YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Tunç Soyer dönemi resmen başladı.
08 Nisan 2019
31 Mart Yerel Seçimleri’nden CHP’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, seçim kurulundan mazbatasını aldı. Devir-teslim töreni için İzmir Büyükşehir Belediye Binası'na gelen Tunç Soyer, yaptığı açıklamada "Aziz Başkandan aldığım bayrağı düşürmeyeceğime söz veriyorum" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 31 Mart yerel seçimleri sonucunda gelen Tunç Soyer, seçim kurulundan mazbatasını aldı. Kültürpark’taki 4 nolu holde coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Soyer burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Soyer’e törende eşi Neptün Soyer ve kızları da eşlik etti.
Soyer, “Tarihi milattan önce 6 bin 500 yıl öncesine giden 8 bin 500 yıllık şehre belediye başkanlığı seçilmenin büyük gururunu yaşıyorum. İzmir’in 35’inci belediye başkanıyım. Gerçekten çok büyük bir gurur. Bugün efsane Büyükşehir Belediye Başkanımız merhum Ahmet Piriştina’nın doğum günü. Onun efsanesine sahip çıkacağım. Bu bir nöbet. Nöbetin sonunda gururla bırakmayı bileceğiz. Umarım İstanbul’da o koltukları bir türlü boşaltmayanlara ders olur. Bana oy veren vermeyen herkesin bu kentte daha büyük onur duyarak yaşaması için, bu kenti koruyup ileriye taşımak için aşkla çalışacağım” dedi.

Soyer’i yeni seçilen ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, il örgütünün temsilcileri yalnız bırakmadı.
Soyer daha sonra 15 yıldır koltukta oturan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan görevi devralmak için belediyeye geçti. Törende konuşan Soyer, "Aziz Başkandan aldığım bayrağı düşürmeyeceğime söz veriyorum" dedi.

ZİRVEDE BIRAKTIM, SON DERECE MUTLUYUM
Soyer ve Kocaoğlu devir teslim töreninde bir araya geldi. Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu ve Soyer’in eşi Neptün Soyer de programda yer aldı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il örgütü üyelerinin de hazır bulunduğu törende konuşan Kocaoğlu, “Hepinize iyi günler diliyorum. 15 yıl İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra yaklaşık 5 yıldır en büyük hedefim bayrağı CHP’li bir arkadaşa teslim etmekti. Aday olmayacağımı söyleyerek bunu da ifade etmiştim. Bunda da başarılı oldum. Tunç Soyer’in başarılı seçimini hep birlikte yönettik. Başarılı bir seçim geçirdik. 2004-2009’da aday gösteren genel başkanımız Deniz Baykal ve MYK üyelerine, 2014 yılında Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki genel merkezimize beni aday gösterdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Partiler aday gösteriyor ama asıl sizi başkan yapan İzmirli hemşerilerin oylarıdır. Bornova ve İzmir’de beni teveccüh edip başkan seçtikleri için ben ve ailem İzmirlilere minnettar kalacağız. Her şeyin bir sonu olduğu gibi seçilmişliğin ve belediye başkanlığının da sonu var. Siyasetin bir meslek olmadığını, zamanı geldiğinde zirvede bırakılması gerektiğini düşünüyorum ve hayat felsefemden dolayı zirvede bıraktım. Bugün son derece mutluyum” dedi.

1 EKİM’DEN SONRA PARTİM İÇİN KARINCA KARARINCA ÇALIŞTIM
Kocaoğlu, “Aday olmayacağımı 1 Ekim’de açıkladıktan sonra yine köylerimizde partim için çalıştım. Karınca kararınca seçim sürecine katkıda bulunmaya çalıştım. İstanbul da hallolacak. Bu seçim AKP’nin belki de 17 yıllık iktidarında sayın Cumhurbaşkanın yaptığı yanlışların bir muhasebesi oldu. Ekonomik sıkıntılar elbette var. Seçimin kaderini belirleyen en önemli faktör sayın cumhurbaşkanının yönetim yönünden hatalı davranışlarıdır. Birçok kişi yarına olan güvencesinde şüphe içine düşmüştür. Bu da sandığa yansımıştır. Ülkenin geleceği açısından saygın konumuna dönmesi açısından tarihi bir seçimdir. Bu seçimin ülkemiz,  İzmir’imize ve tüm 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına ve dünyaya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Umuyorum iktidar bu seçimleri doğru değerlendirir. Bugüne kadar yapılan hatalardan dönülür ve barış içinde tekrar çalışıp kalkındırarak Atatürk’ün belirttiği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkılır” açıklamasında bulundu.EŞ KOCAOĞLU’NDAN MESAJLAR!
Kocaoğlu, “Tunç Başkanımıza, ailesine İzmir’e Türkiye’ye hayırlı olsun diyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Sonrasında ise Türkegül Kocaoğlu söz aldı ve “Hiç aklımda olmayan bir görevle karşılaştım 15 yıl önce. Ben de karınca kararınca bu ülkeye olan borcumuz nedeniyle elimden geleni yapmaya çalıştım. Çocuk kadın ve yaşlılık alanlarında yaptım. 15 yıl boyunca benimle aynı kaderi paylaşan başkan eşleriyle birlikte oldum. Kocaman bir ailem oldu. Neptün hanımı çok iyi tanıyorum, kendisine başarılar diliyorum. Sayın başkanımıza da başarılar diliyorum ve kolay gelsin diyorum. Ufak tefek zorluklarla 15 yılımız geçti, sizin de inşallah güzel geçer” ifadelerini kullandı.

SOYER’DEN KOCAOĞLU’NA: MÜSTERİH OLUN BAŞKANIM!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Bir teşekkür edeyim başkanım. Kendimi çok şanslı hissediyorum. 15 yıl İzmir’de büyük bir onurla ve büyük bir başarıyla belediye başkanlığı yapan Aziz Başkanımızın ardından bu görevi devralacak olduğum için şanslıyım. İzmir asla Aziz Başkan’ı ve yaptıklarını unutmayacak. Kendisinden müsterih olmasını rica ediyorum. Onun bayrağını asla aşağı indirmeyeceğiz. Bulunduğu yerden daha yukarı taşımak için canla başla çalışacağız. Huzurlu bir gelecek diliyorum. Başımız sıkıştığında her zaman yanınıza geleceğiz” dedi.

TARIMDA KALKINMAYI SAĞLAYACAĞIM DİYEN İLK VE TEK BELEDİYE BAŞKANIYIM
Makamda gerçekleşen devir teslim töreni sonrasında Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda konuşmalar gerçekleşti. İlk olarak kürsüye Kocaoğlu geldi ve “Tüm seçilen başkanları canı yürekten kutluyorum. 15 yıl geldi geçti. Biz CHP’nin mensubuyuz. 4 yaşında ilçe kurulunda maskot gibi dolaştığımı hatırlıyorum. Daha sonrasında oy pusulası dağıtmış bir kardeşinizim. 1954 yılından beri de partinin neferiyim. Nasip oldu önce Bornova’ya daha sonra Allah nur içinde yatırsın Ahmet Piriştina’nın zamansız vefatıyla meclisten seçildim ve İzmir’in problemleriyle uğraşmaya çalıştım. 2004 yılında İzmir’in ekonomisi nasıldı? İzmir’in ürettiği katma değer neydi, sanayisi, tarımı üretimleri nasıldı? Bunları ve bugün geldiğimiz durumun muhasebesini yaptığımızda İzmir’in diğer kentlerle büyüme trendine baktığımızda bizim yaptığımız daha iyi anlaşılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nde belediye başkanı tramvayını, metrosunu, arıtmasını yapacak. Bunu yapmazsa zaten belediye başkanlığı yapmış sayılmaz. Benim getirdiğim yenilik belediye başkanı kentin her sektörde büyümesini sağlatmaktı. Başkan her sektörün alt yapı problemlerini tamamlamak ve kentini ekonomik olarak büyütmek durumundadır. Biz bu misyonu üstlendik. Yaptıklarımız ortada. Bağ bahçe yollarını düzelten ve tarımda kalkınmayı sağlayacağım diyen ilk ve tek belediye başkanıyım. Kırsal neden öne çıktı? Kırsaldaki insanlarımız çok daha samimi, vefasızlık yapmıyor. Onlarla beraber yaptığımız çalışmaları hafta sonları İzmir’den gelen çocuklarına anlattılar hem de Büyükşehir Belediyesi’nin sektör için ne yaptığını göğüslerini gere gere anlattılar. Biz bunları diğer sektörlerde de gerçekleştirdik. Ulaşıma geldiğimizde İzmir ulaşımda çağ atlamıştır. Metromuz 70 bin kişi yaşıyordu şimdi 850 bin kişi taşıyor. Raylı sistem ağımız 179 kilometreye çıktı. Çalışmalar devam edecek. Nüfusa göre kıyasladığımızda sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi öz kaynaklarıyla yapılan raylı sistemleri devletin imkanları toplanarak hiçbir ilde başaramadı. 2 milyar TL’lik gayrimenkul aldık. 17 milyar 500 milyon TL yatırım yaptık. Merkezi hükümet 60-70 milyar TL’den bahsediyorsa da devletin rakamlarına göre 15 sene içinde merkezi hükümetin yaptığı fiili yatırım 15 milyar TL’dir. 81 vilayet içinde devletin yaptığı yatırımdan daha fazla yatırım yapan bir belediye biliyorsanız o da o belediyenin başarısıdır, ben bilmiyorum!” dedi.İZMİR’E HİZMET DUYGULARIN EN YÜCESİDİR, DİLİYORUM TUNÇ BAŞKAN’IM DA UZUN SÜRE BU DUYGUYU YAŞAR
Kocaoğlu, “Seçim bir yarış. İstanbul’da bir dolap çevrilmek isteniyor. Buna kimsenin hakkı yok. Sadece CHP’liler değil 82 milyon vatandaş eğer ilerlemek istiyorsa, ekonomisini büyütmek istiyorsa mutlaka ve mutlaka bu seçimlerde Millet İttifakı’nın yanında yer almak kimsenin hakkını kimseye yedirmemek zorundadır. Bu hem bizim hem İYİ Parti’nin hem de 82 milyon vatandaşın görevidir. Verdiğin oya da vermediğin oya da sahip çıkacaksın. Yarın sana yapılmasını istemediğin şeyi bugün başkasına yapmayacaksın. Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel kentlerinden birinde yaşıyoruz. İzmir’in birçok özelliği var. İzmir’in kadınları her koşulda İzmir duruşuna destek oldular. Hiçbir zaman taviz vermediler. İzmir’in efeleri… İzmir’e 17 senedir AKP iktidarı ‘bana oy ver, sana yatırım yapacağım’ diyor. Her seçimde bunu söylüyor. Oyla tehdit ediyor, seçimden başarısız çıktığında da İzmir’e gereken yatırımı yapmıyor. Ama İzmir Atatürk ilkelerine bağlılığıyla, tarih boyunca Akdeniz coğrafyasında aydınlığıyla, ‘yapmazsan yapma, ben ilkelerimden, yaşamam biçimimden taviz vermem’ dedi ve demeye de devam edecek. İzmir’e hizmet etmek, duyguların en yücesidir. Ben bu duyguyu 15 sene yaşadım. Diliyorum Tunç Başkan’ım da uzun süre bu duyguyu yaşar ve başarılı olur” diye konuştu.

AZİZ BAŞKAN’IN BIRAKTIĞI YERDEN DEVAM EDECEĞİMİZE HUZURLARINIZDA SÖZ VERİYORUM
Soyer de kürsüye geldi ve açıklamalarda bulundu. Soyer, “Bir açıdan bakarsanız işim çok kolay, diğer açıdan çok zor. 15 yıl boyunca büyük başarıyla ve onurla, örnek kimliğiyle çok başarılı işlere imza atan Aziz Kocaoğlu’nun arkasından görevi devralacak olmam, onun belediyede bıraktığı verilerle yola çıkacak olmam kolaylık. Hiçbir büyükşehirde olmayan bir avans ve avantajla yola çıkıyorum. Zorluklar ise, onun yükselttiği bayrağı aşağıya indirmemek gibi bir sorumluluk var. Bunun gereğini yapmak kolay değil. Türkiye’de bir değişim başladı. Bunun öncüsü olmak durumundayız. Türkiye’de, ‘asla değişmeyecek’ dediğimiz iktidar 1 Nisan itibariyle değişmeye başladı. 15 yıl önce onlara iktidarın kapılarını açan yerel çalışmaları olduğu gibi Türkiye’de başka bir şey gelişmeye başladı. Bu iktidarın değişmesinin mümkün olduğu Türkiye’de anlaşılmaya başlandı. Türkiye yerelden değişmeye başlayacak. Bugün bize düşen demokrasiye sımsıkı sahip çıkmaktır. Bizim Atatürk’ün soylu hatırasına buradan sahip çıkarak onu yüz yıla taşımanın gururunu yaşayacağız. Cumhuriyetin yüzüncü yılında o koltukta oturuyor olmanın gururunu taşıyor olacağız. 150 yıllık belediye, 35’inci başkan olmanın gururunu yaşıyorum. Bu şehri gerçekten koruyarak geliştirmeye devem edeceğiz. Öncelikli olarak kenti koruyacağız sonrasında büyüteceğiz. Bu kentin refahını büyüteceğiz. Bu da Aziz Başkanın söylediği gibi üretmekle olacak. Ayrıca bu refahın adil paylaşılmasını sağlamak olacak. Bunu tarımsal kalkınmanın başkenti olarak yapacağız. İzmir önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’de çok daha yakından izlenen, gıpta edilen ve takip edilen bir kent olacak. Canla başla aşkla Aziz Başkan’ın bıraktığı yerden devam edeceğimize huzurlarınızda söz veriyorum. İzmir’de kimsenin başını öne eğdirmemek için canla, başla, aşkla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Devir teslim töreni ve meclis konuşmaları ardından bina önünde işçilere seslendi. Sonrasında çelenk töreni için Cumhuriyet Meydanı'na geçildi.CUMHURİYET MEYDANI’NDA ATATÜRK’E SÖZ VERDİ!
Meydanda konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “8 bin 500 yıllık tarihi olan bir kadim bir kentte görev üstlenmek çok büyük bir sorumluluk veriyor. Bu büyük gururun farkındayım ve bu büyük onura layık olmak için canla başla çalışacağım. Burada Ata’mın huzurunda söz vermek istiyorum. Bundan 100 yıl önce Hasan Tahsin ilk kurşunu bu topraklarda sıktı. Dünyanın emperyalizme karşı zaferlerinden biri bu topraklarda kazanıldı. Dolayısıyla buradan Ata’ma, atalarımıza, dedelerimize, ninelerimize söz vermek istiyorum; bu tarihi günde bu sorumluluğu üstlenen biri olarak açtıkları yoldan asla ayrılmayacağım. Onların asil mücadelesine saygılı olmak için sonuna kadar mücadele edeceğim. Demokrasiden asla kopmayacağım ve İzmir Türkiye’ye öncülük etmeye devam edecek. Bugün Dünya Romanlar Günü… Romanlar eşit haklara sahip olduğunu dünyaya duyurmaya çalışıyorlar. Bugünden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi bir belediye ana olarak tüm vatandaşlarını aynı şefkatle kucaklayacak. Elbette roman vatandaşları bugüne kadar esirgenen şefkati gösterecektir. Roman vatandaşlara sahip çıkacağız. Biz Millet İttifakı olarak 31 Mart’ta demokrasi dersi verdik. CHP İYİ Parti hormonik değil tamamen organik bir büyümeydi. Birleşe birleşe kazandık ve kazanmaya devam edeceğiz. Türkiye 1 Nisan’dan itibaren bir değişimi başlattı. Türkiye, ‘asla gitmeyecek’ denilen iktidarın gitmesinin mümkün olduğunu gördü. Türkiye bunun yerelden başlayacağını gördü. Şimdi Türkiye’nin belediye başkanları bir araya gelerek Atatürk’ün koyduğu muasır medeniyetler seviyesine ülkeyi çıkaracağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz” diye konuştu.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ ATATÜRK’TÜR, CUMHURİYETTİR!
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “17 yıldır ülkemizde yapılan tüm seçimlerde olduğu gibi 31 Mart’ta da çok zor şatlar altında, vatan millet sevgisiyle, cumhuriyet ve Atatürk aşkıyla yılmadan yorulmadan çalıştık. Amacımız Atatürk ve arkadaşlarının bizlere armağan ettiği cumhuriyete sahip çıkmak ve insanlarımıza hizmet etmekti. Bu yola çıkarken paylaşan, bölüşen bir Türkiye hayali kuran sizlerle birilikte yürüdük. Bu yolda kendi kişisel hırsları uğruna halkı bölen, kutuplaştıran anlayışın akla hayale gelmeyen iftiralarıyla karşılaştık. Ancak İzmirli hemşerilerimiz geçmişte olduğu gibi bu anlayışa pirim vermedi. Birileri terör, beka dedikçe, insanlarımıza iftiralar attıkça biz tek bir şey söyledik. Aşkla, coşkuyla İzmir dedik. İzmirliler dedikoduya, lafa bakmaz, tehdide boyun eğmez. İzmirli kimin demokrasi için, cumhuriyet için, halk ve İzmir için çalıştığına ve hizmet ürettiğine bakar. İzmir kadını, genci ve insanı zora düştüğünde değil aldığı her solukta İzmir duruşunu sergileyebiliyor musunuz? Sokakta herkese kardeşçe bakabiliyor musunuz? Kordon’da çimlerin üzerinde oturan gençlerin ne içtiğine değil kalplerindeki ve gözlerindeki ışığa bakabiliyor musunuz? İktidarın yobazlığa varan hareketlerine karşılık İzmirli kadınların baş kaldırdığını gördüğünüzde gurur duyabiliyor musunuz? İzmirli bunlara bakar. İzmir demokrasinin kuruluş ve kurtuluşun başkenti. Bu bir demokrasi sınavıydı. İzmir bundan başı dik çıkabildi. İktidarın tüm çamur atmalarına rağmen İzmir barışın, kardeşliğin kenti olduğunu kanıtladı. Bugün İzmirlilerin büyük desteğiyle seçilen Tunç Soyer mazbatasını alarak görevi Aziz Kocaoğlu’ndan devraldı. 15 yıl kentimize başarıyla hizmet eden Aziz Kocaoğlu’na, partim ve şahsım adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Görev süresi dolan tüm belediye başkanlarımıza kentimize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. O bu yola çıkarken ‘aşkla İzmir, ben bu kenti aşkla yöneteceğim’ dedi ve seçim kampanyasında bunu dışarıya yansıttı. Ben rekor oyla seçilen Tunç Soyer’i kutluyorum ve başarılı olacağına tüm yüreğimle inanıyorum. Seçilen tüm başkanlarımızı da kutluyorum. Artık seçim yarışı bitti, hizmet yarışı başlayacak. İzmir’e katkı koymak için hangi siyasi görüşten olursa olsun kapımız açıktır. Bizim kırmızı çizgimiz, cumhuriyettir, Atatürk devrimleri, vatan ve milletir. Bize düşen görev İzmir’deki başarımızı Türkiye’ye yaymaktır. Yetkilileri artık İstanbul’daki hukuksuzluğu bitirmeye davet ediyorum” dedi.

İZMİR’E BAHAR GELDİ!
İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar da, “Bir şeyi isterseniz olur. Bir şeyi millet isterse o çok daha güzel olur. İzmir’e bahar geldi mi? İstanbul’a da çok kısa bir süre sonra bahar gelecek ve Büyükşehir Belediye Başkanımız koltuğuna oturacak. Biz birleşe birleşe kazandık, bundan sonra da ürete ürete kazanacağız. Bu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in başarısına bağlıdır. Kendisine başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu. 

 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
Çalışan kadınların çocuklarına ücretsiz 'Masal Evi'06 Kasım 2019
Tarımın kurtuluşu yerli tohum ve kooperatiflerde05 Kasım 2019
Soyer, Selçuk’taki saldırı için ilk kez konuştu: Bunun adı vandalizm!31 Ekim 2019
Saldırıya uğrayan Filiz Ceritoğlu Sengel, eski başkan Vefa Ülgür'den şikayetçi oldu 31 Ekim 2019
Murat Bakan Adli sürecin ve parti içindeki disiplin sürecinin takipçisi olacağız.30 Ekim 2019
​BELEDİYE ÇALIŞANLARI BAŞKANLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI30 Ekim 2019
BAŞKAN SENGEL’E ESKİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÇEVRESİ TARAFINDAN ÇİRKİN SALDIRI30 Ekim 2019
​BAŞKAN SENGEL; “SONSUZA KADAR CUMHURİYET YOLUNDA YÜRÜYELİM” 28 Ekim 2019
EFES SELÇUK CUMHURİYET COŞKUSUNA HAZIR27 Ekim 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN ANLAMLI HEDİYELER26 Ekim 2019
PAMUCAK'TAKİ KUM ZAMBAKLARI BEYAZ KALACAK25 Ekim 2019
“ TEK YOL KARARLI BİR ŞEKİLDE DİRENMEK” 25 Ekim 2019
Metropolis'in kalbine hançer! Patlatarak çıkartılacak24 Ekim 2019
​Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı23 Ekim 2019
İzmir'de '29 Ekim' kararı: Toplu ulaşım 1 kuruş21 Ekim 2019
Mehmet İşler'den Başkan Sengel’e ziyaret! 18 Ekim 2019
Enfeksiyon Dünyası Efes'te Buluşuyor18 Ekim 2019
Nar Etkinliği iptal edildi! 16 Ekim 2019
Üretici Pazarı açılıyor15 Ekim 2019
EFESLİMKART İLE EKONOMİ CANLANACAK, YÜZLER GÜLECEK14 Ekim 2019
Soyer Belediye Başkanları ile Bir Araya Geldi.14 Ekim 2019
Soyer ve Sengel Dünya Miras Yolunda Pedal Çevirdi.14 Ekim 2019
Efes Selçuk'ta Engelleri Aştı...14 Ekim 2019
​“FİLİZ İLE 5 HEDEF 50 PROJE YOLUNDA 6 AY”12 Ekim 2019
10 EKİM 2015 TARİHİNDE YAŞANAN ANKARA KATLİAMININ 4. YILI SELÇUK’TA ANILDI.11 Ekim 2019
Başkan Sengel'den 'Gönül Dağı Kardeşlik Bağı' projesi07 Ekim 2019
İŞ BANKASI’NDAN STO ÜYELERİNE 6 AYA KADAR ÖDEMESİZ DÖNEMLİ TİCARİ DESTEK KREDİSİ03 Ekim 2019
Ardahan Kültür Sanat Günleri’ne İzmir çıkarması03 Ekim 2019
Kadınlara hakaret eden okul müdürü açığa alındı03 Ekim 2019
Selçuk Efes'te Köy Akademisi deneyimi: Köy çocuklarını sanat ile buluşturacaklar03 Ekim 2019
Filiz Cerioğlu Sengel: Kadını vitrinden alın, siyasete katın!02 Ekim 2019
EYT İZMİR DERNEĞİ AÇILDI29 Eylül 2019
Gelin Kardeş Olalım" projesine Selçuk'tan Destek26 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL'DEN GENÇLERE AÇIK MESAJ25 Eylül 2019
Kuşadası'nda Yol Çöktü25 Eylül 2019
Selçuk Efes'te İlkkez Gerçekleşti.24 Eylül 2019
EFES SELÇUK SALKIM HANIM’I ŞEREFLENDİRDİ23 Eylül 2019
Selçuk'ta Kuvvetli Yağış Bekleniyor23 Eylül 2019
​ŞEREFİNE SALKIM HANIM SİZLERİ BEKLİYOR20 Eylül 2019
Efes Selçuklular lösemili çocuklara gülmeyi bağışlayacaklar15 Eylül 2019
Selçuk'ta Yarın Yağışlı Bir Hava Bekleniyor12 Eylül 2019
Selçuk Belediyesi ÇED sürecini başlattı12 Eylül 2019
EFEST, MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ11 Eylül 2019
​EFES SELÇUK’UN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2019
EFEST TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR08 Eylül 2019
Kılıçdaroğlu'na Aydın'da çirkin saldırı!08 Eylül 2019
​ENGELSİZ GEZİ PARKI TÖRENLE AÇILDI 07 Eylül 2019
Soyer'le buluşan İmamoğlu: İzmir'deyim, coşmak istiyorum06 Eylül 2019
EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN EĞİTİME DESTEK06 Eylül 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Önemli Açıklamalarda Bulundu05 Eylül 2019
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Selçuk'a Gelecek05 Eylül 2019
Cem Adrian Efest'te eğitim için söyleyecek05 Eylül 2019
Başkan Sengel'in çağrısını Sertel meclise taşıdı05 Eylül 2019
AK Partili Selçuk eski belediye başkanı Zeynel Bakıcı dava açtı04 Eylül 2019
Selçuk'ta toplu balık ölümlerinin araştırılması için gölden ve balıklardan numune alındı.04 Eylül 2019
​GAZİ KAFE'NİN BAHÇESİNDE ENGELSİZ GEZİ PARKI AÇILIYOR04 Eylül 2019
Selçuklu Girişimcilerden Nar Ekşisi Projesi 03 Eylül 2019
İzmir'e 'pamuk eller cebe' çağrısı: Konsere gelin, yangın uçağını alalım!03 Eylül 2019
SELÇUK BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK03 Eylül 2019
Selçuk’ta yetiştirilen ejder meyvesi ihracat bandına giriyor02 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL YANAN ORMANLAR İÇİN EFEMÇUKURU’NDA31 Ağustos 2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI EFES SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI 30 Ağustos 2019
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK EFEST'E HAZIR... 29 Ağustos 2019
ENGELSİZ KAMP NEŞE İÇİNDE GEÇTİ28 Ağustos 2019
KESK SELÇUK'TA GREV DEDİ.27 Ağustos 2019
SUNAY AKIN CUMHURİYETE GİDEN YOLU ANLATTI27 Ağustos 2019
Selçuk'ta Kaçak Kazıya Suçüstü26 Ağustos 2019
Selçuk'ta Sahte Şarap Operasyonu25 Ağustos 2019
Selçuk'ta Doğaseverlerin duyarlılığı yaralı caretta caretta'yı kurtardı25 Ağustos 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Yazdı: "Kadındır Efes Selçuk..."24 Ağustos 2019
Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nden açıklama: Doğa ananın çığlığı artık duyulmalı23 Ağustos 2019
EFES SELÇUK KARİKATÜR VE MİZAHLA BULUŞTU22 Ağustos 2019
Suyu Şifalı Olduğuna İnanılan Meryem Ana Evi Hakkında Bilinmeyenler.22 Ağustos 2019
NE YAPARSAK YAPALIM ENGELSİZ YAPALIM21 Ağustos 2019
Soyer kampanyayı duyurdu: İzmir küllerinden doğacak21 Ağustos 2019
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı21 Ağustos 2019
Yangın yerinden bomba iddialar: Araçların mazotu yok, koordinasyon hiç yok!20 Ağustos 2019
"Kuşadası Körfezi'nde 6 dolayında deprem beklentisi var" 20 Ağustos 2019
Selçuk'taki Market cinayetinde tek ipucu yok!20 Ağustos 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz: Ağaçlandırma için çalışmalarımız olacak20 Ağustos 2019
Meryemana Evi’nde ayin düzenlendi19 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Yaz Festivalleri Ara Vermeden Devam Ediyor.18 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Hayko Cepkin'den Muhteşem şov18 Ağustos 2019
EFES SELÇUK FESTİVALLER ŞEHRI OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR17 Ağustos 2019
Kuşadası'na 3 bin 100 turist geldi15 Ağustos 2019
Selçuk'ta ve Çeşme'de 58 kaçak göçmen yakalandı15 Ağustos 2019
TEMİZ TOPLUM TEMİZ EFES SELÇUK İÇİN KOLLARI SIVADILAR10 Ağustos 2019
Lider’in 7 ilkesini belediyeye ilk asan Başkan Sengel oldu!09 Ağustos 2019
CHP'li Arslan müze ve örenyerleriyle ilgili meclise kanun teklifi sundu08 Ağustos 2019
Ege Denizi sallanmaya devam ediyor!08 Ağustos 2019
İzmir'de korkutan deprem08 Ağustos 2019
İzmir Selçuk’ta jeotermal kaynak aranacak08 Ağustos 2019
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN BAYRAM TEMİZLİĞİ08 Ağustos 2019
BAŞKAN SENGEL, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU07 Ağustos 2019
Selçuk'ta Belediye Başkanı annesinden esinlendi, kadınların hayatını kolaylaştırdı!04 Ağustos 2019
ŞİRİNCE VE SELÇUK İÇİN TEHLİKE DEVAM EDİYOR03 Ağustos 2019
'BU BİR BİRLİKTE KAZANIMDIR'03 Ağustos 2019
İZMİR’DEKİ İLÇE TİCARET ODALARINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER’E ZİYARET02 Ağustos 2019
Soyer :" Filiz Başkan’ın yanındayım!"02 Ağustos 2019
GEZGİN FEST İZMİR EFES SELÇUK’TA02 Ağustos 2019
SENGEL:"ŞİRİNCE’DE MERMER OCAĞINA GEÇİT YOK!"02 Ağustos 2019
Selçuk Gökçealan Mahallesi'nde halk toplantısı yapıldı01 Ağustos 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Açıklama31 Temmuz 2019
Tarım ve turizm tehdit altında: Şirince toz duman!31 Temmuz 2019
Şimdide Sıra Şirince de Mi ?31 Temmuz 2019
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL"BİZİ ÇOK ÇALIŞMAK KURTARIR"30 Temmuz 2019
Filiz Ceritoğlu Sengel Kendi ve Kurumu adına Yapılan Asılsız Haberlere Tepki Verdi.30 Temmuz 2019
EFES SELÇUK’UN SEVİLEN İSMİ HAYATINI KAYBETTİ30 Temmuz 2019
SELÇUK TİCARET ODASINDAN YENİ NESİL TURİZM PORTALI 30 Temmuz 2019
Selçuk’taki uyuşturucu operasyonunda 1 tutuklama24 Temmuz 2019
İZMİR YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSU SELÇUK TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ24 Temmuz 2019
​YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSUNDAN BAŞKAN SENGEL’E ZİYARET24 Temmuz 2019
DSİ'den boğulma vakalarına karşı uyarı23 Temmuz 2019
GELECEĞİN ŞEHİR PLANCILARI PAMUCAK’TA BULUŞTU23 Temmuz 2019
Selçuklu Hemşehrimiz Ömer Çam'dan Bir Başarı Daha22 Temmuz 2019
Baskan Sengel'den 100 güne özel video21 Temmuz 2019
İzmirli Bilim İnsanı Osman Kibar Sağlık Adına Çok Önemli Açıklamalarda Bulundu19 Temmuz 2019
Efes antik kenti, Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi, 60 TL’den 72 TL’ye çıktı.18 Temmuz 2019
SELÇUK EFES’TE KOOPERATİFLEŞME ATAĞI17 Temmuz 2019
18 Temmuz'da Selçuk'ta Hangi Mahallede, Kaç Saat Sular Yok?17 Temmuz 2019
Selçuk 'Efes'ten pay alamıyor16 Temmuz 2019
SELÇUK’TA TURİZM BELEDİYE VE SEKTÖRDEKİ PAYDAŞLARIN ENTEGRASYONU İLE GELİŞECEK 15 Temmuz 2019
Torbalıya Şehit Ateşi Düştü.15 Temmuz 2019
KÖY AKADEMİLERİ SELÇUK EFES’TE FİLİZLENDİ13 Temmuz 2019
Sengel Hayırlı olsun dedi.13 Temmuz 2019
Başkan Sengel, görevi en gence bıraktı12 Temmuz 2019
Toki Selçuk Kuara Sonuçları Belli Oldu.12 Temmuz 2019
SELBİM İLE BELEDİYE SİZLERE DAHA YAKIN11 Temmuz 2019
Efes Antik Kenti hakkında bilmeniz gerekenler11 Temmuz 2019
Selçuk’un borcu 7 milyon daha arttı!10 Temmuz 2019
Selçuk-Ortaklar Tüneline 1 milyonluk ödenek 10 Temmuz 2019
Selçuk Efess Muhteşem bir Festivale Daha Ev Sahipliği Yapacak09 Temmuz 2019
Harekat başladı EYT’liler, akın akın kayıt olmaya koşuyor! İşte irtibat numaraları.09 Temmuz 2019
Metropolis’e destek09 Temmuz 2019
Büyükşehir'den toplu ulaşımda iki müjde09 Temmuz 2019
O İki İlçede Seçimler Yenilenecek08 Temmuz 2019
'BELEVİ ŞEFTALİSİ DÜNYADA BİR NUMARADIR'08 Temmuz 2019
Urla Belediyesi ve KalDer'den Ege'de bir ilk08 Temmuz 2019
BAŞKAN SENGEL: “BELEVİ HALKINA SÖZ VERMİŞTİK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”08 Temmuz 2019
Selçuk, Seferihisar ve Çeşme ilçelerindeki Kaçak göçmenleri helikopter ve mobil radar tespit etti05 Temmuz 2019
Haluk Levent’ten Başkan Sengel’e Öykü Arin teşekkürü!05 Temmuz 2019
Başkan Sengel ile A'dan Z'ye: Belediyenin kasası, proje ajandası ve parti için yarış!04 Temmuz 2019
İzmir'in tanıtımı için önemli imza: 3200 yıl sonra yeniden...04 Temmuz 2019
Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.04 Temmuz 2019
Bisikletliler Şeftali Festivalinde Buluşacak03 Temmuz 2019
SELÇUK EFES ŞEFTALİ İLE ŞENLENECEK03 Temmuz 2019
Atlı jandarma timi Selçuk'ta göreve başladı03 Temmuz 2019
Yeni haftada hava nasıl olacak?02 Temmuz 2019
LAVANTA FESTİVALİ’NDE SELÇUK EFES STANDINA YOĞUN İLGİ01 Temmuz 2019
35 numarayı kaptı, 2 kilometre kulaç attı!01 Temmuz 2019
Kuşadası'nda Orman Yangını01 Temmuz 2019
93 Yıl Önce Bugün Atatürk Urla’daydı30 Haziran 2019
​SELÇUK EFES'İN TEMSİLİ MOSKOVA'DA YÜZ AKI OLDU30 Haziran 2019
İzmir'e şehit ateşi düştü!30 Haziran 2019
Kuşadası'nda Silahlı Saldırı30 Haziran 2019
Selçuk Belediyesi Ağaca su vermeye Devam Ediyor.27 Haziran 2019
Selçuk, Karşıyaka ve Dikili ilçelerindeki toplam 32 faytonun faaliyetlerine de son verildi. 27 Haziran 2019
Küçük Menderes Kapkara Zehir Akıtıyor26 Haziran 2019
ÖREN YERLERİNDEN ALINAN PAYLAR KAYNAĞINDA KULLANILSIN26 Haziran 2019
Selçuk Efes Celsus'ta İtalyan esintileri 26 Haziran 2019
HER ŞEY CAN DOSTLARI İÇİN25 Haziran 2019
Ekrem İnci:"Önceliğimiz Küçük Menderes'in temizliğini sağlamak"25 Haziran 2019
KÖY AKADEMİLERİ SELÇUK EFES’TE AÇILIYOR25 Haziran 2019
Zeytinköy’de Üreticilerle Tüketiciler Buluştu24 Haziran 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk'ta dahil İlçelere kovan ve malzeme desteği sağladı.24 Haziran 2019
Selçuk turizmden hak ettiği payı alamıyor24 Haziran 2019
Zeytin sineğiyle tuzaklı mücadele21 Haziran 2019
SELÇUK’TA YOLLAR İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ21 Haziran 2019
Başkan eşlerinden engelleri kaldıracak dayanışma!"Proje Selçuk'tan Başlıyor"21 Haziran 2019
SELÇUK BELEDİYESİ TANITIM ATAĞINA BAŞLADI17 Haziran 2019
Deniz Kaplumbağası Kıyıya Vurdu17 Haziran 2019
Soyer iki birliğe başkan seçildi17 Haziran 2019
Tatil İçin Selçuk Efesi Seçti14 Haziran 2019
EYT DERNEĞİ BAŞKANI TORBALI'YA GELİYOR13 Haziran 2019
Bayram tatilinde müze ve ören yerlerine büyük ilgi!13 Haziran 2019
İzmir ekonomisine 30 Milyon TL’lik Destek12 Haziran 2019
Başkan Oğuz: Orkinos çiftliğini istemiyoruz!10 Haziran 2019
İmamın Ölümündeki İhmal İddiası Yargıya Taşınıyor10 Haziran 2019
'SELÇUK GERÇEK BİR TÜRKİYE MOZAİĞİDİR'09 Haziran 2019
HAYKO CEPKİN HEMŞEHRİMİZ OLDU04 Haziran 2019
İŞKUR Personeli Selçuk'ta Siyasete Takıldı04 Haziran 2019
Küçük Menderes'te kirlilik tepkisi!04 Haziran 2019
Saint Jean Bazilikası İlk kez Bir Gece Etkinliğine Sahne Oldu04 Haziran 2019
Selçuk'ta Leylekler Güvende04 Haziran 2019
Selçuk Efes'te 'Adrenalin' Turizmi!02 Haziran 2019
İzmir’de suya yüzde 10 indirim 02 Haziran 2019
Başkan Sengel, Lider ile Selçuk’a seslendi: Her şey çok güzel olacak!31 Mayıs 2019
Çiğli’de süt iznindeyken işten çıkarılan anne adalet arıyor31 Mayıs 2019
TUNÇ SOYER'E SICAK KARŞILAMA30 Mayıs 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden üreticiye büyük destek30 Mayıs 2019
Gökçealan Mezar Taşları Kitabı Yayınlandı28 Mayıs 2019
Selçuk'ta Cinayet28 Mayıs 2019
Çocukların Duyarlılığı Kedinin Hayatını Kurtardı.27 Mayıs 2019
Sengel, hayallerini ve projelerini anlattı24 Mayıs 2019
Selçuk'ta korkunç kaza24 Mayıs 2019
Hürriyet Yazarı Deniz Sipahi:"Efes’i daha iyi anlatmalıyız"23 Mayıs 2019
Çocuklarla Selçuk'ta Kültür Ve Sanat Dolu Bir gün21 Mayıs 2019
İzmir'in En Sakin Beldesi Selçuk20 Mayıs 2019
Selçuk'ta 46 kaçak göçmen yakalandı20 Mayıs 2019
KURTULUŞ COŞKUSU FENER ALAYI VE MOĞOLLARLA YAŞANDI20 Mayıs 2019
Gençlerden Başkan Soyer'e: Yaparsa İzmir yapar!20 Mayıs 2019
100. Yılda 100 Kadın Zeybek Oynadı.19 Mayıs 2019
100.YIL SELÇUK SEMALARINDA KUTLANDI19 Mayıs 2019
SELÇUKLULAR 100. YILI COŞKUYLA KUTLAYACAK18 Mayıs 2019
Torbalı Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘fişleme’ kararı TBMM gündeminde!18 Mayıs 2019
Selçuk ve Çeşme açıklarında 80 kaçak göçmen yakalandı17 Mayıs 2019
İzmir-Selanik feribotunda düğüm çözülüyor!16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL, SÖZÜNÜ TUTTU VE KÜÇÜK DURU’YA MÜJDE VERDİ16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: “FİDANLAR TOPRAĞA, ONLAR HAYATA KÖK SALSIN”15 Mayıs 2019
Faytonlar Kaldırıldı.15 Mayıs 2019
Gökçealan'ı: "Ranta Ve Talana Teslim Etmeyeceğiz"14 Mayıs 2019
Başkan Sengel'den duygusal 'Soma' videosu13 Mayıs 2019
“TEK AMACIMIZ ÇALIŞAN BİR BELEDİYE!”11 Mayıs 2019
Belediye İş Sendikasından Açıklama: "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"10 Mayıs 2019
Selçuk Ve Seferihisar ‘kardeş’ oluyor10 Mayıs 2019
İzmir'de ucuz ekmek, ucuz et, ucuz süt, ucuz gıda dönemi başlıyor10 Mayıs 2019
Selçuk’un Gizemli Evi 09 Mayıs 2019
​Selçuk Belediyesi'nde 'tarım müdürlüğü' kuruldu!08 Mayıs 2019
SELÇUK BİR KEZ DAHA AZİZ YUHANNA YORTUSU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI08 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ SİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN MÜCADELE BAŞLATTI08 Mayıs 2019
27 KURUMDAN ORTAK KAMPANYA: YAŞASINKUŞLAR08 Mayıs 2019
Ortaklar'a Şehit Haberi Düştü07 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL EĞİTİM İŞ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU06 Mayıs 2019
Kuşadası’nda turist bereketi06 Mayıs 2019
Paraguay Dışişleri Bakanı Efes'i gezdi06 Mayıs 2019
ANNELER PAMUCAK TESİSLERİ'NDE BULUŞTU05 Mayıs 2019
GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARI BAŞLIYOR05 Mayıs 2019
HIDRELLEZ SELÇUK'TA KUTLANDI05 Mayıs 2019
Gökçealan Köyü'nde imamlık yapan Mahmut Çebi'nin Ölümünde İhmal İdiası04 Mayıs 2019
Başkan Oğuz’dan örnek karar: Şeffaflık temel ilkem03 Mayıs 2019
Talimat verildi! O tarihlerde otobüs bedava03 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: "BU BİRLİĞİMİZ HİÇBİR ZAMAN BOZULMAYACAK"02 Mayıs 2019
"Şiirimin Dili Rumeli-4" şiir dinletisi02 Mayıs 2019
Sengel:" Artık Sahada Çalışacağız"02 Mayıs 2019
SELÇUKLU EMEKÇİLER BAYRAMLARINI HALAY ÇEKEREK KUTLADI01 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ VE TÜM YEREL SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI30 Nisan 2019
Selçuk ve Seferihisar'da ve 74 kaçak göçmen yakalandı30 Nisan 2019
BAHARI GETİREN LEYLEKLER, ARTIK DAHA HUZURLU30 Nisan 2019
CHP İZMİR İL BAŞKANI VE VEKİLLERDEN SENGEL’E ZİYARET29 Nisan 2019
Urla’ya enginar bereketi: Üretici ve esnaf kazandı29 Nisan 2019
ULAŞIMDA YÜZDE 50 İNDİRİM PAZARTESİ BAŞLIYOR27 Nisan 2019
İzmir'deki Sendikalardan '1 Mayıs' Çağrısı26 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’İN MESAJI KARŞILIĞINI BULDU26 Nisan 2019
Selçuklu Özlem Malkoç Hastalığına çare ararken bir de maaşı düşürüldü25 Nisan 2019
DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI CUMHURİYET MAHALLESİNDE DEVAM EDİYOR25 Nisan 2019
SOĞAN TARLADA 1.5 TL. PAZARDA 8 TL.25 Nisan 2019
Minik Yetenekler Kent Belleği’nde 25 Nisan 2019
TİCARET ODASI BELEDİYE BAŞKANI SENGEL’İ ZİYARET ETTİ24 Nisan 2019
Selçuk’un kadın başkanı Sengel:" O kadar büyük hayallerle başkan oldum ki…"24 Nisan 2019
Başkan Sengel 19 Mayıs'ta paraşütle atlayacak24 Nisan 2019


          
VİDEOLAR

 
 


 
             
                  
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH