan 2017
“81 vilayet içinde parmakla gösteriliyoruz”20 Mart 2017
​Sizin için yapılan her şey kutsaldır 17 Mart 2017
İzmir’in sonu 'Efes antik' limanına benzemesin10 Mart 2017
“Celsus Kütüphanesi”nin dev görseline yoğun ilgi09 Mart 2017
Selçuk Ticaret Odası 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kadın üyeleriyle birlikte kutladı.09 Mart 2017
Böyle olur İzmir’de kadın kutlaması09 Mart 2017
Küçük Menderes yeniden doğacak01 Mart 2017
Sokakta çiğ süt satmak yasak mı?02 Şubat 2017
Uğur Mumcu Selçuk'ta Anıldı25 Ocak 2017
Hasan UYSAL Uğur MUMCU'yu Saygıyla Andı...24 Ocak 2017
“SELÇUK’TA KADIN SAĞLIĞI EĞİTİMİ”20 Ocak 2017
VP SELÇUK İSTASYON MEYDANINDA HAYIR DİYECEK20 Ocak 2017
Kapıcıbaşı: "Zirvede bıraktığımız bu festival gerçek sahiplerine teslim edilmelidir"17 Ocak 2017
ŞEFLERDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET12 Ocak 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan Uysal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı11 Ocak 2017
Hüner:’’Gazeteciler açlık ve cezaevi kıskacındadır’’10 Ocak 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN 2016’YA ANLAMLI VEDA31 Aralık 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yılbaşı Mesajı Yayınladı27 Aralık 2016
CHP Selçuk Devrim Şehidi Asteğmen KUBİLAY'ı Menemende Andı.23 Aralık 2016
Selçuk'ta intihar23 Aralık 2016
   38.YILINDA MARAŞ’I UNUTMADIK,UNUTTURMAYACAĞIZ    20 Aralık 2016
Teröre karşı “tek vücut”13 Aralık 2016
Hasan UYSAL: "İNADINA SARILACAĞIZ BİRBİRİMİZE"12 Aralık 2016
Türk Yıldızları Tırı Pazar Günü Selçuk'ta07 Aralık 2016
Selçuk Tire Yolunda Kaza05 Aralık 2016
CHP Selçuk İlçe Baskani Hasan UYSAL Basin Aciklamasi Yayinladi05 Aralık 2016
CHP Selçuk Kadın Kollarından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Açıklama25 Kasım 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Öğretmenler Gününü Kutladı23 Kasım 2016
İzmir'de hangi belediyeden kimler atıldı?23 Kasım 2016
SENGEL'den Sert Tepki 18 Kasım 2016
İZBAN grevinde mutlu son16 Kasım 2016
Ata için Alsancak’ta09 Kasım 2016
CHP SELÇUK GENÇLİK KOLLARI 10 KASIM MESAJI 09 Kasım 2016
"İzmir varsa umut var"05 Kasım 2016
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, İzmir'in Selçuk ilçesinde 49 kaçak göçmen yakaladı.02 Kasım 2016
Tezcan’a “geçmiş olsun” ziyareti02 Kasım 2016
İzmir Ata’sıyla buluştu29 Ekim 2016
BAŞKAN BAKICI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI29 Ekim 2016
CUMHURİYETİN 93.YILDÖNÜMÜNDE YİNE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ25 Ekim 2016
İzmir’de 29 Ekim coşkusu24 Ekim 2016
İzmir, rüzgar enerjisinde 'başrol oyuncusu' oldu24 Ekim 2016
DEVECİLİK KÜLTÜRÜ BİLİMİN IŞIĞINDA, UNESCO YOLUNDA…18 Ekim 2016
Kuşadası'nda fuhuş operasyonu13 Ekim 2016
Emeklilerin Promosyon Tepkisi İzmir’in Selçuk İlçesinden Yükseldi13 Ekim 2016
Kuşadası Belediye Meclisi Güvercinada’da Toplandı05 Ekim 2016
Çalışmak Vatan Görevi04 Ekim 2016
İzmirde Bu Teröristlere Dikkat03 Ekim 2016
İZBAN Selçuk’un 8 Eylül Kurtuluş yıl dönümünde açılacak29 Eylül 2016
SELÇUK YEPYENİ BİR PARKA DAHA KAVUŞUYOR25 Eylül 2016
İsviçre 'Ermeni Soykırımı' Kararını Kaldırdı17 Eylül 2016
RAYLI SİSTEM BÜYÜYOR, İZMİR GELİŞİYOR12 Eylül 2016
İlle de barış!10 Eylül 2016
TİCARET ODASI AYASULUK KAZILARINA KONUK OLDU09 Eylül 2016
İzmir'de 94.yıl gururu... Kutlamalarda ilk adım: Zafer Yürüyüşü09 Eylül 2016
Selçuk'ta Bulunan Avusturya Kazı Evinin Çalışmaları Durduruldu02 Eylül 2016
Ahmet ÇİPLİ YAZDI: LEVENT GÖRÜR SİTEM DOLU30 Ağustos 2016
"Kurtuluş Yolu Anıtı" önünde Büyük Taarruz anıldı26 Ağustos 2016
Torbalı, şehit uzman onbaşıya ağladı25 Ağustos 2016
İzmirim Kart bedeli yasal zorunluluk17 Ağustos 2016
Vatan Partisi Selçuk'ta FETÖ-PDY'yi lanetledi17 Ağustos 2016
Selçuk'ta görev yapmış 2 savcı 1 hakim'e gözaltı kararı15 Ağustos 2016
SELÇUK RUMELİ GÖÇMENLERİ DERNEĞİNDEN MAKEDONYA TURU09 Ağustos 2016
​Selçuk, İzmir’e akın etti08 Ağustos 2016
CHP Selçuk Gündoğdu Meydanına Gidiyor02 Ağustos 2016
MECLİSTEN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ORTAK BİLDİRİ02 Ağustos 2016
Başkan Bakıcı: “Ülkemiz uçurumun eşiğinden döndü”24 Temmuz 2016
İzmir'de 3 Özel Üniversite Kapatıldı23 Temmuz 2016
CHP SELÇUK TAKSİME DEMOKRASİ VE CUMHURİYET MİTİNGİ'NE GİDİYOR22 Temmuz 2016
Selçuk Milli Eğitimde 6 Kişi Açığa alındı22 Temmuz 2016
Selçuk Ticaret Odası Darbe Girişimini Kınadı.19 Temmuz 2016
Yargıtay'dan şok karar: Cinsel saldırı cezası azaldı!08 Temmuz 2016
SELÇUK'TAKİ BAYRAM KUTLAMALARINDA BİRLİK MESAJI VERİLDİ07 Temmuz 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Sivas Katliamını Unutmadı.02 Temmuz 2016
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği "İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Yaşanan Saldırıyı Lanetliyoruz!"01 Temmuz 2016
Bayındır’daki roketli saldırıda facia ucuz atlatılmış23 Haziran 2016
İzmir’de hamile, engelli ve hastalara sıcak izni17 Haziran 2016
Seri katil İzmir Menderes'te Yakalandı.12 Haziran 2016
İzmir'de büyük bir deprem bekleniyor mu?11 Haziran 2016
'Seri katil'in izi İzmir’de ortaya çıktı02 Haziran 2016
BÜYÜK MEŞALE 97 YIL ÖNCE YAKILDI19 Mayıs 2016
CHP İLÇE BAŞKANI HASAN UYSAL’DAN 19 MAYIS MESAJI18 Mayıs 2016
“Kim olsun diye sorsalar, Binali Bey derim”16 Mayıs 2016
Hasan Tahsin gururu16 Mayıs 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL 1 Mayıs İşçi Bayramını Kutladı.30 Nisan 2016
Selçuk'ta Yakalanan Suç makinesi ifadesiyle şoke etti28 Nisan 2016
SELÇUK’TAKİ OYUNCAK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ26 Nisan 2016
Gediz Elektrik Dağıtım, Selçuk Şubesini Kapattı22 Nisan 2016
​GENÇ YAPIMCI YEMEN’İN BÜYÜK BAŞARISI…..14 Nisan 2016
Eğitim sen Selçuk Temsilciğinden Basın Açıklaması25 Mart 2016
GERÇEKTEN İNSANLARIMIZ NEDEN ÖLÜYOR?18 Mart 2016
BUGÜNÜN ANLAMI 365 GÜN SÜRSÜN08 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı08 Mart 2016
Kemalpaşada roketatarlı saldırı23 Şubat 2016
TGB Selçuk İlçe Örgütünden Basın Açıklaması;19 Şubat 2016
YAŞAYAN ÖLÜLER18 Şubat 2016
Doğu İllerinde Görev Yapan Öğretmenler İlçemizi Ziyaret Ettiler18 Şubat 2016
ANKARA'DA YAŞANAN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ!18 Şubat 2016
Hafta sonunda AVM yerine Fuar İzmir’i tercih ettiler16 Şubat 2016
Taklitleri Aslını Yaşatır……… 14 Şubat 2016
Yarın İzban Torbalı Hattı Açılıyor05 Şubat 2016
Flaş! Meteorolojiden kritik uyarı: Sağanak geliyor!04 Şubat 2016
Flaş! ‘Sağlığın Patronu’ açıkladı: İzmir’de domuz gribinden…04 Şubat 2016
Sökede Otogarda 2 Canlı Bomba, Düzenek ve Silahlarla Yakalandı02 Şubat 2016
HEDEF 202329 Ocak 2016
UNESCO KENTİ EMITT’E HAZIR26 Ocak 2016
2015 yılı da belleğe alındı25 Ocak 2016
Uğur Mumcu Selçuk'ta Törenle anıldı.24 Ocak 2016
Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı17 Ocak 2016
Tabip Odası’ndan ‘grip’ raporu: Hayati uyarılar15 Ocak 2016
Eğitim sen selçuk temsilciliği 10 ocak "dünya çalışan gazeteciler günü" kutladı11 Ocak 2016
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı09 Ocak 2016
Torbalıya Şehit Ateşi Düştü09 Ocak 2016
e-Bordro maaş sorgulama!08 Ocak 2016
İzmir yine “1 numara”05 Ocak 2016
Maraş Olayları’nın 37. yıl dönümü Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi Tarafından Anıldı22 Aralık 2015
Kubilay anısına koşacaklar14 Aralık 2015
İzmirliler isyan etti: Atık su bedeli faturaya yansımasın14 Aralık 2015
TRAVEL GRECE……12 Aralık 2015
Ütopya Değil...25 Kasım 2015
ELLERİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİM…..23 Kasım 2015
HİÇ AKLI BAŞINDA İNSANLAR YOK MU?11 Kasım 2015
Bu Grup Dilekleri Gerçekleştiriyor...09 Kasım 2015
Su yönetiminde “yetki karmaşası” uyarısı09 Kasım 2015
1 Kasım Türkiye Genel Seçim sonuçları01 Kasım 2015
İzmir'de 2015 kişi dev Türk Bayrağı oluşturdu29 Ekim 2015
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Cumhuriyeti Kutladı29 Ekim 2015
Selçuk Cemevi Ve Kültür Merkezinde Selçuklular Bir araya Geldi.27 Ekim 2015
NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN26 Ekim 2015
Saat şu an kaç?25 Ekim 2015
İzmir'e şehit ateşi düştü!18 Ekim 2015
Selçuk Demokrasi Platformu Başkentteki Saldırıyı Kınadı12 Ekim 2015
Başkan Kocaoğlu’ndan duygu yüklü Ankara mesajı: Yapmayın, etmeyin!...11 Ekim 2015

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH