YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Hüseyin TAŞYAKAN - tasyakanartemishaber@mynet.com
AHLAK FUKARASI
15 Eylül 2018 - 375 okunma

*İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle ülkemiz sıkıntılı günler yaşıyor değerli okuyucular. En başta vatandaşı direkt etkileyen ekonomik şartlar ve bugüne kadar yanlış politikalar sonucu, dünya nazarında  gelip dayandığımız büyük yalnızlık.

*Bugün hangi gazeteye ve televizyona (özellikle yandaş olanlar) baksanız, uzman (!) sıfatlı bir yığın abuk sabuk tipteki adamların çıkıp suçlu aradığına hatta bunların çoğunluğunun ‘’dış güçler’’ deyip işin içinden sıyrıldıklarına tanık olursunuz. Aslına baksanız, bunlar gücü elinde bulunduranlara yakın görünmekten başka hiçbir meziyeti olmayan yalakalardan başkası değildir. Bildiğiniz vasıfsız, çapsız çakmak Hasan kibrit Hüseyin yani.

*Bu yanaşma ve yalaka takımı ellerine verilmiş imkanlar dahilinde suçlu arayıp, dış güçler üzerinde yoğunlaşa dursun, ben size yaşanmış belgeleriyle suçlunun kim olduğunu hatırlatmaya çalışayım.

Sözcü Gazetesi’in 19 Haziran 2017 tarihli baskısında Yılmaz Özdil’ in yazısı aynen şu cümlelerle başlıyor değerli okuyucular.

‘’*Dünyanın en prestijli bilim kurumu Oxford Üniversitesi, dünya çapında ‘’yalan haber’’ araştırması yaptı. Dünyanın en ahlaksız medyasının bizim medya olduğu anlaşıldı! Meksika’dan Malezya’ya, Brezilya’dan İngiltere’ye, Japonya’dan Danimarka’ya, Arjantin’den Bulgaristan’a kadar 37 ülkenin medyasını taradılar. Kendi milletine bile bile yalan haber veren, uydurulmuş sahte haber yayan, kasıtlı olarak yanlış bilgi aktaran, photoshoplu fotoğraflarla iftira atan dünyanın en tiksindirici medyası, bizim medya çıktı.

*Sabah, atv, Takvim, Star televizyonu, Star gazetesi, Show Tv, Skytürk, Akşam, Güneş, Milliyet, Vatan, Kanaltürk, Digitürk, Cine5, Hürriyet, Posta, DHA, Kanal D, CNNTürk’e çeşitli yöntemlerle el konuldu, yandaşlara verildi. TRT ve Aadolu Ajansı parti broşürü haline getirildi. NTV yalakalarla dolduruldu. Fetocu Samanyolu, Zaman, Bugün ve Taraf tetikçi olarak kullanıldı. İşleri bitince onlara da el konuldu. Yeni Şafak, Akit, Türkiye, ahaber, Tgrt haber, Beyaz tv, Kanal 24, Kanal 7, Ülke tv’yle yandaş koro tamamlandı.’’

*Yılmaz Özdil’in yukarıdaki ifadelerinin akabinde sürüp giden yazısında bu ülkenin utanmazları, kurumsal olarak listelenmişse de, bugüne kadar ahlaksızlık üzerine işledikleri cürüm detayları yer almamış değerli okuyucular. O nları da en azından birkaç tanesiyle buradan ben hatırlatmak istiyorum.

*Mesela devleti top yekün ele geçirmek isteyen, Pensilvanya’daki CIA uşağı ahlaksız tarafından kurgulanan kumpas davalarında yukarıda okuduğunuz medya korosu, yalan ve iftira dolu belgelerle düzmece haberler yaparak; en başta TSK’YI Türk halkının gözünde itibarsızlaştırabilmek için, her türlü rezilliği mübah sayıyordu. Türk ordusunun kahraman, Cumhuriyetçi subay ve generalleri, bu medya kuruluşlarında görev yapan sahtekarların, yalaka liboş takımı köşe yazarlarının hedef göstermesiyle cezaevlerine kapatılırken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kozmik odalarına kadar sokulan teröristler, bu yandaş ve yanaşma takımından ibaret medyanın gazete sayfalarında, ekranlarında sanki birer kahraman gibi anlatılıyordu.

*Yine bu kumpaslar kapsamında; bu ülkenin Genel Kurmay Başkanı, geçmiş dönemde otuz üç askerimizin katliam emrini veren teröristin tanıklığıyla müebbet hapis istemiyle cezaevine konuluyorken, bu ahlaksızlar Fethullahçı terör örgütü mensubu olan, dönemin savcı ve hakimlerine büyük bir arsızlıkla alkış tutuyordu.

* Biraz daha geriye gidersek değerli okuyucular, çözüm süreci kapsamında izlenilen politikaların sonucu itibariyle ortaya çıkan durumda yine bu medya grubu mensupları, zerre kadar tepki vermek şöyle dursun, o günlerde yaşanan zilleti blakis barış maskesi altında süsleyip püsleyip, vatandaşa toz pembe tablolar halinde sunuyordu. Zillet diye tarif ettiğim tablo içerisinde ise; Güneydoğu’da teröristlerin yol kesip kimlik kontrolü yaptıklarını, sözde karakol ve mahkemeler kurup, kaymakam atadıklarını ve hatta kapısına örgütü simgeleyen bir paçavranın asıldığı şehitlik (!) kurduklarını da özellikle hatırlatmak isterim.

*Başlıkta okuduğunuz itibariyle de; bu gün bu ülkenin içinde bulunduğu durumun en etkin mimarları, adına medya dediğimiz sektörde çoğunlukta yer alan ahlak fukarası onursuz kalemlerdir değerli okuyucular. Hele ki, saray danışmanları arasına girmeden önce, gazetecilik döneminde Başbakanlık makamında oturan kişiye ‘’Siz soruları peşinen hazırlayın, bu toplantılarda biz size onları soralım’’  diyecek kadar omurgasız birinin, Devletin Televizyonu ekranlarından, son günlerdeki ekonomik şartlarla ilgili halen akıl almaz yalanlar söylemesi de, bu güruhta tiksindiriciliğin, yalakalığın ne denli tavan yaptığının da ispatıdır.

*İşte bu yaşanmış gerçek olaylardan sonra, gazetelerinde sayfa sayfa ve ekranlarda ülkenin geldiği bu nokta için suçlu arayanlara tavsiyemizdir. Suçluyu görmek istiyorsanız, aynaya bakacaksınız. Yıllardır sırf dümeniniz bozulmasın diye gücün, iktidarın yanında görünmek için bu halkı aldatan ve özellikle de yalakalığınızla ülkeyi yönetenleri, önünü görmeyecek kadar rehavete sokup yanıltanlar olarak bugün yaşanan zilletin birinci derecede faili sizsiniz. Dolayısıyla, Oxford Üniversitesinin yaptığı araştırma bizi hiç şaşırtmamıştır ki; siz dünya üzerindeki en ahlaksız ve en tiksindirici medya olmanız itibariyle, bu ülke insanının en büyük utancı olarak tarihteki yerinizi alacaksınız.

* Buarada ‘’muhalefetten söz etmeyecek misin, bugünkü şartlarda onların hiç mi payı yok?’’ dediğinizi duyar gibiyim.

*Elbetteki yalaka ve liboş takımından ibaret güruh kadar onlar da suçlu, özellikle iki tanesi var ki; burada isimlerini anmak bile abesle iştigal olur.

Biri iktidara payandalık yapan siyasi bir meftaa, diğeri ise 9 seçim kaybettiği halde oturduğu koltuktan kalkmayacak kadar pişkin ve yüzsüz.


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Hüseyin TAŞYAKAN Diğer Yazıları

30 Mayıs 2020 - NAMUSLUYMUŞ NAMUSSUZ!
05 Mayıs 2020 - ÇAKMAK HASAN KİBRİT HÜSEYİN
18 Nisan 2020 - KÖÇEK
19 Şubat 2020 - KÖPEK BALIĞI...
10 Aralık 2019 - Par''RAKKAS'' NE İLKTİR, NE DE SON OLACAK!!!
04 Kasım 2019 - GÖRÜNMEYEN DÜŞMAN!!
14 Ekim 2019 - HÖDÜK
14 Eylül 2019 - DİNBAZ
09 Ağustos 2019 - AKREBİN GÖZLERİ
08 Temmuz 2019 - DİL YARASI
17 Nisan 2019 - PANDORA’NIN KUTUSU…
11 Şubat 2019 - SÜRÜSÜNE BEREKET!
09 Aralık 2018 - HANGİ MUSALLA TEMİZLER SİZİ!
19 Ekim 2018 - CAHİL DEĞİL YALAKA!
05 Haziran 2018 - YERLE YEKSAN OLAN EFSANE
26 Mart 2018 - DALKAVUK (YALAKA)
14 Kasım 2017 - YÜZLEŞME...
28 Ekim 2017 - DÜNKÜ GÜNEŞLE BUGÜNKÜ ÇAMAŞIRLAR KURUMAZ!
23 Haziran 2017 - 8 BİN YILLIK EFES, BÖYLE UCUZLUK GÖRMEDİ!
31 Mart 2015 - KESER DÖNER SAP DÖNER
08 Şubat 2015 - Dört Aylık Ömrünüz Kaldı...!!!
27 Ocak 2015 - O Dille Tekerleme Bile Yazamazsınız
VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH