YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

Kılıçdaroğlu'ndan Ege'de zirve... Belediyelere 'kırsal kalkınma' için talimat!
14 Aralık 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU (14 ARALIK 2017) Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesinin toplu açılış töreninde yaptığı konuşma şöyle:
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

BENİM DAVAM VATANDAŞIN DAVASIDIR, YANDAŞIN DEĞİL

Hiç endişe etmeyiniz bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Bunun mücadelesini yapacağım. Bir zat var diyor ki, “Ne yapıyor bu Kılıçdaroğlu?” Bu Kılıçdaroğlu cebini değil, bu Kılıçdaroğlu milletini düşünüyor, milletinin halini düşünüyor, işsizliği düşünüyor, yoksulluğu düşünüyor, çiftçinin halini düşünüyor, emeklinin halini düşünüyor. Sen cebini düşünüyorsun, ben memleketimi düşünüyorum. Aramızda siyahla beyaz kadar fark var. O zat bunları iyi bilsin. Ben bunları söylediğim zaman rahatsız oluyor. İstediğin kadar rahatsız ol ben bunları söylemeye devam edeceğim. Benim davam vatandaşın davasıdır, yandaşın değil.

Efendim çok güzel bir ilde yaşıyorsunuz çok güzel. Bir dünya markası aslında Muğla, tarihiyle öyle, coğrafyasıyla öyle, kentin güzelliğiyle öyle ve en önemlisi insanlarıyla öyle. Son derece sağduyulu, sakin ve güzel bir beldede yaşıyorsunuz. Muğla’da yaşamak aslında bir ayrıcalık, keşke hepimizin imkanı olsa da gelip Muğla’da yaşamımızı burada tamamlayabilsek. Denizi, ovaları, yaylaları her şeyiyle olağanüstü bir kentte yaşıyorsunuz.

DÜRÜST, NAMUSLU İNSANLAR HESAP VERMEKTEN KORKMAZLAR

Elbette Belediye Başkanını siz seçtiniz, ona görev verdiniz o da geldi görevinin başında. Az önce size yaptığı hizmetleri anlatmaya çalıştı. Elbette ki, yüzde 100 her türlü hizmeti yerine getirdim diyemeyecektir. Sonuçta yeni büyük kent oldu ve mücadele ediyor. Kırsalıyla, kentin merkeziyle, ilçeleriyle hep birlikte ve sınırlı bütçesiyle hizmet sunmaya çalışıyor. Biz Belediye Başkanlarımızdan iki şey istiyoruz. Bir; diyoruz ki harcadığın her kuruşun hesabını millete vereceksin. Bütçesi var evet, vergisi var evet, aldı parayı evet, nereye ne kadar harcadığının hesabını millete verecek. Bu bizim namus borcumuzdur, bu bizim millete borcumuzdur. Biz onlar gibi değiliz. Bizi onlardan ayıran temel nokta biz hesap vermeyi namuslu bir görev kabul ederiz. Dürüst insanlar, namuslu insanlar hesap vermekten korkmazlar. Ama onlar hesap vermezler, bir de üstüne üstlük vatandaşa hesap sorarlar. Sen vatandaşa hesap soramazsın kardeşim. Vatandaşa siyasetçi hesap soramaz hesap verir. Biz o nedenle size hesap vermeyi namuslu görev kabul ediyoruz.

KENDİ ÇİFTÇİSİYLE REKABET EDEN BİR SİYASİ ANLAYIŞ İKTİDARDA

İki; biz ayrıca şunu söylüyoruz bütün Belediye Başkanlarımıza. Görüşü ne olursa olsun, nerede yaşarsa yaşasın hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlara eşit hizmet götüreceksin. Efendim bu bizim partili değil buna hizmet götürmeyelim. Efendim bu köyden bize oy çıkmadı bunun suyunu yapmayalım. Hayır, tam tersine herkese eşit hizmet götüreceğiz. Çünkü bizim için yandaş değil, bizim için vatandaş esastır, vatandaşa hizmet edeceğiz, vatandaşı kucaklayacağız. Bunu yapacağız.

Yine bir temel konu, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın durumu hiç iç açıcı değil, özellikle çiftçilerimizin durumu. Mazot almış başını gidiyor, enflasyon almış başını gidiyor, dışarıdan nohut, mercimek getiriyorlar sıfır gümrükle. Kendi vatandaşıyla, kendi çiftçisiyle rekabet eden bir siyasi anlayış şu anda iktidarda. Bizim vatandaş kazanmasın, efendim başka ülkelerin vatandaşı kazansın diye mücadele ediyorlar. Gittiler ta Sudan’da binlerce dönüm arazi kiraladılar, orada kanola ekiyorlar sanki Türkiye’de arazi yok, bütün araziler dolu, her yer ekiliyor yer bulamadılar Sudan’a gittiler. Şimdi ben o AK Parti’nin başında oturan zata sormak istiyorum, sen Sudan’da araziyi niye kiraladın arkadaş, niye kiraladın? Bu ülkede çiftçi mi yoktu, bu ülkede traktör mü yoktu, bu ülkede toprak mı yoktu, bu ülkede tohum mu yoktu? Her şey vardı niye gittin orada sen arazi kiraladın, o ürünlerine yapacaksın? Türkiye’ye getireceksin. Kiminle rekabet edeceksin? Kendi çiftçinle rekabet edeceksin. Bir devlet düşünün, bir hükümet düşünün dışarıda üretecek getirecek kendi ülkesinde vatandaşıyla rekabet edecek. Buna karşı kim çıkıyor? Biz çıkıyoruz. Buna karşı kim mücadele ediyor? Biz mücadele ediyoruz. Kim çiftçinin hakkını savunuyor? Biz savunuyoruz. Kim emeklinin hakkını savunuyor? Biz savunuyoruz. Düne kadar ağızlarına taşeron işçisi lafını bile almazlardı. Taşeron işçisinin derdini bile bilmezlerdi. Dedik, dedik, dedik o Mısır’daki sağır sultan duydu nihayet bunlar da duydular. Efendim taşeron işçisinin derdini çözeceğiz. Çözeceksin kardeşim çözeceksin, sonuna kadar takip edeceğim sonuna kadar!

Ve şunu yapacağız. Şimdi bizim bütün Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza söyledik, kırsalda çiftçinin durumu iyi değil, ürününü sen satın alacaksın kardeşim. Ürününü alacaksın çiftçiye destek olacaksın. Çiçek mi ekiyor sen alacaksın, yağ mı sen alacaksın, fidan mı sen alacaksın. Çiftçi rahat edecek. Böylece kentliyle çiftçi arasında, kentliyle yani kırsalda yaşayan vatandaş arasında sağlıklı bir gelir paylaşımı olmuş olacak. Köylü de rahat edecek, şehirli de rahat edecek. Kim kazanacak? Belediye kazanacak, çiftçi kazanacak, kentte oturan vatandaş kazanacak. Bu işin kaybedeni yok. Peki böyle yapmasa kim kazanır? Yandaş kazanır herkes kaybeder. Biz ne dedik? Bizim için aslolan vatandaştır yandaş değildir dedik.

O nedenle bütün Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza söyledik, dedik ki kırsalla ilişki kuracaksınız, kooperatiflerle işbirliği yapacaksınız, ürününü alacaksınız hem köylü rahat edecek, hem şehirli rahat edecek. Dolayısıyla biz gelir dağılımını da olabildiğince güzel bir şekilde hayata geçirmeye çalışacağız.

GELDİĞİMİZ NOKTA TÜRKİYE’NİN BEKASI SORUNUDUR

Tabi sizin bir avantajınız daha var. Muğla bir dünya markası dedim, olağanüstü güzel bir bölge. İlçeleriyle, köyleriyle, kırsalıyla, dağlarıyla, ovalarıyla, yaylalarıyla, ormanlarıyla ve güzel insanlarıyla olağanüstü güzel bir bölge. Ve bu bölge sadece ve sadece Türkiye’ye değil, dünyaya hizmet eden bir bölge. Dünyanın her tarafından turistler bu bölgeye gelir. Dünyanın her tarafından insanlar bu bölgenin güzel insanlarıyla birlikte olmak isterler ve biz turizmimizi geliştirmek zorundayız. Onlar turizm için her türlü kötülüğü yaptılar, bütün komşularımızla kavga ettiler. Biz ne diyoruz? Gazi Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği sözü “Yurtta barış, dünyada barış” diyoruz. Onlarla aramızda dünya kadar fark var. Onlar herkesle kavga edecekler, biz herkesle dostluk ve barış içinde olacağız. Suriye’de bakın akan kana, sorumlusu kim? Bu adamlar, bu Ankara’daki beyler. Kendi çocuğunu niye göndermiyorsun Suriye’ye? Garibanın çocuğunu gönderiyorsun Suriye’ye. Suriyeli genç Türkiye’ye geliyor orada askere gitmiyor, benim askerim Suriye’ye gidecek Suriye’de şehit olacak. Niçin? Ankara’daki beyler rahat etsinler diye. Size dünyayı dar edeceğim, bu benim sözümdür dünyayı dar edeceğim size.

Biz ayrıca kentin rantını kentliye veririz…

Teşekkür ederim, benim umudum da sizlersiniz. Birlikte mücadele edeceğiz. Bu vatan benim de vatanım, sizin de vatanınız. Geldiğimiz nokta bir parti propagandası olma noktasını aşmıştır artık. Geldiğimiz nokta Türkiye’nin bekası sorunudur. Bu sorunla karşı karşıyayız. Geldiğimiz nokta budur.

O nedenle ben bütün konuşmalarımda bu ülkenin bütün milliyetçilerine, bütün muhafazakarlarına, bütün ülkücülerine, bütün demokratlarına, bütün sosyal demokratlarına herkese seslenirim, bütün liberallerine. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Bu ülke freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Yarın ne olacağını kimse bilmiyor. O nedenle ben 80 milyon vatandaşıma sesleniyorum. Hep birlikte ülkeyi aydınlığa çıkarmak zorundayızhep birlikte, hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Olay bir sağ, sol mücadelesi olmaktan çıkmıştır artık. Olay Türkiye’nin bekası olayıdır, Türkiye’nin geleceği olayıdır.

ASLA BİLDİĞİMİZ YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ

Üzerimize bütün baskılarıyla geliyorlar. Belediye Başkanlarımıza her türlü baskıyı yapıyorlar. İstedikleri kadar baskı yapsınlar, istedikleri kadar zulüm yapsınlar biz asla bildiğimiz doğru ve namuslu yoldan dönmeyeceğiz, döndüremezler bizi.

Bizim belediyelerimiz sadece bulundukları beldelerdeki yurttaşlara yardım etmiyorlar. Türkmenler var, Türkmenlere de yardım götürüyoruz, defalarca götürdük, belediyelerimiz götürdü. Onlar bizim soydaşlarımız onlara yardım ettik. Ezidiler geldi bizim ülkemize, onlara da yardım götürdük. Toplumun her kesimine, her mağdura yardım götürüyoruz. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, çünkü bizim yüreğimizde insan sevgisi var. İnsan değerlidir ve insan bir sorunla karşılaşıyorsa o sorunu çözmekte her şeyden önce bize yakışır ve biz gereğini yaparız. O açıdan belediyelerimiz ellerinden gelen her türlü çabayı gösteriyorlar.

Bugün AK Partinin başında olan zat demiş ki, “Bu Kılıçdaroğlu asgari ücret 2 bin lira olacak demiş, nereden çıkardı bu rakamı?” Ben düşünerek çıkardım. Bir daha söylüyorum düşünerek çıkardım. Niye 5 bin lira demedim, niye 2 bin 500 lira demedim? 2 bin lira dedim niçin? 2 bin lirayla ancak insan geçinebilir, ancak zar, zor 2 bin lirayla geçinebilir. Seçimlerde dedim ki, asgari ücret net bin 500 lira olmalı. Kıyameti kopardılar, “Nereden buldun bu parayı, bu para yoktur, bütçe de yoktur…” diye kıyamet kopardılar. Sonra dediler ki, “Ya evet verilebilir galiba...” Bin 404 liraya çıkardılar. Ama biz şunu yaptık, o zat çok iyi duysun biz şunu yaptık, bizim bütün belediyelerde asgari ücreti net bin 500 lira yaptık.

SENİN GİBİ MAN ADALARINDA ŞİRKETLER KURDURTMUYORUZ

Sevgili Erdoğan beni duyuyor musun, bizim belediyelerde asgari ücreti net bin 500 lira yaptık. Bizim belediyeler, Erzurum’un en küçük Çat Belediyesi bile net bin 500 lira işçisine para verirken, sen devasa Türkiye Cumhuriyetinin başında oturmuşsun hükümet olarak sen neden bin 500 lira veremiyorsun? Çünkü biz vatandaşı düşünüyoruz, senin gibi Man adalarında gidip de şirketler kurdurtmuyoruz.

Biliyorum şimdi gene mahkemeye verecek. Mahkemeye verince benim korktuğumu sanıyor. Ya ben senden korkmam arkadaş kimsin sen senden korkacağım. Ben hayatını bu ülke için ve bu millet için feda etmeye hazır bir kişiyim. Benim bütün derdim bu ülkede herkes huzur içinde yaşasın herkes.

YANDAŞLARIN CEBİ BÜYÜDÜ

Şimdi 2 bin lira dedim, “Efendim bu parayı nereden bulacağız” diyorlar. Para var kardeşim,  Türkiye zengin ülkedir. Para var da sen cebine ayırdığın paradan vazgeçersen işçiye para vardır, köylüye de para vardır, emekliye de para vardır. Böbürleniyorsun “Efendim Türkiye yüzde 11.1 büyüdü…” Kim büyüdü? Çiftçiye soruyorum büyümemiş, işçiye soruyorum büyümemiş, emekliye soruyorum büyümemiş, esnafa soruyorum büyümemiş. Peki kimin cebi büyüdü? Yandaşların cebi büyüdü, onlar parayı aldılar. Ben o parayı onlardan alacağım millete vereceğim hiç kimse merak etmesin.

2018’de 2 bin lira net işçiye para vereceksin, vermek zorundasın

Şimdi ben bunları söyleyince yine kıyameti koparacak. İstediğin kadar kopar kardeşim bu işçiye vereceksin. Eğer Çat Belediyesi net bin 500 lira veriyorsa 2018’de 2 bin lira net işçiye para vereceksin, vermek zorundasın. Ha diyorsan ki bu para çok. O zaman sana bir teklifim daha var, çok basit bir teklif. Bir ay ayda 2 bin lirayla idare et ne olacak bak bakalım başına ne geliyor? Ayda 2 bin lira. Uçağa biniyorsun para vermiyorsun, arabaya biniyorsun para vermiyorsun, yemek yiyorsun para vermiyorsun, ne yapsan para vermiyorsun, ya bu 2 bin lira alacak olan işçi dolmuşa para verir, otobüse para verir, yiyeceğe para verir, içeceğe para verir, çocuğunu okula gönderir para verir, evin kirasını verir. Sen kira da vermiyorsun, ya sen kardeşim ayda alıyorsun dünyanın parasını geçinemiyorsun, 2 bin lirayı işçiye fazla görüyorsun. O 2 bin lirayı alacağız ve o işçiye vereceğiz. Nokta!

HÜKÜMETİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMESİNİ İSTİYORUM: DOĞU FİLİSTİN’E GİDECEKLER, “FİLİSTİN DEVLETİNİN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİLİĞİNİ BURADA KURDUK” DİYECEKLER

Biraz da size dış politikadan söz edeyim. Filistin bizim milli davamızdır. 1968’lerde Filistin’e gencecik fidan gibi çocuklarımız gitti, Filistin’in bağımsızlığı için mücadele ettiler ve çoğu hayatını orada kaybetti. O Filistin şehitlerinin mezarları şu anda Filistin’dedir. İslam İşbirliği Örgütü toplandı, “Doğu Kudüs Filistin’in başkenti olsun” diye karar aldılar. Bu karar çok önemli. Eskiden de buna benzer kararlar alınmıştı ama önemli değil. Bugünkü ortamda bu karar çok önemli. Şimdi ben bu kararın gereğini hükümetin yerine getirmesini istiyorum. Doğu Filistin’e gidecekler diyecekler ki, “Filistin devletinin Türkiye Büyükelçiliğini burada kurduk” diyecekler.Hepinizin önünde soruyorum, önümüzdeki 6 içinde de soracağım, önümüzdeki bir yıl içinde de soracağım. Sen mademki İslam İşbirliği Örgütünü Türkiye’de topladın çok güzel bir şeydir, toplaman lazımdı. Bu kararı aldın, alman da lazımdı. Karara destek, her türlü desteği veriyoruz, şimdi verdiğin sözü tutacaksın arkadaş. Marmara Gemisi gibi yapmayacaksın, yan çizmeyeceksin, kapı arkasında anlaşma imzalamayacaksın. Diyeceksin ki, “Ben Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak, devlet olarak Doğu Filistin’de Filistin devletinin büyükelçiliğini kuruyorum” diyeceksin. Anlaştık değil mi? Yaparlar mı? Yapmalarını istiyorum. Madem söz verdin yapmalarını istiyorum. Bir daha Muğla’ya geldiğimde Sayın Başkan bana hatırlatın değil mi yaptı mı, yapmadı mı takipçisi olacağım. Neden söyledim bunu biliyor musunuz? Nedeni şu, bütçe görüşmelerinde Sayın Binali Yıldırım çıktı dedi ki, “Efendim dedi bizim Doğu Filistin’de Filistin devletinin büyükelçiliği yani Türkiye’nin orada büyükelçiliği var” dedi. Açtık tabi Dışişleri Bakanlığının internet sitesini, çünkü büyükelçilik var mı diye baktık, yok! Peki sen Başbakan olarak eline verilen bu metni okurken hiç düşünmedin mi ya Kudüs’te bizim büyükelçiliğimiz yok. Büyükelçilik nerede? Tel Aviv’de. Orada mı? Evet orada. Orada mı olması lazım? Evet orada olması lazım. Doğu Kudüs’te ne var? Konsolosluğumuz var. Şimdi o konsolosluğu büyükelçiliğe çevirin kardeşim. Filistin devletinin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğini yapın. Mademki mecliste söyledin bunu o zaman söylediğin sözün arkasında durBen takipçisi olacağım, Filistin’in davasını savunan her vatandaşın da takipçisi olmasını istiyorum. Böylece iradelerimiz birleşmiş olur. Bu işin yine söylüyorum Filistin davasının sağı, solu yoktur. Filistin bizim milli davamızdır ve Filistin’de dökülen her kan bizim kanımız sayılır. Biz Filistin’e her koşulda sahip çıkacağız her koşulda.

MUSLUĞU AÇTIĞINDA 5 ÇEŞİT VERGİ ÖDERSİN, AMA MAN ADASINDA ŞİRKET KURARSAN ÖDEMEZSİN

Efendim şimdi geliyorum hanımlara. Biliyorum 2019’da seçimlere gideceğiz. Önümüzde iki tercih var. Bir; demokratik parlamenter sistem. İki; tek adam rejimi. Demokratik parlamenter sistem benim gibi düşünmeyen insanların da özgürce düşüncelerini dile getirdikleri bir sistemdir. Demokratik parlamenter sistemde vatandaştan toplanan her kuruş verginin hesabı vatandaşa verilir. Demokrasinin çıkış noktası da budur. Vatandaş sorar ‘benden vergi aldın hesabını ver’ der ve siyaset kurumu hesabını vermek zorundadır.

Hanımlar, musluğu açtığınızda 5 çeşit vergi ödersiniz 5 çeşit. Çocuğunuzun altını temizlediğinizde vergi ödersiniz, yakınınız vefat eder kefen bezi alırsınız vergi ödersiniz. Hepimiz vergi öderiz. Vergi dairesinde kaydımızın olup olmamasının hiçbir önemi yok. Dolmuşa bin vergi ödersin, sakız al vergi ödersin, gözlük al vergi ödersin, elbise al vergi ödersin. Ama Man adasında şirket kurarsan vergi ödemezsin. Man’dan buraya para gelirse gene ödemezsin. Şimdi buradaki ahlaki sorun şudurbu ülkede fakir fukara vergi verirken devleti yönetenler vergi vermemek için her türlü numarayı yapıyorlar yakınları aracılığıyla. O nedenle biz bunun üzerine gidiyoruz. Bu ülkede tüyü bitmemiş çocuk vergi ödeyecek, bu Ankara’daki beyler vergi ödememek için her türlü numarayı yapacaklar. 2019’da vergi ödeyen, musluğu açtığı zaman her sabah vergi ödeyen, elektrik düğmesini açtığı zaman çocuğunu sabahın köründe okula göndermek için 4 çeşit vergi ödeyen anne bunun hesabını sormak zorundadır. Diyecek ki, “Sandığa gideceğim demokrasiden yana oy kullanacağım. Siyaset kurumu bana hesap vermek zorundadır. Çünkü ben elektrik düğmesini bile açarken 4 çeşit vergi ödüyorum, su içerken 5 çeşit vergi ödüyorum. Bu Man adasında gidip şirket kuranlar vergi ödememek için her türlü numarayı yapıyorlar. Ben onları cezalandıracağım ve sandığa hapsedeceğim, sandığa gömeceğim” diyeceklerdir bütün anneler.

ÇOCUKLARIMIZA HESAP VERMEK ZORUNDAYIZ

Aksi ne olur? Tek adam rejimi. Tek adam rejimini savunanlar şunu yapacak. Diyecekler ki, “Başımızda bir adam olsun, elinde de bir sopa olsun birisi kafasını kaldırdığı zaman sopayla vursun ben öyle rahat ediyorum.” Onlar da gidip tek adam rejimine oy verecekler. Onların çocuklarına verecekleri bir hesap yoktur. Biz çocuklarımıza hesap vermek zorundayız, biz daha güzel bir Türkiye’de birlikte yaşamak zorundayız. Bizim elbette ki, insanların siyasi görüşleri farklı olabilir, kimlikleri farklı olabilir, inançları farklı olabilir, ama biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz, beraber yaşamak istiyoruz. Benim gibi düşünmeyen insanla ben kahvede oturup sohbet edebilmeliyim, o insanla oturup konuşabilmeliyim, dertleşebilmeliyim, düşüncelerimizi karşılıklı birbirimize aktarabilmeliyiz. Eğer siz tek adam rejimini getirirseniz yargı bağımsızlığı olmaz yani hiç kimsenin can ve mal güvenliği olmaz. Bir kişinin can ve mal güvenliği bir kişinin iki dudağı arasına hapsedilmiş olur. Bunu atın içeri, bunu tutuklayın, bu gazeteci fazla yazdı atın bakalım bunu içeri. Hakime telefon edip bunu biraz daha içeride tutun, ben ne zaman izin verirsem o zaman bunu serbest bırakın. Savcı kulağını dikecek saraya bakalım nasıl talimat gelecek o talimata göre iddianame düzenleyim. Ne diyor? Ey Kılıçdaroğlu, niye söyledin? Savcı daha lafı duyar duymaz fezlekeyi yazıp meclise gönderiyor. Senin savcılığın batsın sen savcı bile değilsin. Saraya kölelik yapanlar hakim de olamazlar, savcı da olamazlar. Bir daha söylüyorum, saraya kölelik yapanlar savcı da olamazlar, hakim de olamazlar.

ÇAĞDAŞ UYGARLIK BİR ADAMA BOYUN EĞEREK OLMAZ

Parlamentoda konuşacağız niye konuşuyorsun, caddede konuşacağız niye konuşuyorsun. Nerede konuşacağız? Bir de kalkıp diyorsun ki, benim ülkemde demokrasi var. Kardeşim senin ülkende demokrasi yok. Bu ülkede şu anda tek adam rejimi var. Bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir, insan hakları mücadelesidir, kadın – erkek mücadelesidir, yargının bağımsızlığı mücadelesidir, medya özgürlüğü mücadelesidir, hapishanelerinde milletvekili olan, hapishanelerinde gazeteci olan, üniversitelerinden akademisyenlerin atıldığı bir ülke demokratik bir ülke değildir. Demokrasi yoktur bu ülkede. O nedenle söylüyorum, neden diyorlar bunu Kılıçdaroğlu sen söylüyorsun. Demokrasi olmadığı için ve demokrasiyi bu ülkeye yeniden getirmek için yapıyoruz bu mücadeleyi. Bu mücadele hak mücadelesidir, bu mücadele çocuklarımız için bir mücadeledir. Mademki Gazi Mustafa Kemal Atatürk bize bir hedef gösterdi çağdaş uygarlığı, çağdaş uygarlık demokrasiyle elde edilir. Çağdaş uygarlık oturarak, çağdaş uygarlık bir adama boyun eğerek asla olmaz. Atatürk’e en çok itiraz edenleri yeri geldiğinde Gazi Mustafa Kemal bakan yapmıştır onları. Çünkü demiştir ki sonunda sen doğruyu düşünüyorsun demiştir. Bu kadar erdemli bir yoldan geliyoruz, yolumuz hak yoludur ve mücadele edeceğiz. Mücadelemiz kutlu olsun.

Tabi bu arada şunu da söyleyeyim, Başkanımız size hizmet ediyor, her türlü baskıya, her türlü zor koşullara rağmen size hizmet etmeye çalışıyor. Her kuruşun da hesabını vermek onun da namus borcudur, onun da görevidir. Zor koşullarda görev yaptığını da ifade ettim. Ama o bundan sonra da sizlere en güzel hizmeti yapmak için çaba harcayacaktır, emek harcayacaktır. Dolayısıyla biz bütün Belediye Başkanlarımıza güveniyoruz. O dedi ki o zat, sarayda oturan zat, ben dedi, Belediye Başkanlarımın işine son verdim, tehditle, şantajla onların görevlerine son verdim, onları attım sıra sende Kılıçdaroğlu. Ben de dedim ki, “Doğru sıra bizde, bizim Belediye Başkanlarımız çalışıyor gideceğim hepsini tek tek kutlayacağım. Yaşa, bravo çok iyi yapıyorsun, halka hesap veriyorsun, her kuruşun hesabını veriyorsun” dedim ve diyeceğim.

Hepinize şükran borçluyum, hepiniz sağ olun, var olun.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
GENÇ ADAY ADAYI EMİR CÖMERT'TEN VİZYON ÇIKIŞI21 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
EMİR CÖMERT ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI19 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018
Sengel'den Tepki 10 Haziran 2018
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk, Torbalı ve Gaziemir'i Ziyaret Etti.10 Haziran 2018
CHP Meclis Üyelerine Önemli Görev08 Haziran 2018
Kocaoğlu Selçuk'ta Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı.07 Haziran 2018
Kocaoğlu:"Siyaseti bunun için yapma kardeşim!"06 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Selçuk'u Ziyaret Etti.06 Haziran 2018
SELÇUK'TAN İNCE'YE BÜYÜK DESTEK05 Haziran 2018
CHP Adayları Av.Nilay Kökkılınç Ve Şener Akdemir Selçuk'ta Vatandaşlarla Buluştu.03 Haziran 2018
CHP’li Çam Selçuk'ta ‘Nasıl oy verileceğini’ anlattı01 Haziran 2018
CHP'li Kadınlardan Muharrem İnceye Destek29 Mayıs 2018
BERGAMA’DAN İNCE’YE DESTEK23 Mayıs 2018
Selçuklu Kurucu genç başkan adaylıktan istifa etti!22 Mayıs 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayları belli Oldu.21 Mayıs 2018
İYİ Parti İzmir adayları belli oldu!21 Mayıs 2018
CHP’de kritik gün: İşte İzmir’in kesin milletvekili aday listesi!21 Mayıs 2018
Desteğimiz Aydın Özcan’a18 Mayıs 2018
Aydın Özcan dur durak bilmiyor13 Mayıs 2018
Şener Akdemir ‘ben de varım’ dedi11 Mayıs 2018
Kani Beko: "Emekliye ikramiye, açlık sınırındaki maaşları iyileştirmiyor"10 Mayıs 2018
CHP İzmir'de rota 24 Haziran: Öncelik 8 ilçe!04 Mayıs 2018
Sema Yeşilçimen AK Parti İzmir İl Yönetimine Girdi.30 Nisan 2018
MYK ve PM toplandı... CHP'de Ön seçim Yok24 Nisan 2018
AK Parti İzmir’de Selçuk Teşkilatı İçin belirsizliğe nokta koyan açıklama!24 Nisan 2018
CHP Selçuk Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel “ÇOCUKLARIMIZA EN GÜZEL HEDİYE: LAFTA DEĞİL; ‘ÖZDE DEMOKRASİ”23 Nisan 2018
Erdoğan ilan etti: Seçimler 24 Haziran'da18 Nisan 2018
“KİŞİLERE DEĞİL PARTİMİZE KARŞI AİDİYET DUYGUSU TAŞIMALIYIZ”17 Nisan 2018
Başkanlara 'kavga' uyarısı... 16 Nisan 2018
Şengül’den Selçuk İçin kritik açıklama10 Nisan 2018
CHP yerel seçimler için harekete geçti29 Mart 2018
CHP'de aday belirleme işlemi başlıyor! İşte izlenecek yol25 Mart 2018
Genel Merkezin talimatına rağmen aday olmuştu! O başkan istifa etti24 Mart 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi Kongresini Osman Başterzi Kazandı.23 Mart 2018
AK Parti Selçuk’ta sürpriz listeye divandan onay: Başterzi resmen aday!23 Mart 2018
AK Parti İL Başkanlığından Yapılan Açıklamada:" Selçuk'ta adayımız Sema Yeşilçimen "21 Mart 2018
CHP'nin Kaybettiği 8 İlçede Kimler Aday Gösterilecek?19 Mart 2018
Yücel 'şahsi ikbalini düşünenlerle yol alamayız'19 Mart 2018
Sema Yeşilçimenle Devam Kararı Alındı08 Mart 2018
Selçuk CHP Bıraktığı Emaneti Geri Almaya Kararlı05 Mart 2018
AK Parti İzmir'de Teşkilatta Değişim25 Şubat 2018
CHP’DE FLAŞ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ20 Şubat 2018
AK Parti'de kongre takvimi başlıyor19 Şubat 2018
AK Parti İzmir'in yeni İl Başkanı belli oldu!15 Şubat 2018
İzmir’in o iki ilçesinde kadın adaylar mı gösterilecek?14 Şubat 2018
CHP’nin yeni MYK’sı belli oldu12 Şubat 2018
İYİ Parti Selçuk'ta İlçe Kongresini Yaptı11 Şubat 2018
İYİ Parti İzmir'de son başkan da belli oldu... Tam liste: Hangi ilçe/kime emanet?02 Şubat 2018
Sertel PM üyeliğine adaylığını açıkladı31 Ocak 2018
Nilay KÖKKILINÇ PM'ye Aday30 Ocak 2018
BAYIR, PARTİ MECLİSİ’NE ADAYLIĞINI AÇIKLADI30 Ocak 2018
MHP İzmir Selçuk’ta buluştu: Tanrıkulu ve Karataş’tan önemli mesajlar15 Ocak 2018
CHP İlçe Örgütü Ataya Çelenk Sundu11 Ocak 2018
CHP İzmir İl Başkanı Delli Oldu İlçeler Kime Oy Verdi08 Ocak 2018
CHP İzmir’de ilçe başkanları kararını verdi... O ismi destekleyecekler!06 Ocak 2018
CHP İzmir'de ilk resmi adaylık ilanı... Yücel: Uzlaşı adayıyım!29 Aralık 2017
CHP İlçe Başkanından Belediye Başkanına Sorular var.29 Aralık 2017
Aksünger açık konuştu: Örgüt kimi işaret ediyorsa arkasında dururum'29 Aralık 2017
Selçuklu Genç İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Oldu.29 Aralık 2017
Asansör Zirvesi’ne katılmayan Bayır ve Çam’dan sert çıkış25 Aralık 2017
CHP Selçuk Gençlik Kolarından ihtiyacı olan çocuklara ayakkabı Yardımı.25 Aralık 2017
CHP Selçuk, Kadın Kolları Başkanını Seçti.22 Aralık 2017
BÜTÇEDE TOPLUMUN EMEKÇİ KESİMİ YOK 21 Aralık 2017
ADAY OLMAYACAĞIM.19 Aralık 2017
CHP'li Aksünger: "Artık Trump sonrasını düşünmemiz lazım" 18 Aralık 2017
SENGEL:" CHP DİRENİYOR HER ÜYESİYLE VE DİRENMEYE DEVAM EDECEK."16 Aralık 2017
CHP GENÇLİK KOLLARI YENİ BAŞKANI YAKUP ÇANBAZ OLDU15 Aralık 2017
Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı13 Aralık 2017
" BU PARTİNİN KAYBEDENİ YOK"13 Aralık 2017
CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanlığına Yakup ÇANBAZ Aday Oldu13 Aralık 2017
Efe ADIGÜZEL CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanlığına Aday.13 Aralık 2017
Selçuk Belediyesi eski Başkanı Ülgür: New York valisi gibi…12 Aralık 2017
Engin GÜLMÜŞ Yazdı: "KONGRENİN ARDINDAN"11 Aralık 2017
CHP Selçuk İlçe Kongresini Sarı Liste Kazandı11 Aralık 2017
Merve ÇALIŞKAN Adaylığını Açıkladı08 Aralık 2017
Hasan UYSAL:" Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi"06 Aralık 2017
CHP Selçuk'ta Adaylar Belli Olmaya Başladı.05 Aralık 2017
Zuhal GÜLÜMSER UYGUR Adaylığını Açıkladı.26 Kasım 2017
ATATÜRKSÜZ MÜFREDATA HAYIR!25 Kasım 2017
İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanlığına Levent Görür Atandı24 Kasım 2017
30 ilçenin kongre tarihi ve yeri kesinleşti14 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Açıklama Yaptı10 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe Sekreteri Osman Yelken Kamu oyuna bir açıklama yaptı.02 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.01 Kasım 2017
Genel Sekreterden Bayındır ve Yücel Özen Olayına Açıklama 30 Ekim 2017
“İl Başkanlığına adaylığım söz konusu değil…”26 Ekim 2017
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ'nin Öngörüleri Doğrumu Çıkıyor?26 Ekim 2017
CHP İzmir’de kongre mesaisi: İlçelerin takvimi belli oldu!25 Ekim 2017
CHP izmirde yeni dizayn girişimlerine Gazeteci Ahmet Çipli'den tepki25 Ekim 2017
Güven, "Bu tür olayların basın üzerinden tartışılması partiye hiçbir yarar sağlamamaktadır"23 Ekim 2017
AHMET ÇİPLİ CHP CAMİASI VE ADAY ADAYLARINI UYARDI.21 Ekim 2017
Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'ta çay molası20 Ekim 2017
İşte CHP İzmir’in kongre takvimi!20 Ekim 2017
CHP Selçuk ilçe Örgütü Müftüler resmi nikah kıymasın imza kampanyası düzenledi...18 Ekim 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL'dan Kamu Oyuna Duyurulur.16 Ekim 2017
Başkan BAKICI'dan Gündem Yaratacak Sözler.16 Ekim 2017
CHP Selçuk Atatürk Mahallesi Delege Seçimleri İptal mi Oldu.10 Ekim 2017
SENGEL:"Cumhuriyet Halk Partisinin yegane amacı başta yerelde olmak üzere tüm Türkiye'de iktidar olmaktır. "10 Ekim 2017
SARI LİSTE KAZANDI09 Ekim 2017
CHP İlçe Örgütünden Kamu Oyuna Duyurulur.07 Ekim 2017
Selçuk MHP İlçe Başkanlığına İbrahim Ali atandı29 Eylül 2017
Akparti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN İzban Açılışıyla İlgili Basın Açıklaması Yayınladı.15 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü 94.Kuruluş Yılını Kutladı.11 Eylül 2017
MHP Selçuk'ta istifa rüzgarı10 Eylül 2017
CHP, İZBAN Açılışında Yaşananları Kınadı09 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı15 Ağustos 2017
CHP İzmir Milletvekilleri Selçuk Ve Köylerini Ziyaret Etti.15 Ağustos 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yürüyüşe ve Mitinge Katılarak Destek Veren Tüm Partililere Teşekküretti12 Temmuz 2017
CHP İL' DEN SELÇUK ÖRGÜTÜNE BAŞARI PLAKETİ16 Mayıs 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL 16 Nisan İle İlgili Basın Açıklaması Yayınladı20 Nisan 2017
İzmirde sandıklarından gelen ilk sonuçlar açıklandı.16 Nisan 2017
Yarın oy kullanacaklar dikkat!15 Nisan 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı01 Nisan 2017
Balbay 'Hayır'ı bu kez türküyle anlattı29 Mart 2017
Selçuk Ak Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu29 Mart 2017
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Selin Sayek BÖKE, Selçuk’u ziyaret etti.19 Mart 2017
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2017
Nerede oy kullanacağım? - YSK seçmen yeri sorgulama sayfası18 Şubat 2017
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay SINDIR Selçuk'u Ziyaret Etti.17 Şubat 2017
AK Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Basın Açıklmasında Bulundu10 Şubat 2017
Kocaoğlu ve Güven Selçuk’u Ziyaret Etti.10 Şubat 2017
AK Partili başkanlardan Ankara mesaisi: Projeleri anlattılar10 Şubat 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü Basın Açıklaması Yayınladı09 Şubat 2017
CHP Milletvekili Musa ÇAM Selçuk Ve Torbalıyı Ziyaret Etti.06 Şubat 2017
AK Partili Kaya: "Atatürk'ü CHP'den kurtaracağız"06 Şubat 2017
CHP Selçuk Ayaktaydı18 Ocak 2017
CHP İzmir’de koordinatör rotasyonu: Kim/hangi ilçede görevli?28 Kasım 2016
Kaybedilen 8 ilçeye yakın takip02 Ekim 2016
CHP Selçuk Kuruluş Yılını Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Kutladı.11 Eylül 2016
Selçuk MHP İlçe Teşkilatı Görevden Alındı20 Ağustos 2016
​CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramını Kutladı07 Temmuz 2016
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İZMİR’DE17 Haziran 2016
HALK ARENASI " 22 NISAN CUMA GUNU SAAT 20:30 'DA CITTANTICA' DA20 Nisan 2016
CHP Selçuk,Cumhurbaşkanı,Başbakan için Suç Duyurusu13 Nisan 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Parti Binası Önünde Basın Açıklması17 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısını yaptı.04 Mart 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yayınladı24 Şubat 2016
CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2016
Mecliste Bir İlk Yaşandı03 Şubat 2016
MUHALEFET KONUŞUYOR "CHP'li Kasaboğlu İle Dobra Dobra"03 Şubat 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Dayanışma Yemeğinde Buluştu01 Şubat 2016
Sertel’in ‘ölüm yolu’ isyanı ses getirdi!29 Ocak 2016
Selçuk Ak Partide Üyeler Yenileniyor29 Ocak 2016
Vatan Partisi Selçuk İlçe Örgütü Kongreye Gidiyor19 Ocak 2016
Üç Başkan Selçuk'u Ziyaret Etti08 Ocak 2016
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.07 Ocak 2016

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH