YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

Kılıçdaroğlu'ndan Ege'de zirve... Belediyelere 'kırsal kalkınma' için talimat!
14 Aralık 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU (14 ARALIK 2017) Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesinin toplu açılış töreninde yaptığı konuşma şöyle:
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

BENİM DAVAM VATANDAŞIN DAVASIDIR, YANDAŞIN DEĞİL

Hiç endişe etmeyiniz bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Bunun mücadelesini yapacağım. Bir zat var diyor ki, “Ne yapıyor bu Kılıçdaroğlu?” Bu Kılıçdaroğlu cebini değil, bu Kılıçdaroğlu milletini düşünüyor, milletinin halini düşünüyor, işsizliği düşünüyor, yoksulluğu düşünüyor, çiftçinin halini düşünüyor, emeklinin halini düşünüyor. Sen cebini düşünüyorsun, ben memleketimi düşünüyorum. Aramızda siyahla beyaz kadar fark var. O zat bunları iyi bilsin. Ben bunları söylediğim zaman rahatsız oluyor. İstediğin kadar rahatsız ol ben bunları söylemeye devam edeceğim. Benim davam vatandaşın davasıdır, yandaşın değil.

Efendim çok güzel bir ilde yaşıyorsunuz çok güzel. Bir dünya markası aslında Muğla, tarihiyle öyle, coğrafyasıyla öyle, kentin güzelliğiyle öyle ve en önemlisi insanlarıyla öyle. Son derece sağduyulu, sakin ve güzel bir beldede yaşıyorsunuz. Muğla’da yaşamak aslında bir ayrıcalık, keşke hepimizin imkanı olsa da gelip Muğla’da yaşamımızı burada tamamlayabilsek. Denizi, ovaları, yaylaları her şeyiyle olağanüstü bir kentte yaşıyorsunuz.

DÜRÜST, NAMUSLU İNSANLAR HESAP VERMEKTEN KORKMAZLAR

Elbette Belediye Başkanını siz seçtiniz, ona görev verdiniz o da geldi görevinin başında. Az önce size yaptığı hizmetleri anlatmaya çalıştı. Elbette ki, yüzde 100 her türlü hizmeti yerine getirdim diyemeyecektir. Sonuçta yeni büyük kent oldu ve mücadele ediyor. Kırsalıyla, kentin merkeziyle, ilçeleriyle hep birlikte ve sınırlı bütçesiyle hizmet sunmaya çalışıyor. Biz Belediye Başkanlarımızdan iki şey istiyoruz. Bir; diyoruz ki harcadığın her kuruşun hesabını millete vereceksin. Bütçesi var evet, vergisi var evet, aldı parayı evet, nereye ne kadar harcadığının hesabını millete verecek. Bu bizim namus borcumuzdur, bu bizim millete borcumuzdur. Biz onlar gibi değiliz. Bizi onlardan ayıran temel nokta biz hesap vermeyi namuslu bir görev kabul ederiz. Dürüst insanlar, namuslu insanlar hesap vermekten korkmazlar. Ama onlar hesap vermezler, bir de üstüne üstlük vatandaşa hesap sorarlar. Sen vatandaşa hesap soramazsın kardeşim. Vatandaşa siyasetçi hesap soramaz hesap verir. Biz o nedenle size hesap vermeyi namuslu görev kabul ediyoruz.

KENDİ ÇİFTÇİSİYLE REKABET EDEN BİR SİYASİ ANLAYIŞ İKTİDARDA

İki; biz ayrıca şunu söylüyoruz bütün Belediye Başkanlarımıza. Görüşü ne olursa olsun, nerede yaşarsa yaşasın hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlara eşit hizmet götüreceksin. Efendim bu bizim partili değil buna hizmet götürmeyelim. Efendim bu köyden bize oy çıkmadı bunun suyunu yapmayalım. Hayır, tam tersine herkese eşit hizmet götüreceğiz. Çünkü bizim için yandaş değil, bizim için vatandaş esastır, vatandaşa hizmet edeceğiz, vatandaşı kucaklayacağız. Bunu yapacağız.

Yine bir temel konu, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın durumu hiç iç açıcı değil, özellikle çiftçilerimizin durumu. Mazot almış başını gidiyor, enflasyon almış başını gidiyor, dışarıdan nohut, mercimek getiriyorlar sıfır gümrükle. Kendi vatandaşıyla, kendi çiftçisiyle rekabet eden bir siyasi anlayış şu anda iktidarda. Bizim vatandaş kazanmasın, efendim başka ülkelerin vatandaşı kazansın diye mücadele ediyorlar. Gittiler ta Sudan’da binlerce dönüm arazi kiraladılar, orada kanola ekiyorlar sanki Türkiye’de arazi yok, bütün araziler dolu, her yer ekiliyor yer bulamadılar Sudan’a gittiler. Şimdi ben o AK Parti’nin başında oturan zata sormak istiyorum, sen Sudan’da araziyi niye kiraladın arkadaş, niye kiraladın? Bu ülkede çiftçi mi yoktu, bu ülkede traktör mü yoktu, bu ülkede toprak mı yoktu, bu ülkede tohum mu yoktu? Her şey vardı niye gittin orada sen arazi kiraladın, o ürünlerine yapacaksın? Türkiye’ye getireceksin. Kiminle rekabet edeceksin? Kendi çiftçinle rekabet edeceksin. Bir devlet düşünün, bir hükümet düşünün dışarıda üretecek getirecek kendi ülkesinde vatandaşıyla rekabet edecek. Buna karşı kim çıkıyor? Biz çıkıyoruz. Buna karşı kim mücadele ediyor? Biz mücadele ediyoruz. Kim çiftçinin hakkını savunuyor? Biz savunuyoruz. Kim emeklinin hakkını savunuyor? Biz savunuyoruz. Düne kadar ağızlarına taşeron işçisi lafını bile almazlardı. Taşeron işçisinin derdini bile bilmezlerdi. Dedik, dedik, dedik o Mısır’daki sağır sultan duydu nihayet bunlar da duydular. Efendim taşeron işçisinin derdini çözeceğiz. Çözeceksin kardeşim çözeceksin, sonuna kadar takip edeceğim sonuna kadar!

Ve şunu yapacağız. Şimdi bizim bütün Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza söyledik, kırsalda çiftçinin durumu iyi değil, ürününü sen satın alacaksın kardeşim. Ürününü alacaksın çiftçiye destek olacaksın. Çiçek mi ekiyor sen alacaksın, yağ mı sen alacaksın, fidan mı sen alacaksın. Çiftçi rahat edecek. Böylece kentliyle çiftçi arasında, kentliyle yani kırsalda yaşayan vatandaş arasında sağlıklı bir gelir paylaşımı olmuş olacak. Köylü de rahat edecek, şehirli de rahat edecek. Kim kazanacak? Belediye kazanacak, çiftçi kazanacak, kentte oturan vatandaş kazanacak. Bu işin kaybedeni yok. Peki böyle yapmasa kim kazanır? Yandaş kazanır herkes kaybeder. Biz ne dedik? Bizim için aslolan vatandaştır yandaş değildir dedik.

O nedenle bütün Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza söyledik, dedik ki kırsalla ilişki kuracaksınız, kooperatiflerle işbirliği yapacaksınız, ürününü alacaksınız hem köylü rahat edecek, hem şehirli rahat edecek. Dolayısıyla biz gelir dağılımını da olabildiğince güzel bir şekilde hayata geçirmeye çalışacağız.

GELDİĞİMİZ NOKTA TÜRKİYE’NİN BEKASI SORUNUDUR

Tabi sizin bir avantajınız daha var. Muğla bir dünya markası dedim, olağanüstü güzel bir bölge. İlçeleriyle, köyleriyle, kırsalıyla, dağlarıyla, ovalarıyla, yaylalarıyla, ormanlarıyla ve güzel insanlarıyla olağanüstü güzel bir bölge. Ve bu bölge sadece ve sadece Türkiye’ye değil, dünyaya hizmet eden bir bölge. Dünyanın her tarafından turistler bu bölgeye gelir. Dünyanın her tarafından insanlar bu bölgenin güzel insanlarıyla birlikte olmak isterler ve biz turizmimizi geliştirmek zorundayız. Onlar turizm için her türlü kötülüğü yaptılar, bütün komşularımızla kavga ettiler. Biz ne diyoruz? Gazi Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği sözü “Yurtta barış, dünyada barış” diyoruz. Onlarla aramızda dünya kadar fark var. Onlar herkesle kavga edecekler, biz herkesle dostluk ve barış içinde olacağız. Suriye’de bakın akan kana, sorumlusu kim? Bu adamlar, bu Ankara’daki beyler. Kendi çocuğunu niye göndermiyorsun Suriye’ye? Garibanın çocuğunu gönderiyorsun Suriye’ye. Suriyeli genç Türkiye’ye geliyor orada askere gitmiyor, benim askerim Suriye’ye gidecek Suriye’de şehit olacak. Niçin? Ankara’daki beyler rahat etsinler diye. Size dünyayı dar edeceğim, bu benim sözümdür dünyayı dar edeceğim size.

Biz ayrıca kentin rantını kentliye veririz…

Teşekkür ederim, benim umudum da sizlersiniz. Birlikte mücadele edeceğiz. Bu vatan benim de vatanım, sizin de vatanınız. Geldiğimiz nokta bir parti propagandası olma noktasını aşmıştır artık. Geldiğimiz nokta Türkiye’nin bekası sorunudur. Bu sorunla karşı karşıyayız. Geldiğimiz nokta budur.

O nedenle ben bütün konuşmalarımda bu ülkenin bütün milliyetçilerine, bütün muhafazakarlarına, bütün ülkücülerine, bütün demokratlarına, bütün sosyal demokratlarına herkese seslenirim, bütün liberallerine. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Bu ülke freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Yarın ne olacağını kimse bilmiyor. O nedenle ben 80 milyon vatandaşıma sesleniyorum. Hep birlikte ülkeyi aydınlığa çıkarmak zorundayızhep birlikte, hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Olay bir sağ, sol mücadelesi olmaktan çıkmıştır artık. Olay Türkiye’nin bekası olayıdır, Türkiye’nin geleceği olayıdır.

ASLA BİLDİĞİMİZ YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ

Üzerimize bütün baskılarıyla geliyorlar. Belediye Başkanlarımıza her türlü baskıyı yapıyorlar. İstedikleri kadar baskı yapsınlar, istedikleri kadar zulüm yapsınlar biz asla bildiğimiz doğru ve namuslu yoldan dönmeyeceğiz, döndüremezler bizi.

Bizim belediyelerimiz sadece bulundukları beldelerdeki yurttaşlara yardım etmiyorlar. Türkmenler var, Türkmenlere de yardım götürüyoruz, defalarca götürdük, belediyelerimiz götürdü. Onlar bizim soydaşlarımız onlara yardım ettik. Ezidiler geldi bizim ülkemize, onlara da yardım götürdük. Toplumun her kesimine, her mağdura yardım götürüyoruz. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, çünkü bizim yüreğimizde insan sevgisi var. İnsan değerlidir ve insan bir sorunla karşılaşıyorsa o sorunu çözmekte her şeyden önce bize yakışır ve biz gereğini yaparız. O açıdan belediyelerimiz ellerinden gelen her türlü çabayı gösteriyorlar.

Bugün AK Partinin başında olan zat demiş ki, “Bu Kılıçdaroğlu asgari ücret 2 bin lira olacak demiş, nereden çıkardı bu rakamı?” Ben düşünerek çıkardım. Bir daha söylüyorum düşünerek çıkardım. Niye 5 bin lira demedim, niye 2 bin 500 lira demedim? 2 bin lira dedim niçin? 2 bin lirayla ancak insan geçinebilir, ancak zar, zor 2 bin lirayla geçinebilir. Seçimlerde dedim ki, asgari ücret net bin 500 lira olmalı. Kıyameti kopardılar, “Nereden buldun bu parayı, bu para yoktur, bütçe de yoktur…” diye kıyamet kopardılar. Sonra dediler ki, “Ya evet verilebilir galiba...” Bin 404 liraya çıkardılar. Ama biz şunu yaptık, o zat çok iyi duysun biz şunu yaptık, bizim bütün belediyelerde asgari ücreti net bin 500 lira yaptık.

SENİN GİBİ MAN ADALARINDA ŞİRKETLER KURDURTMUYORUZ

Sevgili Erdoğan beni duyuyor musun, bizim belediyelerde asgari ücreti net bin 500 lira yaptık. Bizim belediyeler, Erzurum’un en küçük Çat Belediyesi bile net bin 500 lira işçisine para verirken, sen devasa Türkiye Cumhuriyetinin başında oturmuşsun hükümet olarak sen neden bin 500 lira veremiyorsun? Çünkü biz vatandaşı düşünüyoruz, senin gibi Man adalarında gidip de şirketler kurdurtmuyoruz.

Biliyorum şimdi gene mahkemeye verecek. Mahkemeye verince benim korktuğumu sanıyor. Ya ben senden korkmam arkadaş kimsin sen senden korkacağım. Ben hayatını bu ülke için ve bu millet için feda etmeye hazır bir kişiyim. Benim bütün derdim bu ülkede herkes huzur içinde yaşasın herkes.

YANDAŞLARIN CEBİ BÜYÜDÜ

Şimdi 2 bin lira dedim, “Efendim bu parayı nereden bulacağız” diyorlar. Para var kardeşim,  Türkiye zengin ülkedir. Para var da sen cebine ayırdığın paradan vazgeçersen işçiye para vardır, köylüye de para vardır, emekliye de para vardır. Böbürleniyorsun “Efendim Türkiye yüzde 11.1 büyüdü…” Kim büyüdü? Çiftçiye soruyorum büyümemiş, işçiye soruyorum büyümemiş, emekliye soruyorum büyümemiş, esnafa soruyorum büyümemiş. Peki kimin cebi büyüdü? Yandaşların cebi büyüdü, onlar parayı aldılar. Ben o parayı onlardan alacağım millete vereceğim hiç kimse merak etmesin.

2018’de 2 bin lira net işçiye para vereceksin, vermek zorundasın

Şimdi ben bunları söyleyince yine kıyameti koparacak. İstediğin kadar kopar kardeşim bu işçiye vereceksin. Eğer Çat Belediyesi net bin 500 lira veriyorsa 2018’de 2 bin lira net işçiye para vereceksin, vermek zorundasın. Ha diyorsan ki bu para çok. O zaman sana bir teklifim daha var, çok basit bir teklif. Bir ay ayda 2 bin lirayla idare et ne olacak bak bakalım başına ne geliyor? Ayda 2 bin lira. Uçağa biniyorsun para vermiyorsun, arabaya biniyorsun para vermiyorsun, yemek yiyorsun para vermiyorsun, ne yapsan para vermiyorsun, ya bu 2 bin lira alacak olan işçi dolmuşa para verir, otobüse para verir, yiyeceğe para verir, içeceğe para verir, çocuğunu okula gönderir para verir, evin kirasını verir. Sen kira da vermiyorsun, ya sen kardeşim ayda alıyorsun dünyanın parasını geçinemiyorsun, 2 bin lirayı işçiye fazla görüyorsun. O 2 bin lirayı alacağız ve o işçiye vereceğiz. Nokta!

HÜKÜMETİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMESİNİ İSTİYORUM: DOĞU FİLİSTİN’E GİDECEKLER, “FİLİSTİN DEVLETİNİN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİLİĞİNİ BURADA KURDUK” DİYECEKLER

Biraz da size dış politikadan söz edeyim. Filistin bizim milli davamızdır. 1968’lerde Filistin’e gencecik fidan gibi çocuklarımız gitti, Filistin’in bağımsızlığı için mücadele ettiler ve çoğu hayatını orada kaybetti. O Filistin şehitlerinin mezarları şu anda Filistin’dedir. İslam İşbirliği Örgütü toplandı, “Doğu Kudüs Filistin’in başkenti olsun” diye karar aldılar. Bu karar çok önemli. Eskiden de buna benzer kararlar alınmıştı ama önemli değil. Bugünkü ortamda bu karar çok önemli. Şimdi ben bu kararın gereğini hükümetin yerine getirmesini istiyorum. Doğu Filistin’e gidecekler diyecekler ki, “Filistin devletinin Türkiye Büyükelçiliğini burada kurduk” diyecekler.Hepinizin önünde soruyorum, önümüzdeki 6 içinde de soracağım, önümüzdeki bir yıl içinde de soracağım. Sen mademki İslam İşbirliği Örgütünü Türkiye’de topladın çok güzel bir şeydir, toplaman lazımdı. Bu kararı aldın, alman da lazımdı. Karara destek, her türlü desteği veriyoruz, şimdi verdiğin sözü tutacaksın arkadaş. Marmara Gemisi gibi yapmayacaksın, yan çizmeyeceksin, kapı arkasında anlaşma imzalamayacaksın. Diyeceksin ki, “Ben Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak, devlet olarak Doğu Filistin’de Filistin devletinin büyükelçiliğini kuruyorum” diyeceksin. Anlaştık değil mi? Yaparlar mı? Yapmalarını istiyorum. Madem söz verdin yapmalarını istiyorum. Bir daha Muğla’ya geldiğimde Sayın Başkan bana hatırlatın değil mi yaptı mı, yapmadı mı takipçisi olacağım. Neden söyledim bunu biliyor musunuz? Nedeni şu, bütçe görüşmelerinde Sayın Binali Yıldırım çıktı dedi ki, “Efendim dedi bizim Doğu Filistin’de Filistin devletinin büyükelçiliği yani Türkiye’nin orada büyükelçiliği var” dedi. Açtık tabi Dışişleri Bakanlığının internet sitesini, çünkü büyükelçilik var mı diye baktık, yok! Peki sen Başbakan olarak eline verilen bu metni okurken hiç düşünmedin mi ya Kudüs’te bizim büyükelçiliğimiz yok. Büyükelçilik nerede? Tel Aviv’de. Orada mı? Evet orada. Orada mı olması lazım? Evet orada olması lazım. Doğu Kudüs’te ne var? Konsolosluğumuz var. Şimdi o konsolosluğu büyükelçiliğe çevirin kardeşim. Filistin devletinin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğini yapın. Mademki mecliste söyledin bunu o zaman söylediğin sözün arkasında durBen takipçisi olacağım, Filistin’in davasını savunan her vatandaşın da takipçisi olmasını istiyorum. Böylece iradelerimiz birleşmiş olur. Bu işin yine söylüyorum Filistin davasının sağı, solu yoktur. Filistin bizim milli davamızdır ve Filistin’de dökülen her kan bizim kanımız sayılır. Biz Filistin’e her koşulda sahip çıkacağız her koşulda.

MUSLUĞU AÇTIĞINDA 5 ÇEŞİT VERGİ ÖDERSİN, AMA MAN ADASINDA ŞİRKET KURARSAN ÖDEMEZSİN

Efendim şimdi geliyorum hanımlara. Biliyorum 2019’da seçimlere gideceğiz. Önümüzde iki tercih var. Bir; demokratik parlamenter sistem. İki; tek adam rejimi. Demokratik parlamenter sistem benim gibi düşünmeyen insanların da özgürce düşüncelerini dile getirdikleri bir sistemdir. Demokratik parlamenter sistemde vatandaştan toplanan her kuruş verginin hesabı vatandaşa verilir. Demokrasinin çıkış noktası da budur. Vatandaş sorar ‘benden vergi aldın hesabını ver’ der ve siyaset kurumu hesabını vermek zorundadır.

Hanımlar, musluğu açtığınızda 5 çeşit vergi ödersiniz 5 çeşit. Çocuğunuzun altını temizlediğinizde vergi ödersiniz, yakınınız vefat eder kefen bezi alırsınız vergi ödersiniz. Hepimiz vergi öderiz. Vergi dairesinde kaydımızın olup olmamasının hiçbir önemi yok. Dolmuşa bin vergi ödersin, sakız al vergi ödersin, gözlük al vergi ödersin, elbise al vergi ödersin. Ama Man adasında şirket kurarsan vergi ödemezsin. Man’dan buraya para gelirse gene ödemezsin. Şimdi buradaki ahlaki sorun şudurbu ülkede fakir fukara vergi verirken devleti yönetenler vergi vermemek için her türlü numarayı yapıyorlar yakınları aracılığıyla. O nedenle biz bunun üzerine gidiyoruz. Bu ülkede tüyü bitmemiş çocuk vergi ödeyecek, bu Ankara’daki beyler vergi ödememek için her türlü numarayı yapacaklar. 2019’da vergi ödeyen, musluğu açtığı zaman her sabah vergi ödeyen, elektrik düğmesini açtığı zaman çocuğunu sabahın köründe okula göndermek için 4 çeşit vergi ödeyen anne bunun hesabını sormak zorundadır. Diyecek ki, “Sandığa gideceğim demokrasiden yana oy kullanacağım. Siyaset kurumu bana hesap vermek zorundadır. Çünkü ben elektrik düğmesini bile açarken 4 çeşit vergi ödüyorum, su içerken 5 çeşit vergi ödüyorum. Bu Man adasında gidip şirket kuranlar vergi ödememek için her türlü numarayı yapıyorlar. Ben onları cezalandıracağım ve sandığa hapsedeceğim, sandığa gömeceğim” diyeceklerdir bütün anneler.

ÇOCUKLARIMIZA HESAP VERMEK ZORUNDAYIZ

Aksi ne olur? Tek adam rejimi. Tek adam rejimini savunanlar şunu yapacak. Diyecekler ki, “Başımızda bir adam olsun, elinde de bir sopa olsun birisi kafasını kaldırdığı zaman sopayla vursun ben öyle rahat ediyorum.” Onlar da gidip tek adam rejimine oy verecekler. Onların çocuklarına verecekleri bir hesap yoktur. Biz çocuklarımıza hesap vermek zorundayız, biz daha güzel bir Türkiye’de birlikte yaşamak zorundayız. Bizim elbette ki, insanların siyasi görüşleri farklı olabilir, kimlikleri farklı olabilir, inançları farklı olabilir, ama biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz, beraber yaşamak istiyoruz. Benim gibi düşünmeyen insanla ben kahvede oturup sohbet edebilmeliyim, o insanla oturup konuşabilmeliyim, dertleşebilmeliyim, düşüncelerimizi karşılıklı birbirimize aktarabilmeliyiz. Eğer siz tek adam rejimini getirirseniz yargı bağımsızlığı olmaz yani hiç kimsenin can ve mal güvenliği olmaz. Bir kişinin can ve mal güvenliği bir kişinin iki dudağı arasına hapsedilmiş olur. Bunu atın içeri, bunu tutuklayın, bu gazeteci fazla yazdı atın bakalım bunu içeri. Hakime telefon edip bunu biraz daha içeride tutun, ben ne zaman izin verirsem o zaman bunu serbest bırakın. Savcı kulağını dikecek saraya bakalım nasıl talimat gelecek o talimata göre iddianame düzenleyim. Ne diyor? Ey Kılıçdaroğlu, niye söyledin? Savcı daha lafı duyar duymaz fezlekeyi yazıp meclise gönderiyor. Senin savcılığın batsın sen savcı bile değilsin. Saraya kölelik yapanlar hakim de olamazlar, savcı da olamazlar. Bir daha söylüyorum, saraya kölelik yapanlar savcı da olamazlar, hakim de olamazlar.

ÇAĞDAŞ UYGARLIK BİR ADAMA BOYUN EĞEREK OLMAZ

Parlamentoda konuşacağız niye konuşuyorsun, caddede konuşacağız niye konuşuyorsun. Nerede konuşacağız? Bir de kalkıp diyorsun ki, benim ülkemde demokrasi var. Kardeşim senin ülkende demokrasi yok. Bu ülkede şu anda tek adam rejimi var. Bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir, insan hakları mücadelesidir, kadın – erkek mücadelesidir, yargının bağımsızlığı mücadelesidir, medya özgürlüğü mücadelesidir, hapishanelerinde milletvekili olan, hapishanelerinde gazeteci olan, üniversitelerinden akademisyenlerin atıldığı bir ülke demokratik bir ülke değildir. Demokrasi yoktur bu ülkede. O nedenle söylüyorum, neden diyorlar bunu Kılıçdaroğlu sen söylüyorsun. Demokrasi olmadığı için ve demokrasiyi bu ülkeye yeniden getirmek için yapıyoruz bu mücadeleyi. Bu mücadele hak mücadelesidir, bu mücadele çocuklarımız için bir mücadeledir. Mademki Gazi Mustafa Kemal Atatürk bize bir hedef gösterdi çağdaş uygarlığı, çağdaş uygarlık demokrasiyle elde edilir. Çağdaş uygarlık oturarak, çağdaş uygarlık bir adama boyun eğerek asla olmaz. Atatürk’e en çok itiraz edenleri yeri geldiğinde Gazi Mustafa Kemal bakan yapmıştır onları. Çünkü demiştir ki sonunda sen doğruyu düşünüyorsun demiştir. Bu kadar erdemli bir yoldan geliyoruz, yolumuz hak yoludur ve mücadele edeceğiz. Mücadelemiz kutlu olsun.

Tabi bu arada şunu da söyleyeyim, Başkanımız size hizmet ediyor, her türlü baskıya, her türlü zor koşullara rağmen size hizmet etmeye çalışıyor. Her kuruşun da hesabını vermek onun da namus borcudur, onun da görevidir. Zor koşullarda görev yaptığını da ifade ettim. Ama o bundan sonra da sizlere en güzel hizmeti yapmak için çaba harcayacaktır, emek harcayacaktır. Dolayısıyla biz bütün Belediye Başkanlarımıza güveniyoruz. O dedi ki o zat, sarayda oturan zat, ben dedi, Belediye Başkanlarımın işine son verdim, tehditle, şantajla onların görevlerine son verdim, onları attım sıra sende Kılıçdaroğlu. Ben de dedim ki, “Doğru sıra bizde, bizim Belediye Başkanlarımız çalışıyor gideceğim hepsini tek tek kutlayacağım. Yaşa, bravo çok iyi yapıyorsun, halka hesap veriyorsun, her kuruşun hesabını veriyorsun” dedim ve diyeceğim.

Hepinize şükran borçluyum, hepiniz sağ olun, var olun.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
GENÇ ADAY ADAYI EMİR CÖMERT'TEN VİZYON ÇIKIŞI21 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
EMİR CÖMERT ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI19 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018
Sengel'den Tepki 10 Haziran 2018
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk, Torbalı ve Gaziemir'i Ziyaret Etti.10 Haziran 2018
CHP Meclis Üyelerine Önemli Görev08 Haziran 2018
Kocaoğlu Selçuk'ta Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı.07 Haziran 2018
Kocaoğlu:"Siyaseti bunun için yapma kardeşim!"06 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Selçuk'u Ziyaret Etti.06 Haziran 2018
SELÇUK'TAN İNCE'YE BÜYÜK DESTEK05 Haziran 2018
CHP Adayları Av.Nilay Kökkılınç Ve Şener Akdemir Selçuk'ta Vatandaşlarla Buluştu.03 Haziran 2018
CHP’li Çam Selçuk'ta ‘Nasıl oy verileceğini’ anlattı01 Haziran 2018
CHP'li Kadınlardan Muharrem İnceye Destek29 Mayıs 2018
BERGAMA’DAN İNCE’YE DESTEK23 Mayıs 2018
Selçuklu Kurucu genç başkan adaylıktan istifa etti!22 Mayıs 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayları belli Oldu.21 Mayıs 2018
İYİ Parti İzmir adayları belli oldu!21 Mayıs 2018
CHP’de kritik gün: İşte İzmir’in kesin milletvekili aday listesi!21 Mayıs 2018
Desteğimiz Aydın Özcan’a18 Mayıs 2018
Aydın Özcan dur durak bilmiyor13 Mayıs 2018
Şener Akdemir ‘ben de varım’ dedi11 Mayıs 2018
Kani Beko: "Emekliye ikramiye, açlık sınırındaki maaşları iyileştirmiyor"10 Mayıs 2018
CHP İzmir'de rota 24 Haziran: Öncelik 8 ilçe!04 Mayıs 2018
Sema Yeşilçimen AK Parti İzmir İl Yönetimine Girdi.30 Nisan 2018
MYK ve PM toplandı... CHP'de Ön seçim Yok24 Nisan 2018
AK Parti İzmir’de Selçuk Teşkilatı İçin belirsizliğe nokta koyan açıklama!24 Nisan 2018
CHP Selçuk Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel “ÇOCUKLARIMIZA EN GÜZEL HEDİYE: LAFTA DEĞİL; ‘ÖZDE DEMOKRASİ”23 Nisan 2018
Erdoğan ilan etti: Seçimler 24 Haziran'da18 Nisan 2018
“KİŞİLERE DEĞİL PARTİMİZE KARŞI AİDİYET DUYGUSU TAŞIMALIYIZ”17 Nisan 2018
Başkanlara 'kavga' uyarısı... 16 Nisan 2018
Şengül’den Selçuk İçin kritik açıklama10 Nisan 2018
CHP yerel seçimler için harekete geçti29 Mart 2018
CHP'de aday belirleme işlemi başlıyor! İşte izlenecek yol25 Mart 2018
Genel Merkezin talimatına rağmen aday olmuştu! O başkan istifa etti24 Mart 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi Kongresini Osman Başterzi Kazandı.23 Mart 2018

                    
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH