YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

“İstanbul’da biraz daha kalsaydım cinayet çıkacaktı. Selçuk’ta ne kadar hasta olduğumun farkına vardım."
08 Nisan 2015
Haykodan Samimi Açıklmalar
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
Ece Temelkuran'ın  meyhanedeyiz.biz sitesinde bu haftaki konuğu Selçukluların yakından tanıdığı Hayko Cepkin oldu.

Hayko Cepkin sunar: Mükemmel Düşme Dersleri

Diyelim ki semt meyhanesine gittin, adı Olta Balık olsun. Hep tanıdığın abiler, ablalar var, ahbaplar. İnsanlar da bardaklar ve tabaklar gibi; temiz ve gösterişsiz. Tabaklar ve bardaklar insanlara benziyor; zamanın çizikleriyle dolu. Bir mutabakat var, yıllar içinde oluşmuş ılık bir ahbaplık. Kendi halinde bir maişet motoru meyhane, zaman tıkır tıkır akıyor. Rakı nasıl içilecek biliyor herkes, sohbetin üslubundan haberdar masalar. Bir abi ötekine takılıyor otuz beş yıldır yaptığı gibi, öteki abi otuz beş yıldır yaptığı gibi cevap veriyor; ezberlenmiş çocukluk masalları kadar emniyetli her şey. Kimse ‘mezeye abanmıyor’, eğitimli bir topluluk diyelim. Akar kokar yok, indirip kaldırmıyor kimse kimseyi, barış havası. Bütün abiler Nubar Terziyan’ın, Cevat Kurtuluş’un, Ahmet Kostarika’nın türevleri. Belki arada bir Münir Özkul, bir Erol Taş düşüyor. Neriman Köksal muhakkak var bir masada, Suzan Avcı kahkahasını çatlatıyor nar gibi. Hiç esas adam yok, esas kadın yok, ama herkes esaslı. Kimse olduğundan başka bir şey olma ihtirasında değil. Öyle bir ortam. Bir masaya oturdun sen de. Sigaranı çıkardın. Gayrıihtiyarî gözünü kapadın bardak dolarken. Karşına bir adam oturdu, dostun. Konuşmaya başladı. Yeni yetmelerle toplantıdan gelmiş, canı sıkkın: “Baktım herifler beni altı okka edecekler, dedim ki ‘Bak arkadaş...’ ”
 
 
Konuşuyor adam, Türk filmlerinin eski mahalle abileri gibi konuşuyor. Eski sözcükler kullanıyor, anneannenin sandığında, dedenin yelek cebinde kalmış, solmuş sözcükler bunlar. O sözcükleri duydukça etrafınızdaki zaman değişiyor, bir başka oluyor hava. Sanki birazdan kalkıp yaz sinemalarında alacaksınız soluğu. Nihayet, kadeh tokuşturulacağı zaman açınca gözlerini... Hayko Cepkin! Saçının yarısı yok, kollarında dövmeler, bir zamane sureti. Bu filmle hiç ilgisi yok. Hayko Cepkin öyle biri; gözünü kapatıp dinleyince çok eskiden verilmiş bir şeref sözünün peşinden giden bir mahalleli abi, gözünü açınca en renklisinden şimdiki zaman kumpanyası...
 
“Doğa kavga ediyor, biz niye etmeyelim!”
“Duymazdan gelmekle işimiz olmaz. Mahalle kafasıyız biz. Saçlı-saçsız, ömrüm laf duymakla, lafın kavgasıyla geçmiş.”
Hep mi kavga?
“Çok güzel değil mi! Neşeli işte. Yav doğa kavga ediyor, biz niye etmeyelim!”
Ha ha ha!
O anlatınca kavga, arkasında ‘Neşeli Günler’ müziklerinin çaldığı bir sahne oluyor. Ne Ermeni ismiyle ilgili bir alçaklık, ne görüntüsüyle ilgili mide bulandırıcı bir tutuculuk, ne de ikiyüzlü ahlak anlayışı derya kuzularının halt yemesi oluyor. Kavga, Hayko’nun olunca sanki kimsenin burnu kanamıyor. Her şey eski mahalle usullerine göre halloluyor sanki sonunda. Öyle bir şefkatli abi anlatışı var yani:
“Tabii canım, mesela mekan seyircinin hakkını yiyorsa araya girerim. Mahalle kültüründen geliyoruz sonuçta.”
Peki bu ahlakla bu hayat, bu zaman? Nasıl oluyor? Olabiliyor mu?
“Değişti tabii her şey. Şimdi adamın cüzdanı kaybolmuş, bulan geri getirmiş vermiş. Efendim ne şahane!  Alkışlayalım! Neyin neşesini yaşıyorsun!! Normal bu zaten.”
 
Bu kadar zamane görünmesine rağmen şikayetçi şimdiki zamandan. Laf oraya terden geliyor. Ben ter ile ilgili bir soru soruyorum, mevzu öyle açılıyor. Hayko Cepkin’in konser duyurularında, ötede beride hep bir “Yedek tişört getirin” uyarısı var, terleyeceksiniz uyarısı, müjdesi ya da. Ter niye merkezinde duruyor her şeyin?
“Neleri kaybettiğimizin farkında olmayanlar var. İnternet konseri veriyorlar. Ama konser, müzik, bunlar hep sosyalleşme işi. Terleyeceksin, üşüyeceksin. Kavga edeceksin, tanışacaksın. Terlediğin için otobüs beklerken üşüyeceksin. Bu bir süreç.”
Yani?
“Diğer gruplar ihaleye sadık değil. Artık sadece konser var.  Albüm yok, eskisi gibi ‘Adam yeni klibinde ne yaptı?’ diye bekleyen yok. Konserden de vazgeçersek...”
 
 
Hayko abi halleder
“Ah eski zamanlar!” değilse de “Ah!” diyen birinin böyle görünmesini beklemiyor insan. Bu kadar genç. Gençlere, en gençlere müzik yapıyor oysa. Ama:
“Bizim nesil analog başladı. Eskiden kumanda yoktu mesela, kumanda bizdik çocuklar olarak. Moğollarla yaptığım bir bant kaydım bile var. İki albümüm kasettir benim mesela. Dijitalle tanışan kuşak biziz. Bizden sonraki kuşak hep aplikasyon!”
Applikasyon-maplikasyon, Hayko Cepkin o kuşağa müzik yapıyor işte. Belki bu yüzden de ‘fan’larıyla, hep bir mahalle abisi ilişkisi var. “Hayko abi halleder” tarzı bir güven veriyor insana. Ya da “Halledemezsek de dayağı birlikte yeriz” duygusu. Yani zaman ne kadar geçse de, nesil ne kadar değişse de, bu ılık ahbaplık ve güvenlik duygusu, yani yukarıda bahsi geçen meyhanenin sunduğu dostluk hâlâ en temel ihtiyacı insanın. Adı panpa da olsa, kanka da olsa bu toprakta herkes üzüldüğünde hâlâ Sadri Alışık galiba. “Ah ulan İstanbul!” sonuçta.
 
Meyhane klasiğidir “Laf oraya nasıl geldi hiç hatırlamıyorum ama...” diye başlanır anlatmaya. Ben de hatırlamıyorum laf oraya nasıl geldi ya da nasıl getirdim, ama düşmek üzerine konuşmaya başladık Hayko Cepkin ile. Ne bileyim belki Selçuk’a taşındığından söz etti, belki yaşlanmak korkusundan söz ediyorduk, belki sıkletten düşmek, zamandan düşmek, ne ise ne, böyle şeyler konuşuyorduk belki de. O yüzden sordum:
“Bu paraşüt işi... Düşmeyi öğrenmek için mi yapıyorsun onu? Bir gün düşersen zamanın altında kalmamak için mi?”
 
Düşmenin matematiği
Hayko Cepkin paraşütle atlıyor. Hayatının ikinci merkezi haline gelmiş bir mesele bu. Anlatırken düşüyor, uçuyor zaten. Tuhaf bir heyecan. Zaten Selçuk’a taşınmasının nedenlerinden biri de bu. Paraşüte, düşme bilgisine yakın olduğu bir yer orası. 2010’da yapmış ilk atlayışını. Öncesi Viyana’da o ‘makina’. İnsanı yukarı fırlatıp sonra aşağı kontrollü düşüren ‘şey’:
“Çok sıkıntılıydım binerken, bütün dertlerimi unuttum indiğimde.”
Ayrıntılı anlatıyor, metreleri, hızı, kiloyu, aradaki matematik hesabını. Düşmenin matematiğini anlatıyor. Çünkü:
“Nasıl düşeceğini iyi bilirsen çıkışını hesaplayabilirsin!”
Peki düşmeyi nereden biliyor? İnsan bilmediği şeyi merak etmez aslında...
“Bir sürü örnek var. Beraber çaldığım adamın milyon satarken, salon salomanje turneler yaparken birden Peugeot minibüsle, tırtır olarak turne yapmaya başladığını görürsün. Hatırlarım bir keresinde gitariste leblebi aramıştık. Yere indiğim nokta orası oldu. İlk kafamın bastığı yer orasıdır. Babamdan da bilirim çöküp ayağa kalkmayı.”
Bir kere daha anlatıyor, herkesin öldü, bacağını kırdı sandığı paraşütle atlayışının ayrıntılarını. Ellerini böyle böyle yaparak, uçarak, düşerek, dalarak, koşarak, kaçarak. Sonunda da:
“Amma velakinum ölmedik!”
 
“Böyle yaşarsam yakarım burayı!”
Selçuk’ta ‘kontrollü düşüyor’ şimdi. Meryem Ana’nın arka tarafında bir yer almışlar, orada bir komün kurmak gibi bir niyeti var. Kıyametten önce beraberinde kurtarmak istediği insanlar için, öyle bir şey. Çünkü:
“İstanbul’da biraz daha kalsaydım cinayet çıkacaktı. Selçuk’ta ne kadar hasta olduğumun farkına vardım. Sürekli bir ‘Haydi’. Rakı içiyoruz mesela; ‘Haydi gidelim’, ‘Bittiyse gidelim’. Baktım Kuşadası’nda da atara atar, gidere gider. Baktım ki burada böyle yaşarsam yakarım burayı. Çünkü İstanbul’u taşımışım oraya. Şimdi daha iyi ama.”
Çünkü?
“Çünkü orada kendi Beyoğlu’mu yarattım.”
Artık zaten ‘tam kıvamına’ geldi. Kıvam nasıl?
“Yeniden melodiyi yakalıyorum. Evvelden akor kovalıyordum. Şimdi sol elim havada, melodi beni alıp götürüyor. Eskisi gibi...”
Bu iyi bir düşüş planına benziyor, ha? Peki yaşlanınca? Yani yere indiğinde, paraşütün altında kalmamak için... Nasıl biri olacak acaba gençliği böyle olan biri?
Gençliği kimselere benzemeyenler herkes gibi mi yaşlanır acaba? Gülüyor Hayko Cepkin:
“Herhalde elimde gitarla verandada oturup tıngırdatırken bağıracağım ‘Kime geldin?!’ Ya da ‘Basmayın çimene!’ Böyle yani. Mall of İstanbul!”
Gomidas’ın torunlarından biri o. Nasıl görünürse görünsün. Nasıl bağırırsa bağırsın, konserlerde içinden geçen zarif, eski bir melodi aslında. Kendini çok değişken diye tarif ediyor, “Bir gün Pearl Harbor, bir gün Gladyatör”. Ama öyle değil. Düşmeyi hesap eden biri o, bu yüzden hiç yere çakılmayacak olan...

Kaynak:http://meyhanedeyiz.biz/blog/goster/ece-temelkuran/hayko-cepkin-sunar-mukemmel-dusme-dersleri/396


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı Emekliye Ayrıldı13 Ocak 2018
“10 Ocak Gazetecilerin Mücadele günüdür”09 Ocak 2018
Göçmenler Derneği başkanı Ali AKYÜZ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
ADD Başkanı Tuncay KİREÇ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
İZMİR’İN FETHİ SELÇUK’TA KUTLANACAK26 Aralık 2017
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ DEMOKRASİ ŞEHİDİ KUBİLAY'I UNUTMADI23 Aralık 2017
İzban Selçuk Saatleri Değişti12 Aralık 2017
İzmir'de turist sayısı 2015 yılının 400 bin gerisinde27 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.26 Kasım 2017
İzmirli kadınlar "şiddete hayır" dedi25 Kasım 2017
KUTSAL DAĞA ATATÜRK TIRMANIŞI15 Kasım 2017
SELÇUK ADD ATA'YI ANDI 07 Kasım 2017
​Atatürk sevdiği şarkılarla anılacak07 Kasım 2017
Şehidimiz Polis Ahmet Alp Taşdemir toprağa verildi04 Kasım 2017
Resmi törenlere alternatif olarak Bayram İstasyon Meydanında Kutlandı29 Ekim 2017
ADD'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosunda kriz çıktı29 Ekim 2017
"Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım. Yarın çok geç olabilir."27 Ekim 2017
Efes Bisiklet Topluluğundan 29 Ekim Cumhuriyet Bisiklet Turu26 Ekim 2017
SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANACAK25 Ekim 2017
ZİRVE DAĞCILIK KEÇİ KALESİ ATATÜRK'Ü ANMA VE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLİYOR24 Ekim 2017
Tebeşir Hareketinin "Gelecek Biziz" Projesi Büyük İlgi Gördü30 Ağustos 2017
İEF açılış töreni öncesi protokol krizi yaşandı19 Ağustos 2017
" Bizi ya dikkate almıyorlar, yada Ciddiye almıyorlar "17 Ağustos 2017
Deprem Selçuk'tada Hissedildi.21 Temmuz 2017
Selçuk'ta 15 Temmuz gecesi böyle geçti16 Temmuz 2017
Efes'te Drone ve atlar ile asayiş sağlanıyor06 Temmuz 2017
Selçuk Bayrama Yangınlarla Başladı.25 Haziran 2017
Tüm Yerel Sen Adalet Yürüyüşü’nde23 Haziran 2017
Elektrik ve Telefon kabloları yerlerde sürünüyor22 Haziran 2017
SELÇUK’TA ÖNEMLİ SEMİNER16 Haziran 2017
CHP Selçuk Adalet İçin İstanbul'a Yürüyecek15 Haziran 2017
CHP Selçuk'tan Gezi Mesajı01 Haziran 2017
19 MAYIS SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI19 Mayıs 2017
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL “19 Mayıs Unutturulmaya Çalışılmakta”18 Mayıs 2017
Ekmek fiyatlarında sistem değişiyor18 Mayıs 2017
CHP Kadınlar Pamucak'ta buluştu17 Mayıs 2017
HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR TURİZM16 Mayıs 2017
İzmir’de defterdarlıktan satış yağmuru!03 Mayıs 2017
Gündoğdu'da on binlerle 1 Mayıs coşkusu01 Mayıs 2017
Selçuk’un simgesi “leylekler için restorasyona ara verildi”28 Nisan 2017
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.21 Nisan 2017
Başkan Kocaoğlu’ndan çarpıcı referandum mesajları: Ülke karpuz gibi…20 Nisan 2017
Manisa'daki Deprem İzmir dende Hissedildi.19 Nisan 2017
10 farklı ilçenin merkeze uzak mahallelerinde 3 gün boyunca Çocuklar “3 gün” bayram edecek18 Nisan 2017
500 Suriyeli, İzmir'in Torbalı ilçesini terk etti09 Nisan 2017
16 Nisanda Nerede Oy Kulanacağım08 Nisan 2017
“81 vilayet içinde parmakla gösteriliyoruz”20 Mart 2017
​Sizin için yapılan her şey kutsaldır 17 Mart 2017
İzmir’in sonu 'Efes antik' limanına benzemesin10 Mart 2017
“Celsus Kütüphanesi”nin dev görseline yoğun ilgi09 Mart 2017
Selçuk Ticaret Odası 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kadın üyeleriyle birlikte kutladı.09 Mart 2017
Böyle olur İzmir’de kadın kutlaması09 Mart 2017
Küçük Menderes yeniden doğacak01 Mart 2017
Sokakta çiğ süt satmak yasak mı?02 Şubat 2017
Uğur Mumcu Selçuk'ta Anıldı25 Ocak 2017
Hasan UYSAL Uğur MUMCU'yu Saygıyla Andı...24 Ocak 2017
“SELÇUK’TA KADIN SAĞLIĞI EĞİTİMİ”20 Ocak 2017
VP SELÇUK İSTASYON MEYDANINDA HAYIR DİYECEK20 Ocak 2017
Kapıcıbaşı: "Zirvede bıraktığımız bu festival gerçek sahiplerine teslim edilmelidir"17 Ocak 2017
ŞEFLERDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET12 Ocak 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan Uysal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı11 Ocak 2017
Hüner:’’Gazeteciler açlık ve cezaevi kıskacındadır’’10 Ocak 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN 2016’YA ANLAMLI VEDA31 Aralık 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yılbaşı Mesajı Yayınladı27 Aralık 2016
CHP Selçuk Devrim Şehidi Asteğmen KUBİLAY'ı Menemende Andı.23 Aralık 2016
Selçuk'ta intihar23 Aralık 2016
   38.YILINDA MARAŞ’I UNUTMADIK,UNUTTURMAYACAĞIZ    20 Aralık 2016
Teröre karşı “tek vücut”13 Aralık 2016
Hasan UYSAL: "İNADINA SARILACAĞIZ BİRBİRİMİZE"12 Aralık 2016
Türk Yıldızları Tırı Pazar Günü Selçuk'ta07 Aralık 2016
Selçuk Tire Yolunda Kaza05 Aralık 2016
CHP Selçuk İlçe Baskani Hasan UYSAL Basin Aciklamasi Yayinladi05 Aralık 2016
CHP Selçuk Kadın Kollarından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Açıklama25 Kasım 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Öğretmenler Gününü Kutladı23 Kasım 2016
İzmir'de hangi belediyeden kimler atıldı?23 Kasım 2016
SENGEL'den Sert Tepki 18 Kasım 2016
İZBAN grevinde mutlu son16 Kasım 2016
Ata için Alsancak’ta09 Kasım 2016
CHP SELÇUK GENÇLİK KOLLARI 10 KASIM MESAJI 09 Kasım 2016
"İzmir varsa umut var"05 Kasım 2016
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, İzmir'in Selçuk ilçesinde 49 kaçak göçmen yakaladı.02 Kasım 2016
Tezcan’a “geçmiş olsun” ziyareti02 Kasım 2016
İzmir Ata’sıyla buluştu29 Ekim 2016
BAŞKAN BAKICI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI29 Ekim 2016
CUMHURİYETİN 93.YILDÖNÜMÜNDE YİNE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ25 Ekim 2016
İzmir’de 29 Ekim coşkusu24 Ekim 2016
İzmir, rüzgar enerjisinde 'başrol oyuncusu' oldu24 Ekim 2016
DEVECİLİK KÜLTÜRÜ BİLİMİN IŞIĞINDA, UNESCO YOLUNDA…18 Ekim 2016
Kuşadası'nda fuhuş operasyonu13 Ekim 2016
Emeklilerin Promosyon Tepkisi İzmir’in Selçuk İlçesinden Yükseldi13 Ekim 2016
Kuşadası Belediye Meclisi Güvercinada’da Toplandı05 Ekim 2016
Çalışmak Vatan Görevi04 Ekim 2016
İzmirde Bu Teröristlere Dikkat03 Ekim 2016
İZBAN Selçuk’un 8 Eylül Kurtuluş yıl dönümünde açılacak29 Eylül 2016
SELÇUK YEPYENİ BİR PARKA DAHA KAVUŞUYOR25 Eylül 2016
İsviçre 'Ermeni Soykırımı' Kararını Kaldırdı17 Eylül 2016
RAYLI SİSTEM BÜYÜYOR, İZMİR GELİŞİYOR12 Eylül 2016
İlle de barış!10 Eylül 2016
TİCARET ODASI AYASULUK KAZILARINA KONUK OLDU09 Eylül 2016
İzmir'de 94.yıl gururu... Kutlamalarda ilk adım: Zafer Yürüyüşü09 Eylül 2016
Kış saati uygulaması ile ilgili çok önemli değişiklik09 Eylül 2016
Selçuk'ta Bulunan Avusturya Kazı Evinin Çalışmaları Durduruldu02 Eylül 2016
Ahmet ÇİPLİ YAZDI: LEVENT GÖRÜR SİTEM DOLU30 Ağustos 2016
"Kurtuluş Yolu Anıtı" önünde Büyük Taarruz anıldı26 Ağustos 2016
Torbalı, şehit uzman onbaşıya ağladı25 Ağustos 2016
İzmirim Kart bedeli yasal zorunluluk17 Ağustos 2016
Vatan Partisi Selçuk'ta FETÖ-PDY'yi lanetledi17 Ağustos 2016
Selçuk'ta görev yapmış 2 savcı 1 hakim'e gözaltı kararı15 Ağustos 2016
SELÇUK RUMELİ GÖÇMENLERİ DERNEĞİNDEN MAKEDONYA TURU09 Ağustos 2016
​Selçuk, İzmir’e akın etti08 Ağustos 2016
Gündoğdu'da tarihi gün... Kılıçdaroğlu: Bu memleket bizim!05 Ağustos 2016
CHP Selçuk Gündoğdu Meydanına Gidiyor02 Ağustos 2016
MECLİSTEN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ORTAK BİLDİRİ02 Ağustos 2016
FETÖ'nün 'Bodrum imamı' Tirede yakalandı25 Temmuz 2016
Başkan Bakıcı: “Ülkemiz uçurumun eşiğinden döndü”24 Temmuz 2016
İzmir'de 3 Özel Üniversite Kapatıldı23 Temmuz 2016
CHP SELÇUK TAKSİME DEMOKRASİ VE CUMHURİYET MİTİNGİ'NE GİDİYOR22 Temmuz 2016
Selçuk Milli Eğitimde 6 Kişi Açığa alındı22 Temmuz 2016
Selçuk Ticaret Odası Darbe Girişimini Kınadı.19 Temmuz 2016
Yargıtay'dan şok karar: Cinsel saldırı cezası azaldı!08 Temmuz 2016
SELÇUK'TAKİ BAYRAM KUTLAMALARINDA BİRLİK MESAJI VERİLDİ07 Temmuz 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Sivas Katliamını Unutmadı.02 Temmuz 2016
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği "İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Yaşanan Saldırıyı Lanetliyoruz!"01 Temmuz 2016
Bayındır’daki roketli saldırıda facia ucuz atlatılmış23 Haziran 2016
İzmir’de hamile, engelli ve hastalara sıcak izni17 Haziran 2016
Seri katil İzmir Menderes'te Yakalandı.12 Haziran 2016
İzmir'de büyük bir deprem bekleniyor mu?11 Haziran 2016
'Seri katil'in izi İzmir’de ortaya çıktı02 Haziran 2016
BÜYÜK MEŞALE 97 YIL ÖNCE YAKILDI19 Mayıs 2016
CHP İLÇE BAŞKANI HASAN UYSAL’DAN 19 MAYIS MESAJI18 Mayıs 2016
“Kim olsun diye sorsalar, Binali Bey derim”16 Mayıs 2016
Hasan Tahsin gururu16 Mayıs 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL 1 Mayıs İşçi Bayramını Kutladı.30 Nisan 2016
Selçuk'ta Yakalanan Suç makinesi ifadesiyle şoke etti28 Nisan 2016
SELÇUK’TAKİ OYUNCAK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ26 Nisan 2016
Gediz Elektrik Dağıtım, Selçuk Şubesini Kapattı22 Nisan 2016
​GENÇ YAPIMCI YEMEN’İN BÜYÜK BAŞARISI…..14 Nisan 2016
Eğitim sen Selçuk Temsilciğinden Basın Açıklaması25 Mart 2016
GERÇEKTEN İNSANLARIMIZ NEDEN ÖLÜYOR?18 Mart 2016
BUGÜNÜN ANLAMI 365 GÜN SÜRSÜN08 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı08 Mart 2016
Kemalpaşada roketatarlı saldırı23 Şubat 2016
TGB Selçuk İlçe Örgütünden Basın Açıklaması;19 Şubat 2016
YAŞAYAN ÖLÜLER18 Şubat 2016
Doğu İllerinde Görev Yapan Öğretmenler İlçemizi Ziyaret Ettiler18 Şubat 2016
ANKARA'DA YAŞANAN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ!18 Şubat 2016
Hafta sonunda AVM yerine Fuar İzmir’i tercih ettiler16 Şubat 2016
Taklitleri Aslını Yaşatır……… 14 Şubat 2016
Yarın İzban Torbalı Hattı Açılıyor05 Şubat 2016
Flaş! Meteorolojiden kritik uyarı: Sağanak geliyor!04 Şubat 2016
Flaş! ‘Sağlığın Patronu’ açıkladı: İzmir’de domuz gribinden…04 Şubat 2016
Sökede Otogarda 2 Canlı Bomba, Düzenek ve Silahlarla Yakalandı02 Şubat 2016
HEDEF 202329 Ocak 2016
UNESCO KENTİ EMITT’E HAZIR26 Ocak 2016
2015 yılı da belleğe alındı25 Ocak 2016
Uğur Mumcu Selçuk'ta Törenle anıldı.24 Ocak 2016
Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı17 Ocak 2016
Tabip Odası’ndan ‘grip’ raporu: Hayati uyarılar15 Ocak 2016
Eğitim sen selçuk temsilciliği 10 ocak "dünya çalışan gazeteciler günü" kutladı11 Ocak 2016
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı09 Ocak 2016
Torbalıya Şehit Ateşi Düştü09 Ocak 2016
e-Bordro maaş sorgulama!08 Ocak 2016
İzmir yine “1 numara”05 Ocak 2016
Maraş Olayları’nın 37. yıl dönümü Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi Tarafından Anıldı22 Aralık 2015
Kubilay anısına koşacaklar14 Aralık 2015
İzmirliler isyan etti: Atık su bedeli faturaya yansımasın14 Aralık 2015
TRAVEL GRECE……12 Aralık 2015
SAHTE RAKI ÖLÜMLERİ İZMİR'DE!25 Kasım 2015
Ütopya Değil...25 Kasım 2015
ELLERİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİM…..23 Kasım 2015
HİÇ AKLI BAŞINDA İNSANLAR YOK MU?11 Kasım 2015
Bu Grup Dilekleri Gerçekleştiriyor...09 Kasım 2015
Su yönetiminde “yetki karmaşası” uyarısı09 Kasım 2015
1 Kasım Türkiye Genel Seçim sonuçları01 Kasım 2015
İzmir'de 2015 kişi dev Türk Bayrağı oluşturdu29 Ekim 2015
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Cumhuriyeti Kutladı29 Ekim 2015
Selçuk Cemevi Ve Kültür Merkezinde Selçuklular Bir araya Geldi.27 Ekim 2015
NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN26 Ekim 2015
Saat şu an kaç?25 Ekim 2015
İzmir'e şehit ateşi düştü!18 Ekim 2015
Selçuk Demokrasi Platformu Başkentteki Saldırıyı Kınadı12 Ekim 2015
Başkan Kocaoğlu’ndan duygu yüklü Ankara mesajı: Yapmayın, etmeyin!...11 Ekim 2015
TÜRKİYE YASTA... ANKARA'DA HAİN SALDIRI: 95 ÖLÜ 246 YARALI 11 Ekim 2015
Gazetecilerden dev tepki yürüyüşü03 Ekim 2015
Gazeteciler saldırılara karşı alana iniyor!02 Ekim 2015
KANLI BAYRAM…….30 Eylül 2015
Gaziler’in gurur günü20 Eylül 2015
Kamuda Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu! Resmi açıklama16 Eylül 2015
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak ?13 Eylül 2015
Selçuk Bu Akşam 19.30’da Terörü Lanetliyor07 Eylül 2015
Dünyanın gözü Dağlıca’da: Manşetlerde hain saldırı07 Eylül 2015
“ATATÜRK İZMİR’DE” FOTOĞRAF SERGİSİ04 Eylül 2015
29 Ağustos Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 2015 MEB Açıkladı02 Eylül 2015
​Başkan Bakıcı; Tek ihtiyacımız barış29 Ağustos 2015
ADD Selçuk Şubesinden Zafer Bayramı Kutlama Mesajı29 Ağustos 2015
Uğur Mumcu sesleniyor21 Ağustos 2015
İZSU’dan üreticiye çağrı: Suyumuza sahip çıkın!17 Ağustos 2015
Çiçek’ten Büyük İddia: “Meryemana Tire’de yaşadı”14 Ağustos 2015
NEYİN PAZARLIĞI ?13 Ağustos 2015
ÇEVRECİLERDEN KÜÇÜK MENDERES İÇİN ARITMA TESİSİ ÇAĞRISI12 Ağustos 2015
ŞİMDİ HAVUZ ZAMANI10 Ağustos 2015
EGE ET KUŞADASI ŞUBESİ AÇILIYOR30 Temmuz 2015
Selçuk ta yolcu dayanamadı ve imdat frenini çekti 24 Temmuz 2015
Suriye tarafından Mehmetçik'e ateş açıldı: 1 şehit, 2 asker yaralı23 Temmuz 2015
Meteoroloji'den kritik uyarı: Afrika sıcakları geliyor!19 Temmuz 2015
Selçuk'ta da Musluklar çalındı.12 Temmuz 2015
9 kentte kene alarmı verildi10 Temmuz 2015
BİR RÜYA GERÇEK OLDU EFES UNESCO'DA05 Temmuz 2015
87 kişilik ekip ilk müjdeyi aldı05 Temmuz 2015
Öldürücü Sıcaklar Türkiye'ye Geliyor04 Temmuz 2015
Valilikten İzmir’in doğu ilçeleri için kritik uyarı geldi.27 Haziran 2015
Muhtarlar ve ailelerini ağırladı25 Haziran 2015
Ortodoksların Saint Jean Kilisesi’ndeki bin yıllık ayin geleneği yeniden başlıyor 24 Haziran 2015
Şükrü AKIN YAZDI ERKEN SEÇİM Mİ, KOALİSYON MU?24 Haziran 2015
Torbalı çıkışında feci kaza: İki otobüs çarpıştı...19 Haziran 2015
Araç Satış İhale İlanı16 Haziran 2015
Şükrü AKIN YAZDI11 Haziran 2015
Gözler yaşam odasında14 Mayıs 2015
Selçuk'ta bulunan sivil toplum örgütleri Soma'da yaşamını yitiren İşçileri unutmadı.13 Mayıs 2015
Soma'da aynı acı, aynı ağıt ve her şeyi anlatan tabela...13 Mayıs 2015
Zübeyde Ana'nın huzurunda duygusal anlar11 Mayıs 2015
Sürprizlerle Dolu 2. Bahar Şenlikleri07 Mayıs 2015
TGB Selçuk: "İnan Deniz Aslan Gibiyiz"06 Mayıs 2015
Sendikalar taşeron işçiler için toplu sözleşme masasına...06 Mayıs 2015
Meydanlarda “ücretsiz internet keyfi” başlıyor05 Mayıs 2015
Gündoğdu’da işçinin emekçinin bayramı!01 Mayıs 2015
Taşeron işçilerden Piriştina’ya ‘sendika’ teşekkürü21 Nisan 2015
12 Saniyede Ambulansa Yol Vermeyen Sürücüler Yandı20 Nisan 2015
Başkan Bakıcı, "60 kuruşa ekmek satacağız"14 Nisan 2015
Selçuk’da Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü çoşkusu10 Nisan 2015
Muhtarlar sorunlarını masaya yatırdı04 Nisan 2015
Selçuk'lu vatandaşlarında yoğun olarak kullandığı yolcu treni raydan çıkarak kaza yaptı04 Nisan 2015
ŞÜKRÜ AKIN YAZDI: "VARYEMEZ KAFE….."01 Nisan 2015
Bakan Avcı Selçuk'taki Temaslarının Ardından Şirince'de Bulunan, "Matematik Köyü"nü ziyaret etti26 Mart 2015
Selçuklu Vatandaşlar Bayrak ve Meşalelerle Sokaklara Döküldü.18 Mart 2015
ZAFERİN 100. YILI SELÇUK’TA TÖRENLERLE KUTLANDI18 Mart 2015
CHP Selçuk İlçe Örgütü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı18 Mart 2015
VATAN PARTİSİ SELÇUK İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI16 Mart 2015
Haydi, Selçuk 18 Martta Çanakkale’ye 16 Mart 2015
SELÇUK İLE BİRLİKTE 157 KİLOMETRE13 Mart 2015
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Selçuk’ta Kutlandı.08 Mart 2015
DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE ŞEHİT ANNESİNE ANLAMLI ZİYARET08 Mart 2015
KADINLARIN EL EMEKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI05 Mart 2015
ESKİ YAĞ FABRİKASI YANINDAKİ YOL GENİŞLETİLİYOR03 Mart 2015
CHP Kadın Kollarından Basın Açıklaması17 Şubat 2015
Selçuk’ta Feci Şekilde Katledilen Özgencan Aslan Anıldı16 Şubat 2015
Özgecan Aslan nasıl ve neden öldürüldü?14 Şubat 2015
Uğur Mumcu Selçuk'ta Anıldı26 Ocak 2015

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
Radyo Canlı Yayın
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH