YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Tunç Soyer dönemi resmen başladı.
08 Nisan 2019
Bu haber 498 kez okundu
31 Mart Yerel Seçimleri’nden CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, seçim kurulundan mazbatasını aldı. Devir-teslim töreni için İzmir Büyükşehir Belediye Binası'na gelen Tunç Soyer, yaptığı açıklamada "Aziz Başkandan aldığım bayrağı düşürmeyeceğime söz veriyorum" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 31 Mart yerel seçimleri sonucunda gelen Tunç Soyer, seçim kurulundan mazbatasını aldı. Kültürpark’taki 4 nolu holde coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Soyer burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Soyer’e törende eşi Neptün Soyer ve kızları da eşlik etti.
Soyer, “Tarihi milattan önce 6 bin 500 yıl öncesine giden 8 bin 500 yıllık şehre belediye başkanlığı seçilmenin büyük gururunu yaşıyorum. İzmir’in 35’inci belediye başkanıyım. Gerçekten çok büyük bir gurur. Bugün efsane Büyükşehir Belediye Başkanımız merhum Ahmet Piriştina’nın doğum günü. Onun efsanesine sahip çıkacağım. Bu bir nöbet. Nöbetin sonunda gururla bırakmayı bileceğiz. Umarım İstanbul’da o koltukları bir türlü boşaltmayanlara ders olur. Bana oy veren vermeyen herkesin bu kentte daha büyük onur duyarak yaşaması için, bu kenti koruyup ileriye taşımak için aşkla çalışacağım” dedi.

Soyer’i yeni seçilen ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, il örgütünün temsilcileri yalnız bırakmadı.
Soyer daha sonra 15 yıldır koltukta oturan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan görevi devralmak için belediyeye geçti. Törende konuşan Soyer, "Aziz Başkandan aldığım bayrağı düşürmeyeceğime söz veriyorum" dedi.

ZİRVEDE BIRAKTIM, SON DERECE MUTLUYUM
Soyer ve Kocaoğlu devir teslim töreninde bir araya geldi. Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu ve Soyer’in eşi Neptün Soyer de programda yer aldı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il örgütü üyelerinin de hazır bulunduğu törende konuşan Kocaoğlu, “Hepinize iyi günler diliyorum. 15 yıl İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra yaklaşık 5 yıldır en büyük hedefim bayrağı CHP’li bir arkadaşa teslim etmekti. Aday olmayacağımı söyleyerek bunu da ifade etmiştim. Bunda da başarılı oldum. Tunç Soyer’in başarılı seçimini hep birlikte yönettik. Başarılı bir seçim geçirdik. 2004-2009’da aday gösteren genel başkanımız Deniz Baykal ve MYK üyelerine, 2014 yılında Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki genel merkezimize beni aday gösterdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Partiler aday gösteriyor ama asıl sizi başkan yapan İzmirli hemşerilerin oylarıdır. Bornova ve İzmir’de beni teveccüh edip başkan seçtikleri için ben ve ailem İzmirlilere minnettar kalacağız. Her şeyin bir sonu olduğu gibi seçilmişliğin ve belediye başkanlığının da sonu var. Siyasetin bir meslek olmadığını, zamanı geldiğinde zirvede bırakılması gerektiğini düşünüyorum ve hayat felsefemden dolayı zirvede bıraktım. Bugün son derece mutluyum” dedi.

1 EKİM’DEN SONRA PARTİM İÇİN KARINCA KARARINCA ÇALIŞTIM
Kocaoğlu, “Aday olmayacağımı 1 Ekim’de açıkladıktan sonra yine köylerimizde partim için çalıştım. Karınca kararınca seçim sürecine katkıda bulunmaya çalıştım. İstanbul da hallolacak. Bu seçim AKP’nin belki de 17 yıllık iktidarında sayın Cumhurbaşkanın yaptığı yanlışların bir muhasebesi oldu. Ekonomik sıkıntılar elbette var. Seçimin kaderini belirleyen en önemli faktör sayın cumhurbaşkanının yönetim yönünden hatalı davranışlarıdır. Birçok kişi yarına olan güvencesinde şüphe içine düşmüştür. Bu da sandığa yansımıştır. Ülkenin geleceği açısından saygın konumuna dönmesi açısından tarihi bir seçimdir. Bu seçimin ülkemiz,  İzmir’imize ve tüm 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına ve dünyaya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Umuyorum iktidar bu seçimleri doğru değerlendirir. Bugüne kadar yapılan hatalardan dönülür ve barış içinde tekrar çalışıp kalkındırarak Atatürk’ün belirttiği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkılır” açıklamasında bulundu.EŞ KOCAOĞLU’NDAN MESAJLAR!
Kocaoğlu, “Tunç Başkanımıza, ailesine İzmir’e Türkiye’ye hayırlı olsun diyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Sonrasında ise Türkegül Kocaoğlu söz aldı ve “Hiç aklımda olmayan bir görevle karşılaştım 15 yıl önce. Ben de karınca kararınca bu ülkeye olan borcumuz nedeniyle elimden geleni yapmaya çalıştım. Çocuk kadın ve yaşlılık alanlarında yaptım. 15 yıl boyunca benimle aynı kaderi paylaşan başkan eşleriyle birlikte oldum. Kocaman bir ailem oldu. Neptün hanımı çok iyi tanıyorum, kendisine başarılar diliyorum. Sayın başkanımıza da başarılar diliyorum ve kolay gelsin diyorum. Ufak tefek zorluklarla 15 yılımız geçti, sizin de inşallah güzel geçer” ifadelerini kullandı.

SOYER’DEN KOCAOĞLU’NA: MÜSTERİH OLUN BAŞKANIM!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Bir teşekkür edeyim başkanım. Kendimi çok şanslı hissediyorum. 15 yıl İzmir’de büyük bir onurla ve büyük bir başarıyla belediye başkanlığı yapan Aziz Başkanımızın ardından bu görevi devralacak olduğum için şanslıyım. İzmir asla Aziz Başkan’ı ve yaptıklarını unutmayacak. Kendisinden müsterih olmasını rica ediyorum. Onun bayrağını asla aşağı indirmeyeceğiz. Bulunduğu yerden daha yukarı taşımak için canla başla çalışacağız. Huzurlu bir gelecek diliyorum. Başımız sıkıştığında her zaman yanınıza geleceğiz” dedi.

TARIMDA KALKINMAYI SAĞLAYACAĞIM DİYEN İLK VE TEK BELEDİYE BAŞKANIYIM
Makamda gerçekleşen devir teslim töreni sonrasında Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda konuşmalar gerçekleşti. İlk olarak kürsüye Kocaoğlu geldi ve “Tüm seçilen başkanları canı yürekten kutluyorum. 15 yıl geldi geçti. Biz CHP’nin mensubuyuz. 4 yaşında ilçe kurulunda maskot gibi dolaştığımı hatırlıyorum. Daha sonrasında oy pusulası dağıtmış bir kardeşinizim. 1954 yılından beri de partinin neferiyim. Nasip oldu önce Bornova’ya daha sonra Allah nur içinde yatırsın Ahmet Piriştina’nın zamansız vefatıyla meclisten seçildim ve İzmir’in problemleriyle uğraşmaya çalıştım. 2004 yılında İzmir’in ekonomisi nasıldı? İzmir’in ürettiği katma değer neydi, sanayisi, tarımı üretimleri nasıldı? Bunları ve bugün geldiğimiz durumun muhasebesini yaptığımızda İzmir’in diğer kentlerle büyüme trendine baktığımızda bizim yaptığımız daha iyi anlaşılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nde belediye başkanı tramvayını, metrosunu, arıtmasını yapacak. Bunu yapmazsa zaten belediye başkanlığı yapmış sayılmaz. Benim getirdiğim yenilik belediye başkanı kentin her sektörde büyümesini sağlatmaktı. Başkan her sektörün alt yapı problemlerini tamamlamak ve kentini ekonomik olarak büyütmek durumundadır. Biz bu misyonu üstlendik. Yaptıklarımız ortada. Bağ bahçe yollarını düzelten ve tarımda kalkınmayı sağlayacağım diyen ilk ve tek belediye başkanıyım. Kırsal neden öne çıktı? Kırsaldaki insanlarımız çok daha samimi, vefasızlık yapmıyor. Onlarla beraber yaptığımız çalışmaları hafta sonları İzmir’den gelen çocuklarına anlattılar hem de Büyükşehir Belediyesi’nin sektör için ne yaptığını göğüslerini gere gere anlattılar. Biz bunları diğer sektörlerde de gerçekleştirdik. Ulaşıma geldiğimizde İzmir ulaşımda çağ atlamıştır. Metromuz 70 bin kişi yaşıyordu şimdi 850 bin kişi taşıyor. Raylı sistem ağımız 179 kilometreye çıktı. Çalışmalar devam edecek. Nüfusa göre kıyasladığımızda sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi öz kaynaklarıyla yapılan raylı sistemleri devletin imkanları toplanarak hiçbir ilde başaramadı. 2 milyar TL’lik gayrimenkul aldık. 17 milyar 500 milyon TL yatırım yaptık. Merkezi hükümet 60-70 milyar TL’den bahsediyorsa da devletin rakamlarına göre 15 sene içinde merkezi hükümetin yaptığı fiili yatırım 15 milyar TL’dir. 81 vilayet içinde devletin yaptığı yatırımdan daha fazla yatırım yapan bir belediye biliyorsanız o da o belediyenin başarısıdır, ben bilmiyorum!” dedi.İZMİR’E HİZMET DUYGULARIN EN YÜCESİDİR, DİLİYORUM TUNÇ BAŞKAN’IM DA UZUN SÜRE BU DUYGUYU YAŞAR
Kocaoğlu, “Seçim bir yarış. İstanbul’da bir dolap çevrilmek isteniyor. Buna kimsenin hakkı yok. Sadece CHP’liler değil 82 milyon vatandaş eğer ilerlemek istiyorsa, ekonomisini büyütmek istiyorsa mutlaka ve mutlaka bu seçimlerde Millet İttifakı’nın yanında yer almak kimsenin hakkını kimseye yedirmemek zorundadır. Bu hem bizim hem İYİ Parti’nin hem de 82 milyon vatandaşın görevidir. Verdiğin oya da vermediğin oya da sahip çıkacaksın. Yarın sana yapılmasını istemediğin şeyi bugün başkasına yapmayacaksın. Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel kentlerinden birinde yaşıyoruz. İzmir’in birçok özelliği var. İzmir’in kadınları her koşulda İzmir duruşuna destek oldular. Hiçbir zaman taviz vermediler. İzmir’in efeleri… İzmir’e 17 senedir AKP iktidarı ‘bana oy ver, sana yatırım yapacağım’ diyor. Her seçimde bunu söylüyor. Oyla tehdit ediyor, seçimden başarısız çıktığında da İzmir’e gereken yatırımı yapmıyor. Ama İzmir Atatürk ilkelerine bağlılığıyla, tarih boyunca Akdeniz coğrafyasında aydınlığıyla, ‘yapmazsan yapma, ben ilkelerimden, yaşamam biçimimden taviz vermem’ dedi ve demeye de devam edecek. İzmir’e hizmet etmek, duyguların en yücesidir. Ben bu duyguyu 15 sene yaşadım. Diliyorum Tunç Başkan’ım da uzun süre bu duyguyu yaşar ve başarılı olur” diye konuştu.

AZİZ BAŞKAN’IN BIRAKTIĞI YERDEN DEVAM EDECEĞİMİZE HUZURLARINIZDA SÖZ VERİYORUM
Soyer de kürsüye geldi ve açıklamalarda bulundu. Soyer, “Bir açıdan bakarsanız işim çok kolay, diğer açıdan çok zor. 15 yıl boyunca büyük başarıyla ve onurla, örnek kimliğiyle çok başarılı işlere imza atan Aziz Kocaoğlu’nun arkasından görevi devralacak olmam, onun belediyede bıraktığı verilerle yola çıkacak olmam kolaylık. Hiçbir büyükşehirde olmayan bir avans ve avantajla yola çıkıyorum. Zorluklar ise, onun yükselttiği bayrağı aşağıya indirmemek gibi bir sorumluluk var. Bunun gereğini yapmak kolay değil. Türkiye’de bir değişim başladı. Bunun öncüsü olmak durumundayız. Türkiye’de, ‘asla değişmeyecek’ dediğimiz iktidar 1 Nisan itibariyle değişmeye başladı. 15 yıl önce onlara iktidarın kapılarını açan yerel çalışmaları olduğu gibi Türkiye’de başka bir şey gelişmeye başladı. Bu iktidarın değişmesinin mümkün olduğu Türkiye’de anlaşılmaya başlandı. Türkiye yerelden değişmeye başlayacak. Bugün bize düşen demokrasiye sımsıkı sahip çıkmaktır. Bizim Atatürk’ün soylu hatırasına buradan sahip çıkarak onu yüz yıla taşımanın gururunu yaşayacağız. Cumhuriyetin yüzüncü yılında o koltukta oturuyor olmanın gururunu taşıyor olacağız. 150 yıllık belediye, 35’inci başkan olmanın gururunu yaşıyorum. Bu şehri gerçekten koruyarak geliştirmeye devem edeceğiz. Öncelikli olarak kenti koruyacağız sonrasında büyüteceğiz. Bu kentin refahını büyüteceğiz. Bu da Aziz Başkanın söylediği gibi üretmekle olacak. Ayrıca bu refahın adil paylaşılmasını sağlamak olacak. Bunu tarımsal kalkınmanın başkenti olarak yapacağız. İzmir önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’de çok daha yakından izlenen, gıpta edilen ve takip edilen bir kent olacak. Canla başla aşkla Aziz Başkan’ın bıraktığı yerden devam edeceğimize huzurlarınızda söz veriyorum. İzmir’de kimsenin başını öne eğdirmemek için canla, başla, aşkla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Devir teslim töreni ve meclis konuşmaları ardından bina önünde işçilere seslendi. Sonrasında çelenk töreni için Cumhuriyet Meydanı'na geçildi.CUMHURİYET MEYDANI’NDA ATATÜRK’E SÖZ VERDİ!
Meydanda konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “8 bin 500 yıllık tarihi olan bir kadim bir kentte görev üstlenmek çok büyük bir sorumluluk veriyor. Bu büyük gururun farkındayım ve bu büyük onura layık olmak için canla başla çalışacağım. Burada Ata’mın huzurunda söz vermek istiyorum. Bundan 100 yıl önce Hasan Tahsin ilk kurşunu bu topraklarda sıktı. Dünyanın emperyalizme karşı zaferlerinden biri bu topraklarda kazanıldı. Dolayısıyla buradan Ata’ma, atalarımıza, dedelerimize, ninelerimize söz vermek istiyorum; bu tarihi günde bu sorumluluğu üstlenen biri olarak açtıkları yoldan asla ayrılmayacağım. Onların asil mücadelesine saygılı olmak için sonuna kadar mücadele edeceğim. Demokrasiden asla kopmayacağım ve İzmir Türkiye’ye öncülük etmeye devam edecek. Bugün Dünya Romanlar Günü… Romanlar eşit haklara sahip olduğunu dünyaya duyurmaya çalışıyorlar. Bugünden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi bir belediye ana olarak tüm vatandaşlarını aynı şefkatle kucaklayacak. Elbette roman vatandaşları bugüne kadar esirgenen şefkati gösterecektir. Roman vatandaşlara sahip çıkacağız. Biz Millet İttifakı olarak 31 Mart’ta demokrasi dersi verdik. CHP İYİ Parti hormonik değil tamamen organik bir büyümeydi. Birleşe birleşe kazandık ve kazanmaya devam edeceğiz. Türkiye 1 Nisan’dan itibaren bir değişimi başlattı. Türkiye, ‘asla gitmeyecek’ denilen iktidarın gitmesinin mümkün olduğunu gördü. Türkiye bunun yerelden başlayacağını gördü. Şimdi Türkiye’nin belediye başkanları bir araya gelerek Atatürk’ün koyduğu muasır medeniyetler seviyesine ülkeyi çıkaracağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz” diye konuştu.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ ATATÜRK’TÜR, CUMHURİYETTİR!
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “17 yıldır ülkemizde yapılan tüm seçimlerde olduğu gibi 31 Mart’ta da çok zor şatlar altında, vatan millet sevgisiyle, cumhuriyet ve Atatürk aşkıyla yılmadan yorulmadan çalıştık. Amacımız Atatürk ve arkadaşlarının bizlere armağan ettiği cumhuriyete sahip çıkmak ve insanlarımıza hizmet etmekti. Bu yola çıkarken paylaşan, bölüşen bir Türkiye hayali kuran sizlerle birilikte yürüdük. Bu yolda kendi kişisel hırsları uğruna halkı bölen, kutuplaştıran anlayışın akla hayale gelmeyen iftiralarıyla karşılaştık. Ancak İzmirli hemşerilerimiz geçmişte olduğu gibi bu anlayışa pirim vermedi. Birileri terör, beka dedikçe, insanlarımıza iftiralar attıkça biz tek bir şey söyledik. Aşkla, coşkuyla İzmir dedik. İzmirliler dedikoduya, lafa bakmaz, tehdide boyun eğmez. İzmirli kimin demokrasi için, cumhuriyet için, halk ve İzmir için çalıştığına ve hizmet ürettiğine bakar. İzmir kadını, genci ve insanı zora düştüğünde değil aldığı her solukta İzmir duruşunu sergileyebiliyor musunuz? Sokakta herkese kardeşçe bakabiliyor musunuz? Kordon’da çimlerin üzerinde oturan gençlerin ne içtiğine değil kalplerindeki ve gözlerindeki ışığa bakabiliyor musunuz? İktidarın yobazlığa varan hareketlerine karşılık İzmirli kadınların baş kaldırdığını gördüğünüzde gurur duyabiliyor musunuz? İzmirli bunlara bakar. İzmir demokrasinin kuruluş ve kurtuluşun başkenti. Bu bir demokrasi sınavıydı. İzmir bundan başı dik çıkabildi. İktidarın tüm çamur atmalarına rağmen İzmir barışın, kardeşliğin kenti olduğunu kanıtladı. Bugün İzmirlilerin büyük desteğiyle seçilen Tunç Soyer mazbatasını alarak görevi Aziz Kocaoğlu’ndan devraldı. 15 yıl kentimize başarıyla hizmet eden Aziz Kocaoğlu’na, partim ve şahsım adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Görev süresi dolan tüm belediye başkanlarımıza kentimize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. O bu yola çıkarken ‘aşkla İzmir, ben bu kenti aşkla yöneteceğim’ dedi ve seçim kampanyasında bunu dışarıya yansıttı. Ben rekor oyla seçilen Tunç Soyer’i kutluyorum ve başarılı olacağına tüm yüreğimle inanıyorum. Seçilen tüm başkanlarımızı da kutluyorum. Artık seçim yarışı bitti, hizmet yarışı başlayacak. İzmir’e katkı koymak için hangi siyasi görüşten olursa olsun kapımız açıktır. Bizim kırmızı çizgimiz, cumhuriyettir, Atatürk devrimleri, vatan ve milletir. Bize düşen görev İzmir’deki başarımızı Türkiye’ye yaymaktır. Yetkilileri artık İstanbul’daki hukuksuzluğu bitirmeye davet ediyorum” dedi.

İZMİR’E BAHAR GELDİ!
İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar da, “Bir şeyi isterseniz olur. Bir şeyi millet isterse o çok daha güzel olur. İzmir’e bahar geldi mi? İstanbul’a da çok kısa bir süre sonra bahar gelecek ve Büyükşehir Belediye Başkanımız koltuğuna oturacak. Biz birleşe birleşe kazandık, bundan sonra da ürete ürete kazanacağız. Bu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in başarısına bağlıdır. Kendisine başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu. 

 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
Selçuk'ta Denetimler Arttırılacak02 Temmuz 2020
Disk Emekli Sen'den Basın Açıklaması: “Bir Gün Elbet Hesap Soracağız!” 29 Haziran 2020
İmza Kampanyasına Sende Katıl.28 Haziran 2020
İzmir'de 'su faturaları yüksek geliyor' iddialarına İZSU'dan ayrıntılı cevap!26 Haziran 2020
Manisa deki Deprem Selçuk'tada Hissedildi.26 Haziran 2020
​BAŞKAN SENGEL MAKAMINI YENİDEN KÖYLERE TAŞIDI 26 Haziran 2020
SELÇUK'TA MASKESİZ GEZMENİN CEZASI 900 TL.26 Haziran 2020
İzmir'de genelinde maske takmak zorunlu oldu25 Haziran 2020
Başkan Sengel: " Ortada insan hakları ihlali var!"24 Haziran 2020
Selçuk Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Ve Uyuşturucu ile Mücadeleye Devam Ediyor. 22 Haziran 2020
EFES SELÇUK’UN İŞLETMELERİ “TURUNCU ÇEMBER”E GİRECEK19 Haziran 2020
SOSYAL KONUTLARDA TADİLAT ZAMANI 18 Haziran 2020
"İzmir’de son 3 günde ortalama vaka sayısı 34"18 Haziran 2020
Selçuk'lu Taksici Tunç Talay Corona Virüs Nedeniyle Yaşam Mücadelesini Kaybetti.16 Haziran 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ VİTAMİN DAĞITTI12 Haziran 2020
Selçuk’daki İşyerleri ve İşletmelere Koronavirüs Denetimi12 Haziran 2020
CHP'den yerel yönetimleri güçlendirecek 10 madde!11 Haziran 2020
'Torbalı' uyarısı: 6,5 şiddetinde vurabilir!10 Haziran 2020
Efes’te arkeolojik kazıların yüzde 30’u tamamlandı10 Haziran 2020
CHP'li Bakan'dan Bakan Kurum'a: Havutçulu’da ne yapıyorsunuz?08 Haziran 2020
ZELİHA VİŞNE GEÇİRDİĞİ TRAFİK KAZASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ 08 Haziran 2020
SENGEL “BİZ HER ŞART VE KOŞULDA EFES SELÇUK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ.06 Haziran 2020
İzmir Tabip Odası "Ölüm sayısı düşük mü gösteriliyor?"04 Haziran 2020
"BÜTÜN İŞLETMELER SELLUKA BELGESİ’NE SAHİP OLMALI" 04 Haziran 2020
İzsu Sayaçları okunmaya başladı02 Haziran 2020
Efes Meslek Yüksekokulu'na "Gıda Teknolojileri Programı" Açıldı.02 Haziran 2020
Büyükşehir Smyrna Edebiyat Yarışması düzenliyor01 Haziran 2020
İzmir'de eczanelerin açılış kapanış saatleri değişti30 Mayıs 2020
AK Parti İl Başkanı Sürekli'nin acı günü: Annesi Selçuk'ta Defnedildi.30 Mayıs 2020
Efes Selçuk’ta şok karar: Meryemana Tabiat Parkı sit kapsamından çıkarıldı 29 Mayıs 2020
EFES SELÇUK’UN BEREKETİ KENT BOSTANLARIYLA ÇOĞALIYOR29 Mayıs 2020
TİCARET ODASI HİZMET BİNASI İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR29 Mayıs 2020
Tunç Soyer’den çağrı: “İthalatçı politikaların terk edilmesi gerekiyor”29 Mayıs 2020
İzmir’de 501 sağlık çalışanına corona virüsü teşhisi konuldu28 Mayıs 2020
Cuma Namazı Selçuk'ta Hangi Camilerde Kılınacak?28 Mayıs 2020
​BAKLAVA YERİNE ÇOCUK SEVİNCİ 28 Mayıs 2020
Kritik toplantı sonuçlandı: İzmir turizminde 'Selluka' dönemi20 Mayıs 2020
​SÖZ EFES SELÇUKLU GENÇLERDE20 Mayıs 2020
Selçuk Belediyesinden Büyük Başarı “Avrupa Diploması Ödülünü” Aldı.20 Mayıs 2020
HERKES ÇOCUKLARIN ŞEN KAHKAHALARINI DUYMAK İSTİYOR 20 Mayıs 2020
Maskesiz Çıkmanın Cezası Ne kadar?20 Mayıs 2020
Selçuk ilçemizde maske kullanımının zorunlu olduğu cadde ve alanlar.....20 Mayıs 2020
Büyükşehir’in dayanışma kampanyası sürüyor17 Mayıs 2020
Yusuf Durgut Kuşadası Hastane kavsağında geçirdiği kadazada hayatını kaybetti.15 Mayıs 2020
Efes Selçuk'tan dayanışma kampanyası: 'Bir çocuk da sen güldür!'15 Mayıs 2020
İşte yasakların gün gün kalkacağı tarihler!12 Mayıs 2020
Büyükşehir’den sokağa çıkacak 65 yaş üstüne maske! İşte dağıtım noktaları08 Mayıs 2020
TOPRAKLA ÜRETEN OKULLA ÖĞRENEN "EFES TARLASI TOPRAK OKULU" YOLA ÇIKIYOR08 Mayıs 2020
Anneler ve Üreticiler Unutulmadı.08 Mayıs 2020
Selçuk Kaymakamlığından Duyurulur...08 Mayıs 2020
Germencik'te deprem bekleniyor.08 Mayıs 2020
Maske satışında fiyat sınırı belirlendi!06 Mayıs 2020
Selçuk'ta Birinci Derece Sit kaydı kalmadı29 Nisan 2020
SSK'lı çalışanlar eczanelerden alamayacak28 Nisan 2020
ZEYTİN AĞAÇLARI TEHLİKEDE28 Nisan 2020
​EFESLİ LEYLEK EFESLİ ÇOCUKLARLA UÇTU 28 Nisan 2020
İzmir Tabip Odasından Sağlık Çalışanlarına ve Kamu Oyuna Açıklama28 Nisan 2020
​BAŞKAN SENGEL İLK TOHUMU ATTI28 Nisan 2020
​EFES SELÇUK BELEDİYESİ TEZGÂHTA21 Nisan 2020
İzmir’de doktor danışma hattı devrede15 Nisan 2020
Büyükşehir harekete geçti: Sağlıkçılara iki tesis birden!15 Nisan 2020
İzmir’deki dayanışma büyüyor: CHP’den bin kolilik destek!10 Nisan 2020
SIGARA İÇENLERDE SALGIN VE ÖLÜM RİSKİ 14 KAT DAHA FAZLA10 Nisan 2020
Tabip Odası Başkanı Obuz İzmir’in haritasını yorumladı!10 Nisan 2020
​ÇAV BELLA KORANA09 Nisan 2020
Bakan Koca açıkladı: İşte İzmir’in korona haritası!08 Nisan 2020
Sahte Liste Ortalığı Karıştırdı.06 Nisan 2020
Başkan Sengel: Bütün bütçemizi virüsle mücadeleye ayırdık02 Nisan 2020
Toplu taşıma yüzde 77 azaldı! Evden Çıkma Türkiye23 Mart 2020
ESNAFI CORONADAN ÖNCE EKONOMİ VURACAK 20 Mart 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ ÇÖZÜM MASASI CORONAVİRÜSE KARŞI ÖNLEMLER ALDI.20 Mart 2020
İzmir ve İlçemiz Selçuk'ta sağlık çalışanlarına alkışlı teşekkür20 Mart 2020
İzmir'de meydanlar boş kaldı! Mecbur Kalmadıkça Evden Çıkma....19 Mart 2020
​EFES SELÇUK BELEDİYESİ CORONOVİRÜSE KARŞI SEFERBER OLDU 18 Mart 2020
CHP'de korona virüs tedbiri üst düzeye çıkarıldı17 Mart 2020
Selçuk istasyonuda temizlik ve hijyen işlemlerinden geçiriliyor11 Mart 2020
EFES SELÇUK’TA KİTAP KOKUSUNA DAVET VAR11 Mart 2020
Virüsü Kapanlar İzmir'de hangi hastanede tedavi görecek?11 Mart 2020
“KADIN VİCDANIYLA İNSANLIK İÇİN” 09 Mart 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN 8 MART’A ÖZEL ÇOK ANLAMLI FİLM 07 Mart 2020
BAŞKAN SENGEL’DEN YÜRÜYÜŞE DAVET 07 Mart 2020
Afet Farkındalık Eğitimi Düzenlendi05 Mart 2020
“HER ŞEY KENTLİMİZ VE KENTİMİZ İÇİN”02 Mart 2020
Büyükşehir Ve Selçuk Belediyesinden Hayvancılığa Destek27 Şubat 2020
Selçuk’ta yarım asır sonra bir ilk: Onun adı Efes!25 Şubat 2020
ÜRKMEZ KADINTİYATROSU SELÇUK' TA SAHNE ALDI24 Şubat 2020
Sengel: 'Efes Selçuk’u kadınlarla birlikte yönetiyoruz'24 Şubat 2020
HAYKO CEPKİN’DEN KEYİFLİ SÖYLEŞİ 20 Şubat 2020
​AMAÇ “İYİ TEMİZ ADİL” GIDA TÜKETMEK 19 Şubat 2020
İzmir’in başkanları Menderes’te toplandı17 Şubat 2020
Beko’dan İş Bankası tepkisi!17 Şubat 2020
HAYKO CEPKİN EFES SELÇUKLU GENÇLERLE BULUŞUYOR17 Şubat 2020
Kaplan Güven Tazeledi.17 Şubat 2020
​EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YERLİ TOHUMLA TANIŞIYOR 17 Şubat 2020
​EFESLİM KART EFES SELÇUK İLE BULUŞTU13 Şubat 2020
Selçuk Efes Ören Yeri’ni 1 milyon 855 bin 694 kişi ziyaret etti.12 Şubat 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN SAĞLIK HAMLESİ11 Şubat 2020
Germencik'te JES Gerçeği: Tarım Arazilerine Kurulan Santraller Ölüm Saçıyor.03 Şubat 2020
SELÇUK YERLEŞİME UYGUN DEĞİL02 Şubat 2020
Soyer’den deprem yorumu: Belediye olarak hazırız ama İzmir hazır değil!29 Ocak 2020
İlçemizi de Çok Yakından ilgilendiren Deprem Açıklaması!!!28 Ocak 2020
EFES SELÇUK HALKI ELAZIĞ DEPREMİ İÇİN TEK YÜREK OLDU27 Ocak 2020
Deprem uzmanından Aydın ve Kuşadası için korkutan açıklama27 Ocak 2020
SALI GÜNÜ SELÇUK'TA NERELERDE ELEKTRİKLER KESİK OLACAK?27 Ocak 2020
DEMOKRASİ ŞEHİDİ UĞUR MUMCU EFES SELÇUK’TA ANITI BAŞINDA ANILDI26 Ocak 2020
İzmirlileri rahatlatan açıklama: Büyük deprem endişesine gerek yok!24 Ocak 2020
​EFESLİ LEYLEK UÇUŞA GEÇTİ24 Ocak 2020
EFES SELÇUK’TA ARTIK GENÇLER DE VAR23 Ocak 2020
​38. ULUSLARARASI DEVECİLİK FESTİVALİ’NE BİNLERCE KİŞİ AKIN ETTİ20 Ocak 2020
Havutçulu Jeotermale Hayır Dedi.16 Ocak 2020
İZMİR’İN KENT KONSEYLERİ EFES SELÇUK’TA BULUŞTU16 Ocak 2020
ALEVİLERDEN BAŞKAN SENGEL'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ16 Ocak 2020
Büyük Usta 118 Yaşında15 Ocak 2020
​EFESLİM KART ESNAFLA TANIŞTIRILDI 15 Ocak 2020
Selçuk deve güreşlerine hazır14 Ocak 2020
SELÇUK KÜLTÜR MERKEZİ ARTIK CEM EVİ14 Ocak 2020
Efes Antik Kenti Ziyaretçi Rekoruna Koşuyor.13 Ocak 2020
​YELKENLER EFES SELÇUK’TA 12 Ocak 2020
Selçuk ve Germencik’te jeotermal kaynak aranacak! ÇED süreci resmen başladı!10 Ocak 2020
​BELEVİ'DEKİ ÇADIRLAR KALDIRILIYOR09 Ocak 2020
EFES SELÇUKLULAR KİTAP OKUYOR09 Ocak 2020
​SELÇUK EFES KENT BELLEĞİ’NDE SAĞLIK SEMİNERLERİ BAŞLADI 08 Ocak 2020
Hollywood'un ünlü çifti Efes Antik Kenti'nde08 Ocak 2020
Başkan Sengel’den 21 personelin kıdem tazminatı için flaş hamle!06 Ocak 2020
SELÇUK TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI İÇİN İMZA ATTI31 Aralık 2019
​Efes Selçuk’ta tarım filizleniyor31 Aralık 2019
EFES SELÇUK’TA KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR30 Aralık 2019
​BAŞKAN SENGEL YILBAŞI MESAİSİNE BAŞLADI 27 Aralık 2019
İzmir'de 'sahte içki' patlaması! 1 yılda ne kadar yakalandı?27 Aralık 2019
Yıl Sonu Değerlendirmesi Yapıldı25 Aralık 2019
İzmir kadın cinayetlerinde zirvede!23 Aralık 2019
Selçuk, jandarma komutanı gözaltına alındı 23 Aralık 2019
Kadına Yönelik Cinsel Saldırı, İstismar Ve Şiddete İzmir'den Tepki16 Aralık 2019
BAŞKAN SENGEL'DEN "ÇEVREYİ TEMİZ TUTALIM" ÇAĞRISI15 Aralık 2019
Başkan Soyer'den Cemevlerine 'ibadethane' ayarı!13 Aralık 2019
MÜCADELE KAZANDIRIR12 Aralık 2019
​EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YAZARLARLA BULUŞUYOR12 Aralık 2019
İzmir için korkutan deprem uyarısı: 7,2 gelebilir!11 Aralık 2019
SELÇUK’UN GURURU OLDULAR11 Aralık 2019
İzmir İZBAN Tepeköy - Selçuk seferleri artırıldı, saatleri belli oldu11 Aralık 2019
GİZLİ TEHLİKE KİST HİDATİK PANELİ EFES SELÇUK’TA YAPILDI09 Aralık 2019
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK, TRAVEL TURKEY’DE 06 Aralık 2019
İzmir'den Ankara'ya cinsiyet eşitliği talebi06 Aralık 2019
Miniklerden büyük performans05 Aralık 2019
BAŞKAN SENGEL: "BENİM MOTİVASYON KAYNAĞIM KADINLAR VE ÇOCUKLAR"05 Aralık 2019
Bakıcı Geri Döndü04 Aralık 2019
SELÇUK BELEDİYESİNE AİT 13 ADET ARAÇ VE İŞ MAKİNELERİ SATIŞI İHALESİ DÜZENLİYOR04 Aralık 2019
​Alevi kültür Dernekleri Selçuk Şubesinin 5. Birlik ve Dayanışma Gecesi Hitit Otelde Yapıldı.03 Aralık 2019
​EFES SELÇUK YEŞİL OKULUNU SEÇİYOR29 Kasım 2019
Artemis heykeli yıllar sonra aynı yerde25 Kasım 2019
İlknur Ergun'un İlk Kitabı Celile Su Kenet Belleğinde Sanat Severlerle Buluşuyor22 Kasım 2019
SODEMSEN yola çıktı: İlk yönetimde kimler var?22 Kasım 2019
EFES SELÇUKLU ÇOCUKLARI HAKLARI İÇİN YÜRÜDÜLER21 Kasım 2019
Efes Selçuk'ta 5 Önemli Açılış20 Kasım 2019
İLK SAHNE PERFORMANSLARI AYAKTA ALKIŞLANDI15 Kasım 2019
Başkan Sengel: Atatürk’ü sanatla anıyoruz, anlıyoruz15 Kasım 2019
ULU ÖNDER EFES SELÇUK’TA ANLAMLI ETKİNLİKLERLE ANILDI15 Kasım 2019
AYNAYA BAKINCA ATATÜRK İLE GÖZ GÖZE GELDİLER15 Kasım 2019
Çalışan kadınların çocuklarına ücretsiz 'Masal Evi'06 Kasım 2019
Tarımın kurtuluşu yerli tohum ve kooperatiflerde05 Kasım 2019
Soyer, Selçuk’taki saldırı için ilk kez konuştu: Bunun adı vandalizm!31 Ekim 2019
Saldırıya uğrayan Filiz Ceritoğlu Sengel, eski başkan Vefa Ülgür'den şikayetçi oldu 31 Ekim 2019
Murat Bakan Adli sürecin ve parti içindeki disiplin sürecinin takipçisi olacağız.30 Ekim 2019
​BELEDİYE ÇALIŞANLARI BAŞKANLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI30 Ekim 2019
BAŞKAN SENGEL’E ESKİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÇEVRESİ TARAFINDAN ÇİRKİN SALDIRI30 Ekim 2019
​BAŞKAN SENGEL; “SONSUZA KADAR CUMHURİYET YOLUNDA YÜRÜYELİM” 28 Ekim 2019
EFES SELÇUK CUMHURİYET COŞKUSUNA HAZIR27 Ekim 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN ANLAMLI HEDİYELER26 Ekim 2019
PAMUCAK'TAKİ KUM ZAMBAKLARI BEYAZ KALACAK25 Ekim 2019
“ TEK YOL KARARLI BİR ŞEKİLDE DİRENMEK” 25 Ekim 2019
Metropolis'in kalbine hançer! Patlatarak çıkartılacak24 Ekim 2019
​Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı23 Ekim 2019
İzmir'de '29 Ekim' kararı: Toplu ulaşım 1 kuruş21 Ekim 2019
Mehmet İşler'den Başkan Sengel’e ziyaret! 18 Ekim 2019
Enfeksiyon Dünyası Efes'te Buluşuyor18 Ekim 2019
Nar Etkinliği iptal edildi! 16 Ekim 2019
Üretici Pazarı açılıyor15 Ekim 2019
EFESLİMKART İLE EKONOMİ CANLANACAK, YÜZLER GÜLECEK14 Ekim 2019
Soyer Belediye Başkanları ile Bir Araya Geldi.14 Ekim 2019
Soyer ve Sengel Dünya Miras Yolunda Pedal Çevirdi.14 Ekim 2019
Efes Selçuk'ta Engelleri Aştı...14 Ekim 2019
​“FİLİZ İLE 5 HEDEF 50 PROJE YOLUNDA 6 AY”12 Ekim 2019
10 EKİM 2015 TARİHİNDE YAŞANAN ANKARA KATLİAMININ 4. YILI SELÇUK’TA ANILDI.11 Ekim 2019
Başkan Sengel'den 'Gönül Dağı Kardeşlik Bağı' projesi07 Ekim 2019
İŞ BANKASI’NDAN STO ÜYELERİNE 6 AYA KADAR ÖDEMESİZ DÖNEMLİ TİCARİ DESTEK KREDİSİ03 Ekim 2019
Ardahan Kültür Sanat Günleri’ne İzmir çıkarması03 Ekim 2019
Kadınlara hakaret eden okul müdürü açığa alındı03 Ekim 2019
Selçuk Efes'te Köy Akademisi deneyimi: Köy çocuklarını sanat ile buluşturacaklar03 Ekim 2019
Filiz Cerioğlu Sengel: Kadını vitrinden alın, siyasete katın!02 Ekim 2019
EYT İZMİR DERNEĞİ AÇILDI29 Eylül 2019
Gelin Kardeş Olalım" projesine Selçuk'tan Destek26 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL'DEN GENÇLERE AÇIK MESAJ25 Eylül 2019
Kuşadası'nda Yol Çöktü25 Eylül 2019
Selçuk Efes'te İlkkez Gerçekleşti.24 Eylül 2019
EFES SELÇUK SALKIM HANIM’I ŞEREFLENDİRDİ23 Eylül 2019
Selçuk'ta Kuvvetli Yağış Bekleniyor23 Eylül 2019
​ŞEREFİNE SALKIM HANIM SİZLERİ BEKLİYOR20 Eylül 2019
Efes Selçuklular lösemili çocuklara gülmeyi bağışlayacaklar15 Eylül 2019
Selçuk'ta Yarın Yağışlı Bir Hava Bekleniyor12 Eylül 2019
Selçuk Belediyesi ÇED sürecini başlattı12 Eylül 2019
EFEST, MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ11 Eylül 2019
​EFES SELÇUK’UN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2019
EFEST TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR08 Eylül 2019
Kılıçdaroğlu'na Aydın'da çirkin saldırı!08 Eylül 2019
​ENGELSİZ GEZİ PARKI TÖRENLE AÇILDI 07 Eylül 2019
Soyer'le buluşan İmamoğlu: İzmir'deyim, coşmak istiyorum06 Eylül 2019
EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN EĞİTİME DESTEK06 Eylül 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Önemli Açıklamalarda Bulundu05 Eylül 2019
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Selçuk'a Gelecek05 Eylül 2019
Cem Adrian Efest'te eğitim için söyleyecek05 Eylül 2019
Başkan Sengel'in çağrısını Sertel meclise taşıdı05 Eylül 2019
AK Partili Selçuk eski belediye başkanı Zeynel Bakıcı dava açtı04 Eylül 2019
Selçuk'ta toplu balık ölümlerinin araştırılması için gölden ve balıklardan numune alındı.04 Eylül 2019
​GAZİ KAFE'NİN BAHÇESİNDE ENGELSİZ GEZİ PARKI AÇILIYOR04 Eylül 2019
Selçuklu Girişimcilerden Nar Ekşisi Projesi 03 Eylül 2019
İzmir'e 'pamuk eller cebe' çağrısı: Konsere gelin, yangın uçağını alalım!03 Eylül 2019
SELÇUK BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK03 Eylül 2019
Selçuk’ta yetiştirilen ejder meyvesi ihracat bandına giriyor02 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL YANAN ORMANLAR İÇİN EFEMÇUKURU’NDA31 Ağustos 2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI EFES SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI 30 Ağustos 2019
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK EFEST'E HAZIR... 29 Ağustos 2019
ENGELSİZ KAMP NEŞE İÇİNDE GEÇTİ28 Ağustos 2019
KESK SELÇUK'TA GREV DEDİ.27 Ağustos 2019
SUNAY AKIN CUMHURİYETE GİDEN YOLU ANLATTI27 Ağustos 2019
Selçuk'ta Kaçak Kazıya Suçüstü26 Ağustos 2019
Selçuk'ta Sahte Şarap Operasyonu25 Ağustos 2019
Selçuk'ta Doğaseverlerin duyarlılığı yaralı caretta caretta'yı kurtardı25 Ağustos 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Yazdı: "Kadındır Efes Selçuk..."24 Ağustos 2019
Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nden açıklama: Doğa ananın çığlığı artık duyulmalı23 Ağustos 2019
EFES SELÇUK KARİKATÜR VE MİZAHLA BULUŞTU22 Ağustos 2019
Suyu Şifalı Olduğuna İnanılan Meryem Ana Evi Hakkında Bilinmeyenler.22 Ağustos 2019
NE YAPARSAK YAPALIM ENGELSİZ YAPALIM21 Ağustos 2019
Soyer kampanyayı duyurdu: İzmir küllerinden doğacak21 Ağustos 2019
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı21 Ağustos 2019
Yangın yerinden bomba iddialar: Araçların mazotu yok, koordinasyon hiç yok!20 Ağustos 2019
"Kuşadası Körfezi'nde 6 dolayında deprem beklentisi var" 20 Ağustos 2019
Selçuk'taki Market cinayetinde tek ipucu yok!20 Ağustos 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz: Ağaçlandırma için çalışmalarımız olacak20 Ağustos 2019
Meryemana Evi’nde ayin düzenlendi19 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Yaz Festivalleri Ara Vermeden Devam Ediyor.18 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Hayko Cepkin'den Muhteşem şov18 Ağustos 2019
EFES SELÇUK FESTİVALLER ŞEHRI OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR17 Ağustos 2019
Kuşadası'na 3 bin 100 turist geldi15 Ağustos 2019
Selçuk'ta ve Çeşme'de 58 kaçak göçmen yakalandı15 Ağustos 2019
TEMİZ TOPLUM TEMİZ EFES SELÇUK İÇİN KOLLARI SIVADILAR10 Ağustos 2019
Lider’in 7 ilkesini belediyeye ilk asan Başkan Sengel oldu!09 Ağustos 2019
CHP'li Arslan müze ve örenyerleriyle ilgili meclise kanun teklifi sundu08 Ağustos 2019
Ege Denizi sallanmaya devam ediyor!08 Ağustos 2019
İzmir'de korkutan deprem08 Ağustos 2019
İzmir Selçuk’ta jeotermal kaynak aranacak08 Ağustos 2019

VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH