YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Hüseyin TAŞYAKAN - tasyakanartemishaber@mynet.com
CAHİL DEĞİL YALAKA!
19 Ekim 2018 - 537 okunma

Son zamanlarda sosyal medyada sıkça rastladığım üzere, bir kaç gün önce Altında İlber Ortaylı isminin yer aldığı bir sözle karşılaşınca, bu yazıyı kaleme almayı düşündüm. Gerçi emin olun ki değerli okuyucular, sosyal medyada okuduğumuz bir çok sözün sahibi, gerçekten altında ismi yazılı olup bir de fotoğrafıyla birlikte paylaşılan kişiler değildir diye düşünüyorum, Dolayısıyla, uzman tarihçinin bu cümleyi kurduğunu da sanmıyorum.
 
Okuduğum cümle aynen şöyleydi; ''Erdoğan, kıblenin yönünü değiştirdim. Bundan böyle Kuzeye doğru namaz kılacaksınız dese, kuzeye dönüp namaz kılacak cahiller var bu ülkede''. Sadece ironi maksadıyla paylaşılmış, gerçekte Erdoğan dahil hiç kimsenin, zaten asla kurmayacağı bu cümleyi görünce; olmayacak, gerçekleşmesi asla vuku bulmayacak  şeylere inanacak kadar cahil olabilir mi insan diye düşündüm değerli okuyucular, yoksa bu cahil diye tarif ettiklerimiz; gerçekte sadece bir yerlere ve birilerine ''Bak ben iki dünya bir araya gelse sen ne dersen ona inanır, onu yaparım'' mesajını verip yaranma derdinde olan yalakalardan ibaretmidir diye de sorguladım. Gerçekten cahil olanları tenzih ediyorum tabiki, onların isteseler de yalakalık yapmak üzere plan kuramayacak  kadar, kafalarının basmayacağını düşünüyorum.
 
Dolayısıyla bu yazının muhatabı sorup sorgulamayan, bu ülkede neler olduğunu asla merak etmeyen cahil takımı değil, okumuş görmüş ve buna bağlı olarak gerçekleri çok iyi bildikleri halde; menfaatleri uğruna yalana,yanlışa alkış tutan kelli felli yalaka takımıdır.
 
Bahsini yaptığımız bu zümre geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Kızılcahamam kampının kapanışında yaptığı konuşma sırasında ve sonrasında ise yandaş tv kanalları ile gazete sayfalarında karşımızdaydı mesela. 
 
Soner yalçın'ın da, GERÇEKLER ÖLÜMSÜZDÜR başlıklı yazısında; ''Fotoğrafı eline verip konuşma metnini kim yazdı ise Erdoğan'ı yine kandırmış!''  cümlesiyle ifade ettiği gibi, yine danışmanlarının azizliğine uğrayan Cumhurbaşkanı'nın, İsmet İnönü' nün eksiltilmiş o fotoğrafını elinde sallayıp malum ifadeleri kullanmasından sonra, orada kopan alkışın ve yandaş medyanın ekran ve gazetelerinde vıcık vıcık yağa bulanarak kullanılan ifadelerin, cehaletle falan değil düpedüz yalakalıkla ilgisi vardır.
 
Bahsini ettiğimiz bu adamların, karşılıklı devlet başkanlarının karşılanma protokolünü bilmemek şansları yoktur. Yedikleri ekmek gibi bildikleri muhakkaktır. Ancak bildikleri halde, danışmanları tarafından yanıltılan (kanaatimce bilerek aldatılan) Cumhurbaşkanı'ın o sunumunu çılgınca alkışlayıp, İnönü'ye saldırmalarının yegane sebebi şahsi menfaatlerini her şeyin üzerinde görmeleridir.
 
Biz bunları daha önce, Ergenekon kumpaslarında da görmüştük. Atılan asılsız iftira ve komlo senaryolarının aksi gerçeği bildikleri halde; Sözde Bülent Arınç suikasti kurgulamasıyla, o günlerde bu ülkenin en mahrem köşesine, kozmik odaya kadar sızıp giren teröristleri çılgınca alkışlayıp kahraman ilan eden de bu yalaka takımıydı değerli okuyucular.  
 
Yine aynı süreçte, CIA'in kapıkulu bir teröristin kendi televizyon ekranlarında belki de her gün, her sabah ve her akşam yayınlanan bir videosunda'' Gerekirse savcı satın alacaksınız, hakim satın alacaksınız'' ifadeleri ayyuka çıkıyorken, Pensilvanya'daki ahlaksızı, ''muhterem hoca efendi'' diye zikredenler; cahil oldukları için değil, o günkü şartlarda şahsi menfaatlerini kollamak için gaflet ve ihanet içinde olmuşlardır.
 
Ve son bir örnek olması itibariyle TRT'yi yönetenlerin de kulağını çınlatalım değerli okuyucular. Yakın geçmişte Papaz Brunson üzerinden ABD ile aramızda doğan gerginlik sürecinde, TRT' nin sözde protesto maksadıyla uyguladığı yaptırım, yalakalığın  tepeden tırnağa yağa bulanmış ve tavan yapmış halidir.  Zira TRT ekranlarında yarım asırdır süregelmiş,(tüm gösterim telif hakları ödenmişken) Pazar Sabahları yayınlanan western kuşağını kaldıran o kafalar, bu yolla ABD' ye karşı zerre kadar etkin olmayacaklarını çok iyi bilmektedirler. Oradaki asıl sebep protesto ettiğini sanmak cehaleti değil, o günlerde ABD başkanı ile atışmakta olan iktidar ve güç sahiplerine, ''bakın sizin yanınızda olduğumuzu göstermek için, yarım asırlık klasik yayını kaldırdık'' yalakalığıdır.
 
Sonuç itibariyle bunların; 
asla demezler de, güç ve iktidarı elinde bulunduranlar '' kıblenin yönünü değiştirdik, bundan sonra namazınızı kuzeye dönüp kılacaksınız'' diyecek olsa; cahil oldukları için değil ama, aynı zamanda tavan yapmış bir ahlaksızlık ölçüsünde yalaka oldukları için, kuzeye dönerek namaz kılacakları muhakkaktır.

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Hüseyin TAŞYAKAN Diğer Yazıları

30 Mayıs 2020 - NAMUSLUYMUŞ NAMUSSUZ!
05 Mayıs 2020 - ÇAKMAK HASAN KİBRİT HÜSEYİN
18 Nisan 2020 - KÖÇEK
19 Şubat 2020 - KÖPEK BALIĞI...
10 Aralık 2019 - Par''RAKKAS'' NE İLKTİR, NE DE SON OLACAK!!!
04 Kasım 2019 - GÖRÜNMEYEN DÜŞMAN!!
14 Ekim 2019 - HÖDÜK
14 Eylül 2019 - DİNBAZ
09 Ağustos 2019 - AKREBİN GÖZLERİ
08 Temmuz 2019 - DİL YARASI
17 Nisan 2019 - PANDORA’NIN KUTUSU…
11 Şubat 2019 - SÜRÜSÜNE BEREKET!
09 Aralık 2018 - HANGİ MUSALLA TEMİZLER SİZİ!
15 Eylül 2018 - AHLAK FUKARASI
05 Haziran 2018 - YERLE YEKSAN OLAN EFSANE
26 Mart 2018 - DALKAVUK (YALAKA)
14 Kasım 2017 - YÜZLEŞME...
28 Ekim 2017 - DÜNKÜ GÜNEŞLE BUGÜNKÜ ÇAMAŞIRLAR KURUMAZ!
23 Haziran 2017 - 8 BİN YILLIK EFES, BÖYLE UCUZLUK GÖRMEDİ!
31 Mart 2015 - KESER DÖNER SAP DÖNER
08 Şubat 2015 - Dört Aylık Ömrünüz Kaldı...!!!
27 Ocak 2015 - O Dille Tekerleme Bile Yazamazsınız
VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH